Wybieramy stomatologa do wstawiania implantów zębów

1
2738
Implanty zębowe - jak wybrać stomatologa

Implanty zębowe to trwałe i praktycznie niewidoczne wypełnieniu po ubytku. Co więcej nie ruszają się i nie powodują innych niedogodności, jak protezy ruchome. Aby je założyć potrzebny jest dobry implantolog, ale oprócz tego, warto również dowiedzieć się jak wygląda zabieg i co się z nim wiąże.

Implanty zębowe coraz popularniejsze

Założenie implantu zęba jest jednym z najnowocześniejszych sposobów na uzupełnienie braków w uzębieniu. Decyduje się na niego coraz więcej osób. Nic dziwnego, w końcu mimo, że jest to dość kosztowny zabieg ten, ma wiele korzyści i to nie tylko estetycznych. Implanty zębowe to doskonała opcja dla tych, którzy z różnych przyczyn stracili naturalne zęby, czasem w wyniku wypadków, czasem z powodu wieku, gdy nasze zęby stają się coraz słabsze. Zabieg ten jest w naszym zasięgu, a coraz nowsze metody i technologie sprawiają, że implanty są idealnym zastępstwem dla utraconych zębów.

Implantologia – na czym to polega?

Implant zębowy to wszczep wykonany z tytanu, który ma zastępować nam korzeń. Umieszczany jest w tkance kostnej w dziąśle. Zabieg wykonywany jest zwykle w znieczuleniu miejscowym lub w pełnej narkozie. Właśnie dlatego ważne jest, by przeprowadzał go dobry implantolog np. ze stowarzyszenia IMP (http://implantmasterspoland.pl). To on będzie w stanie ocenić, dokonując wcześniej wywiadu i badań, czy w ogóle można zakwalifikować pacjenta do takiej operacji. Kolejnym etapem po wszczepieniu implantu jest jego odsłonięcie i wkręcenie śruby gojącej. Ostatnim – umocowanie na implancie korony porcelanowej lub ceramicznej.

Zęby z implantem

Jak wybrać stomatologa do wstawienia implantów zębów?

Jak już wspomniano – wszczepienie implantu jest zabiegiem chirurgicznym. Warto więc wybrać lekarza, który zdobył stosowną wiedzę i umiejętności z tego zakresu. Szukając stomatologa należy sprawdzić, jakie studia skończył, ile lat pracuje w zawodzie, czy zrobił dodatkowe szkolenia i kursy, czy ma certyfikaty i czy bierze aktywny udział w seminariach poświęconych implantologii. Co więcej, istotne jest także to, od jak dawna oferuje w swoim gabinecie takie zabiegi.

Warto zwrócić uwagę także na wyposażenie gabinetu. Czym nowocześniejszy – tym mamy większą pewność, że lekarz poważnie podchodzi do swojej pracy, szanuje zdrowie pacjentów i nadąża za nowoczesnymi technologiami i materiałami. Kolejną rzeczą, która udowodni nam profesjonalizm stomatologa jest przeprowadzenie szczegółowych badań i wywiadu lekarskiego. Doświadczony implantolog wie bowiem, jak istotne jest sprawdzenie stanu zdrowia pacjenta i zaplanowanie zabiegu w taki sposób, by nie było żadnych komplikacji, a efekt był zadowalający.

Implant – jakie korzyści?

Pierwszą zaletą implantów jest fakt, że wykonane są z tytanu, który jest materiałem wytrzymałym i odpornym na warunki panujące w jamie ustnej. Dzięki temu możemy być pewni, że organizm go przyjmie, a sam implant będzie trwały. Co więcej dzięki temu, że jest wszczepiany w kość, zapobiega jej zanikowi, w wyniku którego może obniżać się linia dziąseł, co nieestetycznie wygląda i w efekcie – prowadzi do utraty kolejnych zębów. Powiązane z tym jest także to, że jeśli nie zanika kość i nie cofają się łuki zębowe, nie dochodzi do zmiany struktury twarzy.

Wszczepiając implant nie musimy się martwić o to, że z czasem będziemy mieć podbródek jak Baba Jaga. Kolejnym plusem wynikającym z założenia implantu jest brak konieczności niszczenia struktury zębów sąsiadujących z ubytkiem, jak to dzieje się w przypadku zakładania tradycyjnego mostu.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj