Jak wygrać sprawę rozwodową i nie zwariować?

1
4559
Jak wygrać sprawę rozwodową?

I nie opuszczę Cię aż do śmierci? Pewnie te słowa dzwonią ci teraz w uszach i nie możesz ich znieść. Masz uczulenie na komedie romantyczne, a wszelkie całujące się pary na ulicy mierzysz zabójczym wzrokiem. Nie ma teraz takiej mocy, żebyś znów uwierzył w prawdziwą miłość. Bo skoro ona istnieje, to czemu się rozwodzę? I jak mam sobie z tym wszystkim poradzić?

Kto może wygrać sprawę rozwodową?

Jeśli mężczyzna chce wygrać sprawę rozwodową to z góry stoi na przegranej pozycji. Jeśli ma dzieci – jest jeszcze gorzej. Oczywiście wszystko też zależy od danej sytuacji, a każda sprawa jest rozpatrywana indywidualnie. Sąd z reguły staje po stronie kobiety, chodzi tutaj zarówno o opiekę nad dziećmi, jak i podział majątku. Wiele zależy od nastawienia dwóch osób. Czasem rozwód można przeprowadzić prawie bezboleśnie, ale trzeba chcieć.

Jak wygląda rozwód z orzekaniem o winie?

Ten typ rozwodu jest ciężki do wygrania. Sprawa może toczyć się latami, a polegać będzie na odkrywaniu coraz to nowszych tajemnic alkowy, szukaniu dowodów na drugą osobę i wzajemnym oskarżaniu się. Wygra ta osoba, która będzie miała lepsze dowody. Konieczna tutaj jest obecność adwokata, który tak wszystkim pokieruje, żebyśmy jak najmniej ucierpieli w tej bitwie małżonków.

Najczęściej dochodzi do takiego rozwodu, kiedy w grę wchodzi duży majątek, a podczas zawierania małżeństwa nikt nie myślał o rozwodzie. Gorzej, jeśli do takiego rozwodu dochodzi, gdy jedna z osób używa przemocy. Wtedy faktycznie gra jest warta świeczki i tutaj trzeba myśleć przyszłościowo (sąd w takich przypadkach zasądza spore alimenty).

Jak wygląda rozwód bez orzekania o winie?

Przynajmniej na papierku. Jest to tak zwany rozwód z klasą, bez publicznego wyciągania brudów. Według statystyk, stanowi on 70% wszystkich rozwodów w Polsce. Rozpad związku za porozumieniem stron może skończyć się nawet na pierwszej rozprawie.

Małżonkowie odpowiadają na kilka podstawowych pytań (sędzia odnosi się do informacji zawartych w pozwie), wychodzą i czekają na ogłoszenie wyroku. Tak się jednak dzieje, gdy w małżeństwie nie było dzieci. Wszystko zależy od tego, jak dwoje dorosłych ludzi dogada się między sobą.

Ręka z pierścionkiem

Co jest przyczyną rozwodów?

Główną przyczyną rozwodów jest rozpad pożycia małżeńskiego. Wraz z tym trzeba się liczyć z innymi konsekwencjami, jak na przykład podział majątku (tutaj zaczyna się walka, co było moje, a co twoje, czego używałeś ty, a czego żona), wyprowadzka(w większości przypadków to mężczyzna musi odejść, zwłaszcza jeśli są dzieci), ustalenie widzeń z dziećmi (to kwestia do ustalenia między małżonkami, chyba że nie mogą osiągnąć porozumienia).

Kiedy nie ma szans na wygranie sprawy?

Są sytuacje, w których niestety jesteś skazany na porażkę w sądzie. Na przykład miałeś lub masz kochankę, przestałeś zajmować się i utrzymywać dzieci, wyprowadziłeś się, żona ma dowody i świadków na to, że stosujesz przemoc, urządzasz awantury, imprezujesz, jesteś uzależniony itp. W takim przypadku nie masz co się sprzeciwiać, prawo będzie zawsze po stronie żony, a sąd, kierując się dobrem małoletnich, obciąży cię sporymi alimentami. Oczywiste jest, że lepiej do rozwodu nie doprowadzić, nie tylko ze względu na koszty. Ale kiedy już jest on nieunikniony, to warto zachować się z klasą i rozstać polubownie.

Poprzedni artykułJak szybko rosną włosy, czyli prawdy i mity dotyczące naszych fryzur
Następny artykułJak usunąć wosk z ubrania, czyli kilka słów o uciążliwych plamach

1 KOMENTARZ

  1. Chyba najlepiej jest rozwodzić się bez orzekania o winie… kiedys nad tym myślałam i stwierdziałam, ze nie chciałabym się szarpać z mężem. Gorzej jak do tego dochodzą dzieci i każdy chce je zabrać… Wtedy jest wojna

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj