Jak znaleźć dobrą pracę?

1
2112
czytanie ogłoszeń o pracę w internecie

Dobrze płatna praca na ciekawym stanowisku – to marzenie każdego człowieka. Niestety jego realizacja może przysporzyć nie lada problemów. Czy w Polsce naprawdę tak trudno jest znaleźć odpowiednie zajęcie? Jakie cechy trzeba posiadać, aby osiągnąć sukces na rynku pracy? Przeczytaj nasz artykuł!

Chcesz znaleźć ciekawą pracę? Dobrze zaplanuj poszukiwania!

Myślisz, że poświęcenie kilku godzin w tygodniu na przejrzenie ofert umieszczanych przez pracodawców w internecie to gwarancja osiągnięcia sukcesu? Niestety musimy cię rozczarować. W ten sposób niczego ciekawego nie osiągniesz!

Jak więc szukać odpowiedniego zajęcia? Po pierwsze dokładnie określ co cię interesuje i swoje poszukiwania zawęź jedynie do tego kręgu. Rzucanie się na każdą opublikowaną ofertę nic ci nie da!

Po drugie dobrze poznaj swojego przyszłego pracodawcę i zastanów się nad tym, czy chcesz podjąć z nim współpracę. Pracując z ludźmi, z którymi nie możesz się dogadać ciężko Ci będzie wykonywać dobrze swoje obowiązki.

I po trzecie skorzystaj z pomocy znajomych. Tak wiemy, że hasło: praca z polecenia brzmi dla Ciebie co najmniej dziwnie i wolałabyś sama znaleźć odpowiednie zajęcie, ale powiedzmy sobie szczerze na to masz niewielkie szanse.

W dzisiejszym świecie liczą się znajomości i bez protekcji dużo nie osiągniesz (choć świat zna takich co im się udało). Poza tym korzystając z pomocy osoby, która pracuje w interesującej cię firmie możesz się dużo o przedsiębiorstwie dowiedzieć. A nadmiar wiedzy jeszcze nikomu nie zaszkodził.

rozmowa kwalifikacyjna

CV kluczem do sukcesu?

Tak wiemy, że masz dużą wiedzę, doświadczenie i skończone kilka ciekawych kursów. Ale co z tego skoro nie umieściłeś tego w swoim CV? Albo ujmijmy to inaczej, umieściłeś ale w takiej formie, która nikogo nie zainteresuje.

Myślisz, że rekruterzy czytają wnikliwie każde przysłane podanie? To jesteś w błędzie bo tak naprawdę zgłębiają tylko te, które ich zainteresują. I Twoim zadaniem jest skonstruowanie życiorysu tak, aby znalazł się on w tej grupie szczęśliwców, które wyłapie czujne oko specjalisty od HR. CV zawsze należy dopasowywać do ogłoszenia, na które odpowiadasz. Dzięki temu masz większą szansę na sukces!

Jak znaleźć dobrą pracę? Budując własną markę!

Jaki jest najlepszy sposób na znalezienie dobrej pracy? Przykładanie się do obowiązków w aktualnym miejscu zatrudnienia! Nie to nie jest żart, tylko szczera prawda. Pracodawcy mają zwyczaj sprawdzania swoich przyszłych pracowników.

Dlatego jeśli złożyłeś aplikację na jakieś stanowisko możesz się spodziewać, że twój potencjalny szef zadzwoni do twojego aktualnego szefa, aby wypytać go o Ciebie. I jeśli usłyszy o Tobie niepochlebne zdanie to na pewno nie będzie Cię chciał zatrudnić. A więc do roboty! Każdy sukces okupiony jest ciężką pracą. Pamiętaj o tym!

kobieta szukająca pracy

Sposób na znalezienie ciekawego zajęcia? Wykorzystanie portali społecznościowych!

Co jest ważne przy szukaniu pracy? Pewnie wymienisz teraz doświadczenie i znajomości. I masz rację, ale my dodalibyśmy jeszcze zrobienie dobrego wrażenia. I nie mamy tu na myśli dobrania odpowiedniego stroju na rozmowę kwalifikacyjną, choć to też jest ważne, ale dobre zaprezentowanie własnej osoby w internecie.

To co wyskoczy po wpisaniu twojego w Google jest tak samo ważne jak to co powiesz na rozmowie kwalifikacyjnej. Dlatego jeśli na twoim Facebooku znajdują się jakieś kompromitujące zdjęcia z dzikiej imprezy to nadszedł już czas, aby się z nimi pożegnać. Także publiczne manifestowanie w swoich postach niechęci do podejmowania jakichkolwiek działań w celu zarobienia pieniędzy, nie będzie dobrze widziane. Dlatego zastanów się dwa razy zanim znowu napiszesz, że nie chcę ci się iść do pracy. Taki niewinny post może stać się źródłem naprawdę dużych problemów.

Dobrym sposobem jest również założenie profilu, na którymś z portali społecznościowych specjalizujących się w kontaktach zawodowo-biznesowych. Odpowiednio konstruując konto możesz osiągnąć sukces. Pamiętaj, aby wypełnić wszystkie niezbędne informacje. Zwróć uwagę na to, czy to co na nim opublikowałeś zgadza się z tym co masz w CV. Rozbieżności nie są dobrze widziane, a niestety zdarzają się bardzo często. Zrób więc wszystko, aby ich uniknąć.

Poprzedni artykuł10 najlepszych filmów opartych na faktach
Następny artykułJak sprawdzić biuro podróży? Jak wybrać uczciwe i sprawdzone?

1 KOMENTARZ

  1. Oczywiście, pracodawcy otrzymują masę CV i nie ma szans, żeby wszystkie przeczytali. Trzeba się czymś wyróżnić albo po prostu mieć szczęście.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj