Kim jest Gimper? Z czego słynie Gimper?

2
1527
znaczek youtube'a

Gimper to polski youtuber, który swoją karierę w social mediach zaczynał w 2011 roku, w wieku 17 lat. To wtedy Tomasz Działowy, bo tak brzmi jego prawdziwe imię i nazwisko, założył swój kanał na YouTube. Największą popularność przyniosło mu publikowanie filmików, na których grał w gry komputerowe.

Kim jest Gimper?

Gimper w bardzo młodym wieku stał się jedną z czołowych postaci polskiego YouTube’a. Już po 2 latach istnienia jego kanału, poświęconemu głównie grom komputerowym, zdobył na tyle dużą popularność, że zaczął organizować spotkania ze swoimi fanami w realnym świecie. Jak sam przyznaje, na początku swojej kariery był dosyć nieśmiały i nie umiał sobie poradzić z rosnącym zainteresowaniem widzów. Dopiero w późniejszych latach nabył dużą pewność siebie.

W 2014 roku Gimper przekroczył liczbę 300 000 subskrybentów, dzięki temu zasłynął jako jeden z najchętniej oglądanych polskich twórców w tym serwisie. Twórca, znany też jako Gimpson, stał się sławny nie tylko z powodu atrakcyjnych treści udostępnianych na swoim kanale, ale przede wszystkim ze względu na wulgarny język i szeroką grupę fanów, którzy sami siebie określają mianem „hajsowników”.

Z czego jeszcze słynie youtuber?

Gimper słynie także z prowadzenia popularnego talk-show na YouTube pt. „Lekko nie będzie”. Program był emitowany w latach 2017-2019, a jego formuła polegała na krótkich zabawnych rozmowach youtubera z polskimi gwiazdami popkultury. W programie wystąpili między innymi Cezary Pazura, Tomasz Kammel czy Krzysztof Ibisz. Talk-show pokazało bardziej spokojną stronę Gimpera, a rozmowy wzbogacane były ciekawymi zadaniami, które mieli wykonać goście.

Popularność Gimpera spowodowała, że został zaproszony do „Tańca z Gwiazdami”. Zajął on w programie wysokie drugie miejsce, w czym pomogły mu wysokie umiejętności zawodowej tancerki Natalii Głębockiej. Część jego fanów oskarżała organizatorów popularnego show telewizyjnego o ustawienie wyników show. Sam Gimper zaakceptował wyniki głosowania telewidzów i przyznał, że lekkoatletka Joanna Mazur zasłużyła na wygraną.

Kariera muzyczna Gimpera

Gimper próbuje swoich sił jako raper. Wydał dwa albumy studyjne, z których największą sprzedażą cieszył się „Niepowstrzymany”, który w 2016 roku otrzymał platynową płytę. Co ciekawe liczba sprzedanych egzemplarzy tej płyty była wyższa niż w przypadku albumów wydawanych przez największe gwiazdy polskiej muzyki rozrywkowej.

Oprócz albumów Gimper wydawał również pojedyncze single, które jednak nie cieszyły się już tak dużym uznaniem. Co ciekawe wśród zawodowych raperów cała twórczość muzyczna youtubera zebrała słabe recenzje. Część twórców określiła ją mianem „hiphopolo”.

Kontrowersyjne walki w organizacji „Fame MMA”

W 2022 roku Gimper postanowił o wzięciu udziału w walce organizowanej w formule MMA. Pomimo kilkumiesięcznych przygotowań i ciężkiego treningu, ceniony youtuber przegrał z walkę przez techniczny nokaut w drugiej rundzie. Jego przeciwnikiem był Mateusz „Tromba” Trąbka, znany również ze świata social mediów.

2 KOMENTARZE

  1. Ja to o dziwo Gimpera aż tak nie kojarzę, jak chodzi o jego działalność internetową. Dużo częściej pojawia mi się na tiktoku dziewczyna Gimpera, która akurat też chyba brała udział w Fame MMA. 😀

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj