Top 10 – Filmy które trzeba obejrzeć przed śmiercią

2
2730

Któż z nas nie lubi chodzić do kina? Te kilkadziesiąt minut spędzonych na pochłanianiu dobrego filmu relaksuje, pozwala odkryć nowy świat, uczy, bawi i poszerza horyzonty. Które zatem z tak wielu dzieł muszą znaleźć się na naszej liście do koniecznego obejrzenia?

1. Ojciec chrzestny

Każdy z nas z pewnością kojarzy ten najbardziej popularny dramat gangsterski świata i nazwisko słynnego Dona Corleone. Trudno przegapić kino na tak wysokim poziomie, nawet jeżeli powstało w latach, w których nie było nas jeszcze na świecie.

2. Pulp Fiction

Dzieła słynnego Tarantino do dziś zachwycają nas na ekranach rodzimych kin. Do historii zapisała się jednak jego produkcja z 1994 roku. Obsypany nagrodami film bardzo szybko otrzymał miano kultowego i do dziś wraca do niego każdy szanujący się kinoman.

3. Milczenie owiec

Rok 1991 należał z całą pewnością do tego właśnie filmu. Seryjny morderca-kanibal w wykonaniu genialnego Anthony’ego Hopkinsa podbił serca widzów na całym świecie, a niestrudzona agentka grana przez Jodie Foster zyskała ich niewątpliwą sympatię.

4. Skazani na Shawshank

Film oparty na opowiadaniu Stephena Kinga zdobył uznanie widzów i krytyków na całym świecie, a sama historia bankiera osadzonego niesłusznie w więzieniu i muszącego radzić sobie w tak trudnych warunkach urzeka do dziś.

5. Forrest Gump

Oto zdobywca sześciu Oscarów i film, który każdy wspomina z rozrzewnieniem, który wzrusza, bawi i dostarcza swym widzom sporych ilości niezapomnianych emocji. Historia tytułowego Forresta, niezbyt inteligentnego chłopca, a następnie mężczyzny to absolutny hit i obraz, z którym po prostu trzeba się zapoznać. Jeśli jeszcze nie widziałeś produkcji, za którą Tom Hanks otrzymał najważniejszą dla aktorów nagrodę, film Forrest Gump oglądniesz na www.player.pl.

6. Piękny umysł

Biograficzny film, ukazujący cienie i blaski życia matematycznego geniusza Johna Nasha, zatrudnionego w agencji wywiadu i brnącego w pogłębiającą się chorobę psychiczną to zdecydowany faworyt wśród wielu amerykańskich produkcji i z całą pewnością warto go obejrzeć.

7. Lista Schindlera

Kolejny film oparty na faktach. Tym razem jest to historia II wojny światowej i holocaustu, który dotknął w tym czasie Polski. Produkcja ta stanowi bardzo ważny urywek z życia przedsiębiorcy Oscara Schindlera, który uratował w tym czasie ponad tysiąc Żydów.

8. Podziemny krąg

Thriller psychologiczny Davida Finchera to brutalne i mocne kino. Cała historia oparta jest na znakomitej powieści słynnego Chucka Palahniuka, w której dwóch mężczyzna zakłada klub, polegający na wieczornych bijatykach na gołe pięści.

9. Zielona mila

Kolejna ekranizacja powieści Stephena Kinga potwierdza, że autor ma talent do tworzenia książek chwytających za serce, wzbudzających podziw i ogólne zainteresowanie. Tym razem jest to jednak zgoła inna opowieść, w której pokaźnych rozmiarów mężczyzna o zupełnie niecodziennym charakterze skazany zostaje na śmierć za zabójstwo dwóch małych dziewczynek.

10. Życie jest piękne

II wojna światowa odcisnęła spore piętno na filmowych twórcach, tym razem w zestawieniu pojawia się jednak w produkcji Włocha Roberto Benigniego. Ta wzruszająca opowieść to historia ojca uwięzionego wraz z synem w obozie koncentracyjnym, lecz starającego się przekonać chłopca, że to tylko swoista zabawa dorosłych.

2 KOMENTARZE

  1. Cóż, w przypadku części z tych filmów wspomniane kilkadziesiąt minut nie wystarczy. „Ojciec chrzestny”, „Skazani na Shawshank” czy „Lista Schindlera” to monumentalne trzygodzinne dzieła, więc jeśli faktycznie chcecie zdążyć obejrzeć je przed śmiercią, to lepiej już zacznijcie oglądać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj