Najpiękniejsze domy z ogrodem. Jak zaaranżować przestrzeń wokół domu?

0
1420
Drewniany, niebieski domek z bujnym ogrodem

Dom z pięknym ogrodem to marzenie każdego z nas. Zieleń uspokaja, a rośliny, które możesz zasadzić przy posesji sprawią, że w swoim ogrodzie poczujesz się jak w bajce.

Krok pierwszy, czyli przygotowanie ogrodu

Niezależnie od tego, czy w Twoim ogrodzie zasadzono już kiedyś rośliny, czy też dopiero się do tego przymierzasz, każdego sezonu należy przygotować odpowiednio ogród. Jesienią trzeba będzie zagrabić liście, to również dobry czas na podcinanie gałęzi krzewów i drzew owocowych.

Wiosną natomiast możemy sadzić nowe rośliny oraz dbać o te, które już mamy. Aby nasz ogród był taki, jaki sobie wymarzymy, warto przede wszystkim dobrze zaplanować przestrzeń. Bardzo ważne jest także dostarczenie do ogrodu odpowiedniej gleby, bogatej w składniki mineralne.

Może się jednak zdarzyć, że znajdziesz w ofercie na sprzedaż dom z pięknym ogrodem, który nie będzie wymagał tyle pracy. Zadbane domy z ogrodem sprzedają osoby prywatne, ale również agencje nieruchomości. Kupiony przez Ciebie dom z ogrodem dostarczy Ci radości, możesz ponadto zaaranżować go ponownie według własnego pomysłu – zadbane otoczenie posesji sprawi, że będziesz mieć dużo mniej pracy przy czynnościach przygotowawczych wokół domu.

Krok drugi – zieleń i dodatki

Kupując do z zadbanym i zaaranżowanym już ogrodem, możemy mieć pole do popisu przy montowaniu dodatkowych elementów przestrzeni. Jednym z nich jest na przykład altanka, którą możesz postawić w dowolnym miejscu swojego ogrodu. Ten wykonany z drewna element da Ci cień w gorące dni, będzie też wyglądał niezwykle efektownie. Altankę możesz postawić na przykład nieopodal alei różanej, a wokół niej posadzić roślinność pnącą się do góry – winorośl, bluszcz, czy właśnie róże, które będą oplatać drewno.

W ogrodzie możesz także zaaranżować oczko wodne. Domowy sposób na stworzenie takiego jeziorka to „zaimpregnowanie” dziury w wybranym miejscu ogrodu wodoodpornym materiałem.

Pięknie wyglądać będzie też skalniak, który możesz stworzyć z najróżniejszych roślin.
Jakie rośliny możesz mieć w ogrodzie? To już zależy tylko i wyłącznie od Twojej kreatywności. Mogą to być drzewa owocowe, lawenda, zioła, kwiaty czy warzywa, które możesz zasadzić w szklarni albo specjalnie przygotowanej do tego grządce. W sklepach ogrodniczych i na giełdach kwiatowych jest szeroki wybór roślin ogrodowych a doświadczeni sprzedawcy chętnie doradzą, jakie roślinny dobrać do Twojego wymarzonego ogrodu.

Krok trzeci – pielęgnacja ogrodu

Posiadanie ogrodu to, oprócz piękna, które sobą reprezentuje, także odpowiedzialność. Im większy ogród, tym więcej pracy wymagać będzie utrzymanie go w dobrym stanie. Jeśli nie dysponujesz nadmiarową ilością czasu, możesz wybrać rośliny, które nie potrzebują dużo uwagi. Jest wiele roślin, które są mało wymagające. Z drzew, są to między innymi jałowce i sosny, z mniejszych roślin lawenda, rozchodniki, macierzanki, juki, krwawniki i wiele innych, o które możesz zapytać w sklepach ogrodniczych. Posiadanie własnego, odpowiednio wypielęgnowanego ogrodu to ogromne szczęście i będzie cieszyć Cię przez długie lata.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj