Ogrodzenia łupane – co warto wiedzieć kiedy decydujesz się ten rodzaj ogrodzenia?

0
1929
mur z kamienia

Posiadając przydomowy ogród lub działkę trzeba podjąć decyzję związaną z ogrodzeniem tej nieruchomości. Wybór odpowiedniego rodzaju ogrodzenia nie jest prosty, gdyż na rynku jest wielu producentów oferujących różnego typu murki i płoty. Pod uwagę należy wziąć kilka kwestii, między innymi wygląd oraz wytrzymałość ogrodzenia. Bardzo częstym wyborem są ogrodzenia łupane, o których opowiemy w tym artykule.

Dla kogo ogrodzenia łupane?

Ogrodzenia łupane imitują naturalny kamień, dlatego też są idealnym wyborem w przypadku osób, które cenią klasyczne piękno. Ogromną zaletą jest to, że ogrodzenia łupane kostbet.pl pasują do domów klasycznych oraz nowoczesnych, dzięki czemu otoczyć nimi możemy zarówno budynki nowe, jak te starsze. Ponadto ogrodzenia łupane pięknie komponują się z małą architekturą oraz różnego rodzaju roślinnością.

Bez wątpienia zadowolone z ogrodzeń łupanych będą osoby szukające ponadczasowego rozwiązania, które nie tylko po kilku latach nie przestanie być modne, ale również zachowa świetny wygląd. Ten rodzaj ogrodzeń jest wytrzymały na zmienne warunki atmosferyczne i łatwy w konserwacji. W dodatku do wyboru są różne kolory, wspaniale imitujące naturalny kamień.

mur z kamienia

Co warto wiedzieć o ogrodzeniach łupanych?

Gdy zdecydujemy się na postawienie ogrodzenia łupanego, to musimy wiedzieć jak o nie dbać. Aby ograniczyć wnikanie wilgoci, a przy tym ujednolicić barwę poszczególnych fragmentów ogrodzenia, należy zaimpregnować ogrodzenie specjalistycznymi środkami. Zabieg ten ułatwi również utrzymanie ogrodzenia w czystości, gdyż środki do tego przeznaczone ograniczają rozwój mchu oraz innych porostów. Tego typu konserwację przeprowadza się około miesiąc po zakończeniu budowy płotu, a w przyszłości wystarczy umyć go za pomocą myjki ciśnieniowej.

Osoby stojące przed wyborem odpowiedniego ogrodzenia swojej posesji zastanawiają się często, czy ogrodzenia łupane trzeba zbroić? Odpowiedź brzmi twierdząco, ponadto konieczne jest zachowanie dylatacji, które następnie wypełnia się plastycznym materiałem o mrozoodpornych właściwościach.

Ogrodzenia łupane – jak montować?

Do montażu ogrodzenia łupanego najlepiej wynająć specjalistyczną firmę. Będzie ona dokładnie wiedziała w jaki sposób uzbroić oraz zaizolować tę konstrukcję. Ponadto ułożą oni poszczególne elementy tak, aby nie powstały wyraźne różnice w odcieniach poszczególnych bloczków. Będą oni wiedzieli także jak zamontować odpowiednio daszki.

Oczywiście wszystkie te czynności można wykonać samodzielnie, jednak warto poprosić o pomoc kogoś, kto ma już w budowaniu ogrodzeń pewne doświadczenie. W internecie znajdziemy rożnego rodzaju poradniki oraz wskazówki dotyczące właściwego montażu ogrodzeń łupanych, począwszy od budowy fundamentów, po odpowiednią impregnację i konserwację. Trzeba również pamiętać o użyciu środków, takich jak np. kleje wyłącznie zaakceptowanych przez producenta ogrodzenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj