Sprzątanie: jak często prać pościel, koce i ręczniki?

1
3007
Okno, ręczniki, kwiaty

Nie zastanawiasz się, jak często prać pościel, ręczniki i piżamy? Warto to zmienić i dowiedzieć się, z jaką częstotliwością prać domowe tekstylia.

Starasz się regularnie sprzątać w domu? Zależy Ci na porządku, higienie i zdrowiu? Jeśli tak, to zadbaj także o odpowiednią częstotliwość prania domowych tekstyliów. Okazuje się bowiem, że znaczna część Polaków robi to zdecydowanie za rzadko! Pościel prana raz na miesiąc, ręczniki co tydzień, tak samo, jak piżama…Też tak robisz? Jeśli tak, to zobacz, co należy zmienić, dla swojego zdrowia!

Okno, ręczniki, kwiaty

Pościel

Nie da się ukryć, że pranie pościeli jest dość czasochłonnym procesem. Najpierw należy ściągnąć wszystkie powłoki, później wybrać całość, rozwiesić, wysuszyć, wyprasować, a także ostatecznie — założyć czyste powłoki na pościel. Z tego powodu wiele osób odwleka zmienianie pościeli, ile tylko może i w rezultacie robi to za rzadko. Zaleca się, by zmieniać pościel raz na 2 tygodnie. W pościeli kryją się roztocze, a te mogą przenosić liczne choroby.

Koce

Te często stanowią także element dekoracyjny. Okazuje się, że zazwyczaj w gospodarstwach domowych zmienia się je i pierze średnio raz na 21 dni. Jest to o wiele za rzadko! Koce powinny być czyszczone minimum raz w tygodniu.

Ścierki kuchenne

Szmatki kuchenne to prawdziwe siedlisko bakterii. Badacze Uniwersytetu w Arizonie wykazali, że większość szmatek używanych w kuchni zawiera bakterie Coli, a jedna czwarta bakterię Escherichia Coli.

Dywanik łazienkowy

To tak naprawdę siedlisko bakterii. Wilgoć i wyższa temperatura są doskonałymi warunkami do namnażania się bakterii, dlatego warto prać taki dywanik w każdym tygodniu, albo raz na tydzień zmieniać go na inny.

Ręczniki

W ręcznikach kryje się jeszcze więcej nieprzyjemności niż w pościeli. Bakterie, grzyby, naskórek, czy włosy — to wszystko niewidoczne gołym okiem, tak naprawdę jest siedliskiem licznych zarazków. Specjaliści zalecają pranie ręczników używanych do twarzy codziennie, a tych do reszty ciała — co 3 dni. Wilgotny ręcznik może być siedliskiem wielu zarazków, dlatego dbanie o jego czystość, jak i wysuszenie jest niezwykle istotne.

Jak często prać piżamę?

Choć zakładamy piżamę zaraz po kąpieli, gdy jesteśmy czyści, to jednak spędzamy w niej kilka godzin każdej nocy. W tym czasie złuszcza się naskórek, który wnika w strukturę materiału piżamy. Zaleca się zmienianie piżamy co 3-4 dni, a w czasie choroby codziennie bądź dwa razy na dobę.

Zatrudnienie pomocy domowej

Marzy Ci się czysty dom, jednak nie jesteś w stanie samodzielnie ogarnąć wszystkich porządków domowych? Czujesz, że sprzątanie Cię przytłacza i potrzebujesz pomocy? Jeśli tak, to wybierz portal pomocedomowe.pl, w którym znajdziesz profile wielu sprzątaczek ze swojego miasta. Na każdym profilu umieszczone są informacje o stawce, dyspozycyjności, doświadczeniu, jak i referencje od wcześniejszych klientów, którzy korzystali z usług danej pomocy domowej.

Zatrudnienie pomocy domowej to rozwiązanie na które decyduje się coraz więcej osób. Umożliwia ono oszczędność czasu, przy jednoczesnym cieszeniu się z czystego i zadbanego domu. Nawet zatrudnienie pomocy domowej raz na tydzień może znacząco poprawić jakość Twojego życia i sprawić, że dom nie tylko będzie błyszczał z czystości, ale także będzie higieniczny!

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj