Czym się kierować wybierając meble do pokoju dziecięcego?

0
2961
Meble do pokoju dziecięcego

Mogłoby się wydawać, że wybór odpowiednich mebli do pokoju dziecięcego to żaden problem. Nic bardziej mylnego! Meble, z których będą korzystać nasze dzieci, zarówno te młodsze, jak i starsze, muszą spełniać określone wymagania, aby były funkcjonalne. Jakie powinny być meble dla dzieci? Czym się kierować przy ich wyborze? Podpowiadamy.

Bezpieczeństwo meli do pokoju dziecięcego

Wybierając meble do pokoju małego dziecka musimy zwrócić szczególną uwagę na jakość mebli. Najlepszym rozwiązaniem jest ich zakup w sklepie, który posiada odpowiednie atesty. Daje to pewność, że zostały one wykonane z naturalnych materiałów, mają certyfikaty Państwowego Zakładu Higieny, nie zawierają toksycznych substancji, i są stabilne. Meble dla dziecka powinny mieć gładką powierzchnię, zaokrąglone krawędzie i nie posiadać szklanych elementów. W końcu bezpieczeństwo naszego malucha we własnym pokoju jest najważniejsze.

Funkcjonalność mebli dziecięcych

Meble w pokoju dziecka muszą być przede wszystkim funkcjonalne. Nawet niemowlę potrzebuje szafek, które pomieszczą niemałą ilość jego ubrań i akcesoriów. Wybierając wyposażenie pokoju, warto zwrócić uwagę na to, czy na wszystko znajdzie się miejsce. Idealnym rozwiązaniem będzie umeblowanie, które posłuży dziecku przez kilka najbliższych lat. Warto sprawdzić u producentów mebli dziecięcych, np. ATB.pl, jakie mają w swojej ofercie meble łączone. Taki wybór sprawi, że nie będziemy musieli zmieniać pokoju dziecka kiedy np. pójdzie do przedszkola. Zawsze można też meble rozłączyć, poprzestawiać lub dokupić dodatkową komodę w tym samym stylu.

Pokój dla dziecka

Uniwersalność mebli dla dzieci

Ta cecha mocno łączy się z funkcjonalnością. Kiedy wybieramy meble dla dziecka, nie kierujmy się chwilową modą, bo ona po jakimś czasie przeminie. Tak jest nie tylko w przypadku trendów w estetyce mebli dziecięcych. Warto zdecydować się na jasne kolory szafek, które pasują zarówno do chłopca, jak i dziewczynki. Sprawią one, że pokój stanie się przytulny. Wybierając meble w uniwersalnych odcieniach zaoszczędzimy sporo czasu i pieniędzy.

Pokój dziecięcy

Wielofunkcyjność wyposażenia do pokoju dziecięcego

Jeśli postanawiamy kupić meble, które będą rosły razem z dzieckiem, zwróćmy uwagę na ich wielofunkcyjność. Kiedy ogranicza nas wielkość pokoju dobrze jest wybrać łóżko piętrowe, na którym chętnie będzie spało każde dziecko. Pod nim można postawić biurko lub komodę, co zaoszczędzi w pokoju sporo miejsca i zapewni dodatkową przestrzeń, np. na zabawę.

Jak widać, wybór mebli dla dzieci to wcale nie takie proste zadanie. Warto jednak pamiętać, żeby zwrócić uwagę na solidność wyposażenia do pokoju swoich pociech, a wtedy naszym zdaniem na pewno dokonamy właściwego wyboru. Co jeszcze jest ważne przy zakupie mebli do pokoju malucha? Dajcie znać w komentarzu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj