Mogłoby się wydawać, że wybór odpowiednich mebli do pokoju dziecięcego to żaden problem. Nic bardziej mylnego! Meble, w których będą korzystać nasze dzieci, zarówno te mniejsze, jak i większe, muszą spełniać określone cechy, aby spełniły wymagania ich samych, ale też rodziców. Jakie powinny być te idealne meble dla dzieci? Czym się kierować przy ich wyborze?

Po pierwsze: bezpieczeństwo

Wybierając meble do pokoju małego dziecka musimy zwrócić szczególną uwagę na jakość mebli. Najlepszym rozwiązaniem będzie kupić je w sklepie, który posiada odpowiednie atesty. O czym zapewni nas taki wybór mebli? Przede wszystkim będziemy mieli pewność, że zostały one wykonane z naturalnych materiałów, mają certyfikaty Państwowego Zakładu Higieny, nie zawierają toksycznych substancji, są stabilne, mają gładką powierzchnię, zaokrąglone krawędzie i nie mają szklanych elementów. W końcu bezpieczeństwo naszego dziecka we własnym pokoju jest najważniejsze.

Po drugie: funkcjonalność

Meble w pokoju dziecka muszą być przede wszystkim funkcjonalne. Nawet niemowlę potrzebuje szafek, które pomieszczą niemałą ilość jego ubrań, akcesoriów itp. Wybierając wyposażenie pokoju, warto zwrócić uwagę na to, czy na wszystko znajdzie się miejsce. Idealnym rozwiązaniem będzie umeblowanie, które dostosuje się do dziecka w każdym wieku. Warto sprawdzić u producentów mebli dziecięcych, np. ATB.pl, jakie mają w swojej ofercie meble łączone. Taki wybór sprawi, że nie będziemy musieli zmieniać pokoju dziecka kiedy np. pójdzie do przedszkola czy będzie już nastolatkiem. Zawsze będzie można meble rozłączyć, poprzestawiać lub dokupić dodatkową komodę w tym samym stylu.

Pokój dla dziecka

Po trzecie: uniwersalność

Ta cecha mocno łączy się z funkcjonalnością. Kiedy wybieramy meble dla dziecka, nie kierujmy się chwilową modą, bo ona po jakimś czasie przeminie. Tak jest nie tylko w przypadku trendów w estetyce mebli dziecięcych, ale też chodzi o kolory. Wiadomo, że różowy i niebieski zarezerwowane są dla konkretnych płci. A co jeśli będziemy chcieli powiększyć rodzinę? Wtedy trzeba będzie wszystko zmieniać w pokoju dziecięcym. Wybierając jednak meble w uniwersalnych kolorach, zaoszczędzimy w tym przypadku sporo czasu i pieniędzy.

Pokój dziecięcy

Po czwarte: wielofunkcyjność

Jeśli postanawiamy kupić meble, które będą rosły razem z dzieckiem, zwróćmy uwagę na ich wielofunkcyjność. Dobrym rozwiązaniem będzie zakup mebli łączonych, które umożliwią zmiany w aranżacji pokoju. Kiedy ogranicza nas wielkość pokoju dobrze jest wybrać łóżko piętrowe, na którym chętnie będzie spało każde dziecko. Pod nim można postawić biurko lub komodę, co zaoszczędzi w pokoju sporo miejsca i zapewni dodatkową przestrzeń, np. na zabawę. Jak widać, wybór mebli dla dzieci to wcale nie takie proste zadanie. Warto jednak pamiętać, żeby zwrócić uwagę na wszystkie te aspekty, a wtedy istnieje duże prawdopodobieństwo, że dokonaliśmy właściwego wyboru.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj