W medycynie estetycznej pojawia się coraz więcej nowych, innowacyjnych rozwiązań, które pomagają w regeneracji i odmładzaniu skóry, a także w poprawianiu jej ogólnego wyglądu. Jednym ze sposobów na ulepszenie funkcjonowania komórek skóry jest leczenie światłem LED. Co to takiego? Na czym to polega? Dowiemy się poniżej.
• Światło lampy LED w medycynie estetycznej
• Jak działa światło LED?
• Korzyści terapii światłem LED
Światło lampy LED w medycynie estetycznej
Każdy z nas wie, że światło jest bardzo ważne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu ludzkiego. Zarówno jego nadmiar, jak i brak, wpływają na stan naszej skóry i ogólne samopoczucie. Właśnie dlatego tak ważna jest terapia światłem. Dzisiaj, dzięki postępowi technologicznemu, możemy wykorzystywać w medycynie estetycznej diody elektroluminescencyjne. Światło, które emitują, pozwala pobudzić do pracy enzymy i hormony, a w efekcie polepszyć procesy biochemiczne, które służą przyswajaniu substancji odżywczych i budowie tkanek.
Widzimy więc, że jest to bardzo korzystne, ale warto także podkreślić, że terapia światłem LED to nieinwazyjny i bezbolesny zabieg według informacji na stronie budzicz.pl. Właśnie dlatego światłoterapia staje się coraz bardziej popularna.
Jak działa światło LED?
LED to dioda emitująca światło (Light Emitting Diode). Specjalne urządzenie nadaje energię świetlną w postaci światła o różnych kolorach, które odpowiadają falom świetlnym o określonej długości, a następnie wnika głęboko w skórę, nawet do 50 mm, nie powodując jednak efektu przegrzania tkanek.
W wyniku działania energii pochodzącej z lampy LED w skórze dochodzi do reakcji biologicznych i chemicznych, są one jednak w pełni bezpieczne dla organizmu. Wiele osób uważa, że jest to całkiem przyjemne odczucie. Lampa LED może emitować światło o 3 kolorach, z których każdy ma nieco inne zastosowanie:
- Czerwone światło – długość jego fali to 640 nm, pozwala zwiększać aktywność i metabolizm komórek, dzięki czemu pobudza krążenie krwi, poprawiając koloryt skóry i zwiększając jej elastyczność. Czerwone światło ma też działanie przeciwzmarszczkowe, opóźnia efekty starzenia.
- Niebieskie światło – ma długość fali 470 nm, hamuje rozwój stanów zapalnych skóry i skraca czas ich leczenia, redukuje zaczerwienienia, niszczy także bakterie bez naruszania tkanek skóry. Właśnie dlatego pomaga w skutecznym leczeniu trądziku.
- Fioletowe światło posiada dwa zakresy długości fali – 640 nm i 470 nm. W zasadzie łączy w sobie działanie światła czerwonego i niebieskiego. Pomaga zwalczać przebarwienia, stymulując procesy odnawiania skóry.
Korzyści terapii światłem LED
Najważniejsze jest to, że jest to bezbolesny, bezinwazyjny, a przez to – w pełni bezpieczny zabieg. Pozwala ujędrnić, uelastycznić i zrewitalizować skórę, przyspiesza jej regenerację po inwazyjnych zabiegach, a także w przypadku trudno gojących się ran i owrzodzeń, wygładza rozstępy, cellulit i blizny, uśmierza ból, pomaga w leczeniu trądziku, a także pobudza wzrost włosów oraz przeciwdziała ich wypadaniu.