Okłady borowinowe i parafinowe wracają do łask!

1
4255
zabiegi kosmetyczne

Każda kobieca chce być piękna i szuka skutecznych sposobów na zadbanie o siebie. Dlatego tak dużą popularnością cieszą się sanatoria oraz ośrodki SPA, w których wykonywane są specjalistyczne zabiegi poprawiające wygląd ciała oraz zdrowie. A jakie z nich są obecnie najchętniej wybierane?

Jakie zabiegi w sanatorium i w ośrodkach SPA?

Obecnie coraz chętniej wybierane są zabiegi termiczne, które zwiększają przepływ krwi, a co za tym idzie – polepszają ukrwienie oraz regenerację tkanek i wpływają na rozluźnienie mięśni. I choć co prawda od dawna znane są okłady borowinowe oraz parafinowe, w ostatnich latach zyskują coraz większe uznanie.

Tak naprawdę okłady borowinowe lub parafinowe to zabiegi znane z sanatoriów (www.medicalsensus.pl/oferta/742/oklady-borowinowe) i tam najczęściej są wykonywane. A czemu służą i jakie dają efekty?

zabiegi kosmetyczne

Co to są okłady borowinowe?

Borowina jest niezwykle cennym składnikiem, często wykorzystywanym w celach leczniczych. Dziś w sanatoriach kąpiele borowinowe są jednym z najczęściej wybieranych zabiegów, dlatego warto sprawdzić, jakie mogą być z tego korzyści.

Tak jak zostało to już wspomniane, borowina regeneruje naskórek oraz tkanki i zwiększa ukrwienie krwi. Pomaga także w chorobach układu nerwowego oraz wykorzystywana jest w przypadku stanów zapalnych narządów ruchu. Stosuje się ją również w leczeniu chorób kobiecych oraz po operacjach ginekologicznych. Każdą kobietę ucieszy także informacja, że dzięki okładom borowinowym skóra staje się ujędrniona. Przy jej pomocy można pozbyć się cellulitu oraz wygładzić zmarszczki.

A jak wykonuje się okłady borowinowe? Zmieszany zostaje torfowy muł z wodą, a otrzymany w ten sposób preparat nakłada się na skórę. Należy go uprzednio jednak podgrzać, żeby mógł powoli oddawać swoje ciepło. Dzięki podgrzaniu papki z borowiny, krążenie u pacjenta jest pobudzone, a to sprawia, że cenne składniki lepiej wchłaniają się do organizmu.

Istnieją jednak pewnie przeciwwskazania do wykonywania takich zabiegów. Okładów borowinowych nie można przeprowadzać u pacjentów z uszkodzoną skórą, cierpiących na choroby zakaźne, posiadających świeże urazy. Także osoby chore na cukrzycę, niewydolność oddechową lub posiadające choroby nerek nie mogą mieć wykonanego okładu. Wyklucza się również kobiety w ciąży.

Zalety okładów parafinowych

Tak jak borowina, parafina bardzo wolno oddaje ciepło, dlatego wykorzystywana jest w fizykoterapii. W trakcie okładów parafinowych rozszerzają się naczynia krwionośne, przy jednoczesnym obniżeniu ciśnienia krwi. Dzięki temu, że poprawia się przepływ krwi, tkanki w krótkim czasie mogą się zregenerować.

Do największych zalet okładów parafinowych zalicza się również rozluźnienie mięśni szkieletowych oraz poprawienie ruchomości stawów. Takie kąpiele działają przeciwbólowo i odprężająco. Trzeba też wiedzieć, że przyśpieszają przemianę materii.

Okładów parafinowych nie można wykonywać u pacjentów z chorobami skóry, obrzękami, gorączką, gruźlicą lub w stanie, w którym istnieje jakiekolwiek zagrożenie krwawieniem.


Okłady borowinowe oraz parafinowe to jedne z najczęściej wykonywanych zabiegów z zakresu ciepłolecznictwa. I choć mają korzystny wpływ na organizm, muszą być wykonywane przez specjalistów, by nie doszło do przegrzania organizmu. Dlatego warto zapoznać się z ofertą sanatoriów, które mają bardzo duże doświadczenie w wykonywaniu takich kąpieli.

1 KOMENTARZ

  1. Nawet nie wiedziałam, że takie istnieją, ale brzmi to ciekawie, aż samemu chciałoby sobie ufundować jakiś zabieg

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj