Implanty, czyli jak zachować naturalność nie tylko zębów!

1
2505
Dziewczyna zasłonięta liściem

W ostatnim czasie Polacy coraz większą wagę przywiązują do dbałości o własne zęby. Ogranicza się to nie tylko do regularnego szczotkowania i innych metod zachowania właściwej higieny jamy ustnej, ale są to także wizyty u stomatologa, które mają na celu zachowanie pięknego uśmiechu. Wśród nowoczesnych technik dentystycznych wymienia się coraz częściej implantologię. Co trzeba wiedzieć o implantach stomatologicznych?

Implanty stomatologiczne – co to jest?

Implanty stomatologiczne to protezy, którymi uzupełnia się braki w uzębieniu. Najczęściej są one wykonane z tytanu, który jest neutralny dla organizmu i nie wpływa na stan zdrowia, dlatego wiele osób może skorzystać z takiej protezy. Taka nowoczesna technika odbudowy utraconych zębów z roku na rok staje się coraz bardziej popularna. Dlaczego? Implanty naśladują naturę, dzięki temu wyglądają naturalnie i idealnie wkomponowują się w resztę uzębienia, co można sprawdzić na klimek.slask.pl/uslugi/. Dzięki temu nikt nie zauważy, które zęby są prawdziwe, a które to protezy.

Dziewczyna zasłonięta liściem

Kiedy zdecydować się na implanty?

Na implanty można zdecydować się w kilku przypadkach: kiedy dochodzi do utraty jednego zęba lub kilku, w przypadku całkowitego bezzębia, braku zawiązek zębów stałych lub gdy organizm nie toleruje innych protez. Wszczepienie implantów może rozważyć każda dorosła osoba, u której zakończył się już rozwój kostny, a szczęki w pełni się ukształtowały. Są jednak pewne wymagania, których trzeba przestrzegać. Na implanty mogą zdecydować się osoby ogólnie zdrowe, których przebyte lub trwające choroby nie będą miały wpływu na efekty wszczepienia.

Czy istnieją przeciwwskazania do wykonania implantów?

Istnieje szereg chorób, które mogą wykluczyć wykonanie implantów, jednak każdy pacjent powinien być indywidualnie konsultowany przez stomatologa. Wśród przeciwwskazań wymienia się paradontozę, bruksizm, nieustabilizowaną cukrzycę, a także inne wyniszczające choroby, do leczenia których użyto agresywnych terapii. Założenia implantów często odmawia się także palaczom, a to z powodu gorzej ukrwionej błony śluzowej i zaburzeń krążenia.

Są również schorzenia, które nie wykluczają implantów, ale muszą być skonsultowane z lekarzem. Mowa tu o chorobach reumatycznych, endokrynologicznych, układu krążenia, układu oddechowego. Szczególnej uwagi wymagają także schorzenia nerek i wątroby.

Jak dbać o implanty?

To nieprawda, że o implanty nie trzeba dbać tak jak o resztę zębów. Aby służyły one przez długie lata i pięknie się prezentowały należy zadbać w szczególny sposób o higienę jamy ustnej. Wymaga to nie tylko szczotkowania, nitkowania i używania płynów antybakteryjnych, ale regularnych wizyt u stomatologa.

Implanty to inwestycja na lata. Nie tylko wpływają one walory estetyczne, ale także chronią przed zanikiem kości i zmianą rysów twarzy. Wybierając implanty możemy być pewni, że będziemy mieć piękny, naturalny uśmiech i nikt, poza stomatologiem, nie zauważy naszych protez.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj