Jak urządzić mieszkanie dla studenta?

1
2512
Wnętrze mieszkania

Każdy, kto studiował daleko poza miejscem zamieszkania, musiał jakoś się urządzić czy to w akademiku czy wynajętych pokojach. Osoby chcące wynajmować studentom swoje lokale mogą mieć kłopot w tym, jak je przygotować tak, by były użyteczne, wygodne, a także ładne. Na to jak urządzić mieszkanie dla studenta, postaram się odpowiedzieć w dzisiejszym artykule.

Studenckie mieszkanie to niemały problem

Wrzesień i październik to czas w którym wyjątkowo cieszą się właściciele nieruchomości wszelakich. Dlaczego? Cóż, studenci w kartonie mieszkać niestety nie mogą i gdzieś przecież muszą bytować w czasie trwania roku akademickiego. Posiadaczom lokali sen z powiek spędza jednak zaaranżowanie tej często niemałej ilości metrów kwadratowych na wynajem.

Nic dziwnego, większość z nich kojarzy sobie przecież żaków z nieokrzesanymi istotami, które niszczą wszystko co napotkają na swojej drodze, wprowadzając w nieswoich czterech kątach istną Sodomę i Gomorę. Jak więc urządzić mieszkanie dla studenta (homebook.pl/mieszkanie-dla-studenta), aby nie zbankrutować?

Zadbaj o bezpieczeństwo w mieszkaniu

Przede wszystkim zanim oddamy komuś mieszkanie warto zadbać o to, aby nie było w nim żadnych widocznych, a nawet ukrytych na pierwszy rzut oka usterek. Pal licho odchodzącą od ściany farbę oraz skrzypiące i zacinające się drzwiczki w meblach. One ewentualnie zniechęcą tylko potencjalnego lokatora.

Co jednak z zamaskowanymi na pozór defektami, takimi jak choćby stara i niesprawna instalacja gazowa? Takie rzeczy mogą być już niebezpieczne dla wynajmującego, a tym samym narazić nas na poważne straty finansowe, czy choćby w najgorszej sytuacji nawet na odpowiedzialność karną.

Pokój dla studenta

Zaoszczędź na sprzętach kupując używane

Nowa pralka, lodówka, kuchenka czy też zestaw mebli bez problemu pochłoną podczas urządzania mieszkania dla studenta co najmniej kilka, a nawet kilkanaście tysięcy złotych. Czy jest sens wydawać aż tyle, skoro można kupić te rzeczy w równie dobrym stanie z tzw. „drugiej ręki”? Rynek wtórny oferujący produkty używane wydaje się w tym wypadku nam wyjątkowo atrakcyjny. Warto więc zajrzeć na portale ogłoszeniowe i zobaczyć, czy nie uda nam się mniejszym kosztem nabyć całego potrzebnego wyposażenia.

W ten sposób zaoszczędzone pieniądze możemy przeznaczyć na sprzęty takie jak odkurzacz, żelazko, czy też telewizor, które nie zawsze znajdą się na stancjach, a których obecność niezaprzeczalnie czyni mieszkanie o wiele atrakcyjniejszym.

Kuchnia studenta

Postaw na uniwersalność

Pamiętaj koniecznie o tym, aby nie urządzać czterech kątów pod własną modłę. Twoje zdjęcia z dzieciństwa oraz pamiątki z podróży do Afryki, na pewno nie sprawią że obca osoba poczuje się swojsko w wynajmowanym lokalu.

Pomaluj ściany na jasny kolor. Zainwestuj w parę zwyczajnych, lecz dodających przytulności dodatków takich jak poduszki, wazoniki i tym podobne szpargały. Nie zapomnij o zasłonach oraz firankach. Gwarantuję Ci, że taki neutralny wystrój sprawdzi się podczas urządzania mieszkania dla studenta, ponieważ czeka Cię raczej duża rotacja przeróżnej maści lokatorów, a co za tym idzie nie dasz rady wpasować się w gusta każdego z nich.

Daj dostęp do mediów i sieci

Miło byłoby gdyby w mieszkaniu był już dostęp do internetu. Dla młodego pokolenia jest to niezbędne narzędzie do pracy oraz nauki, a także synonim pewnej wygody. Warto więc uczynić swój lokal bardziej interesującym poprzez zainwestowanie w takie oto w zasadzie podstawowe dziś udogodnienia.

1 KOMENTARZ

  1. A może styl skandynawski, czyli ikea? A tak poważnie, prostota i minimalizm to chyba najlepsze rozwiązanie. No i jednak ikea w tym wypadku się sprawdzi, bo może być niskobudżetowa. A najcześciej wszystko rozchodzi sie o kase.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj