Jak wspomóc płodność? Naturalne metody wspomagania płodności

0
2297
Kobieta z brzuszkiem ciążowym

Masz problemy z zajściem w ciążę? Szukasz naturalnych metod na poprawę płodności? Nie wiesz w czym tkwi problem? Zastanów się nad tym, jaka może być tego przyczyna i postaraj się ją zwalczyć. Ten artykuł podpowie Ci jak w naturalny sposób wspomóc płodność.

Co może być przyczyną bezpłodności?

Przede wszystkim obserwuj siebie. Musisz wiedzieć, jakie znaki mogą okazać się niepokojące oraz jak sprawić, aby wszystko się unormowało.

Najczęstsze przyczyny niepłodności

  • Problemy z jajnikami, ich nieprawidłowe funkcjonowanie oraz niedrożność;
  • Brak śluzu lub jego niewielka ilość i słaba jakość;
  • Mała rezerwa jajnikowa – niewielka liczba komórek jajowych u kobiety. Ich liczba zaczyna stopniowo spadać od 20 roku życia kobiety, a największy jego spadek obserwuje się od 30 roku życia;
  • Nieprawidłowa jakość spermy partnera.

Co musisz zrobić, aby wspomóc płodność?

Obserwuj swój śluz

Wiele kobiet nie zdaje sobie sprawy jak ważny jest śluz szyjkowy. Musisz zaobserwować, jaką ma konsystencję, ponieważ ma to ogromny wpływ na płodność. Śluz przed owulacją powinien być bardzo widoczny. Jego konsystencja jest gęstsza i bardziej rozciągliwa. Jest to czas, gdy odczujesz dużą wilgotność przy ujściu pochwy.

Zażywaj len

Jeżeli jakość i ilość śluzu płodnego jest słaba, len pomoże Ci zwiększyć jego konsystencje i działanie. Bardzo dobrze wpłynie na cykl Twojej miesiączki oraz pomoże w regulacji proporcji hormonów. Dzięki temu nie będziesz odczuwać dużych bóli podczas miesiączkowania. Len pobudza działanie komórek w szyjce macicy.

Miska siemię lnianego

Kup produkt zawierający serdecznik pospolity

Ogromną zaletą jego zażywania jest zmniejszone ryzyko poronienia. Wpływa na układ krwionośny oraz nerwowy. Ma korzystny wpływ na narządy rodne kobiet. Wzmacnia ścianki macicy, co daje duże szanse na zajście w ciążę i jej utrzymanie.

Jedz olejek z wiesiołka

Olejek z wiesiołka ma wiele wspaniałych właściwości. Pomaga przy problemach skórnych, redukuje cholesterol, pomaga w odchudzaniu, a co najważniejsze, poprawia płodność. Jest polecany parom, które starają się o dziecko. Dzięki niemu zwiększają się szanse na zapłodnienie komórki jajowej, ponieważ pobudza on organizm do wytworzenia i wydzielania płodnego śluzu u kobiety.

Olej z wiesiołka na płodność

Zażywaj kwas foliowy

Kwas foliowy powinna zażywać każda kobieta, która planuje zajść w ciążę. Jeżeli jest on zażywany w odpowiedniej ilości oraz systematycznie, masz dużą szansę na zapobiegnięcie poronieniom. Kwas foliowy dodatkowo wpływa pozytywnie na układ nerwowy dziecka.

Pamiętaj o witaminie E

Zażywaj witaminę E, która pomoże Twojemu organizmowi. Ma duży wpływ na pracę narządów rodnych. Witamina E wpływa na rozwój płodu oraz jego utrzymanie w całym okresie ciąży. Witaminę E znajdziesz w takich produktach jak olej słonecznikowy i sojowy, orzechy włoskie i ziemne czy migdały.

Migdały lekarstwem na płodność

Mężczyźni również powinni zadbać o swój organizm i przygotować się odpowiednio przed planowaną ciążą u partnerki. Warto więc sięgnąć po preparaty, które zawierają cynk, witaminę E, selen, żelazo, błonnik oraz L-Arganinę. Ich głównym zadaniem jest pozytywny wpływ na właściwości i konsystencję spermy oraz jej produkcję. Każdy mężczyzna powinien uważać na gorące temperatury, w szczególności uwagę należy zwrócić na to, by nie trzymać laptopa bezpośrednio na nogach. Należy wybierać luźne fasony spodni i bielizny oraz unikać gorących, długich kąpieli.

Jeżeli będziesz uważać na siebie, dbać o swoje zdrowie oraz regularnie chodzić do lekarzy, powinno być wszystko w porządku. Zażywaj powyższe naturalne składniki wpływające na płodność i spędzaj czas aktywnie. Pamiętaj, że stres i presja mogą jedynie skomplikować proces zajścia w ciążę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj