Jak wybrać basen ogrodowy dla dziecka?

1
2039

Basen ogrodowy idealnie sprawdza się w czasie letnich upałów. Niemalże każde dziecko uwielbia mokrą zabawę w basenie jako jedną z lepszych rozrywek na świeżym powietrzu. Jaki model zapewni naszemu dziecku bezpieczeństwo i beztroską radość? Podpowiadamy na co zwrócić szczególną uwagę, zanim podejmie się zakupu basenu ogrodowego.

Jaki baseny stelażowe?

Ich główną zaletą jest trwałość i wytrzymałość. Często służą nie tylko dzieciom, a także osobom dorosłym, ponieważ przeważnie są duże i głębokie. Niestety ze względu na ryzyko uderzenia się i dostęp do metalowych elementów, zbiorniki te nie nadają się dla najmłodszych, dodatkowo warto również pamiętać o tym, że nie należą do najtańszych.

Może baseny rozporowe?

W odróżnieniu do poprzedniego rodzaju, nie posiadają twardych elementów. Ścianki utrzymują się dzięki wywieranemu przez wodę ciśnieniu hydrostatycznemu. Baseny są zatem bezpieczne i tańsze od stelażowych. Na rynku można spotkać się z różnymi rozmiarami. Wyprodukowane specjalnie dla dzieci są bardzo tanie. Należy jednak zważyć na wyjątkowo cienkie ściany, które pod wpływem słabego uderzenia, mocno się wyginają i upuszczają wodę.

Wybór basenów dmuchanych

To zdecydowanie najpopularniejszy model dla dzieci. Baseny są tanie i bezpieczne. Dmuchane ścianki chronią przed uderzeniami i mogą stanowić wygodne oparcie. Producenci tych zbiorników uatrakcyjniają je poprzez ciekawe elementy dodatkowe, jak piłki, siatki, dmuchane zabawki. Kolejnym atutem jest przypadająca do gustu dzieciom barwna kolorystyka. Basen idealnie sprawdza się na plaży, jeśli dziecko nie może jeszcze kąpać się w morzu, a także na balkonie dając poczucie orzeźwienia. Wadą jest niska trwałość, gdyż bardzo łatwo przebić dmuchane elementy.

Dzieciw dmuchanym basenie

Basen ogrodowy a wiek dziecka

Ze względu na bezpieczeństwo, dla dzieci do 2 lat polecany jest zwykły basenik dmuchany. Poziom wody powinien sięgać co najwyżej kolan. Starsze dzieci dobrze czują się w tak zwanych wodnych placach wody, które wyposażone są w fontanny i zjeżdżalnie. Wybierając basen warto zwrócić uwagę na to, czy posiada daszek chroniący przed szkodliwymi promieniami słonecznymi. Kiedy nasza pociecha skończy 5 lat, dużo lepiej będzie się czuła w większym basenie rozporowym, w którym będzie mogła podejmować swoje pierwsze próby nurkowania. Jeśli posiadasz już duży basen, nie musisz koniecznie kupować drugiego. Wtedy trzeba pamiętać, by zapewnić dziecku szczególną opiekę. Niezastąpione okazują się kółka ratunkowe, które produkowane są nawet dla kilkumiesięcznych niemowlaków.

Cena w parze z jakością

Kupując najtańszy basen, trzeba liczyć się z tym, że przetrwa jeden, góra dwa sezony. Decydując się na produkt sprawdzonej marki, możemy być pewni, iż zbiornik wykonany jest z lepszych materiałów i będzie nam służył przez kilka lat, a jednocześnie będziemy mieć także pewność co do tego, że nasza pociecha będzie mogła bezpiecznie się bawić, zażywając przyjemnej kąpieli.

1 KOMENTARZ

  1. Najlepszy jest chyba basen stelażowy. Co prawda jest też najdroższy i zajmuje najwięcej miejsca, ale zapewnia zabawę i ochłodę całej rodzinie. A te dmuchane często się psują i wtedy pieniądze są wyrzucone w błoto.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj