Minibaseny, czyli jacuzzi w Twoim domu!

1
3476
Minibasen - jaki wybrać do ogrodu?

Kto z nas, oglądając amerykańskie filmy, nie marzył o domu z basenem? Marzenie, które kiedyś było tak odległe, dziś jest na wyciągnięcie ręki. Każdy, kto uwielbia odpoczywać w wodzie, może sprawić sobie minibasen, czyli popularne jacuzzi. Dlaczego warto je mieć w swoim domu?

Minibaseny – dla kogo?

Właściwie dla każdego. Chyba nie ma osoby, która nie chciałaby zrelaksować się po ciężkim dniu pracy właśnie w takim jacuzzi. Czy można je wszędzie kupić? Teraz minibaseny (jacuzzi) to szeroka oferta nie tylko za granicą, ale także w Polsce (actigroup.pl). Już od wielu lat w naszym kraju można dostać najnowsze i wysokiej jakości urządzenia z hydromasażem. Warto zwrócić uwagę na mobilny serwis, który powinien być zagwarantowany podczas zakupu takiego jacuzzi, a nie wszystkie firmy mogą mieć to w ofercie.

Minibasen - jaki wybrać do ogrodu?

Dlaczego warto mieć minibasen?

Osoby, które decydują się na jacuzzi głównie robią to po to, żeby mieć gdzie odpoczywać. Już spędzenie kilkunastu minut w takim basenie pozwoli nam na regenerację sił. Decydując się na takie urządzenie, nie musimy już wybierać się do salonów spa, bo mamy je we własnym domu. Osoby, które do tej pory wstydziły się wypoczywać w jacuzzi, gdzie było pełno obcych osób, w końcu przełamią się i będą mogły korzystać z takiego hydromasażu bez skrępowania.

Jak jacuzzi wpływa na nasze zdrowie?

Zakup jacuzzi niesie ze sobą szereg prozdrowotnych właściwości. Codzienna sesja w takim urządzeniu obniża ciśnienie krwi, rozluźnia mięśnie, łagodzi bóle kręgosłupa, ale nie tylko. Minibaseny dbają także o nasz komfort psychiczny. Hydromasaż działa na nas kojąco, uspokaja zszargane nerwy, redukuje poziom stresu i wycisza. Korzystanie z takich urządzeń jest zalecane wszystkim osobom, które mają problemy z układem nerwowym. To świetna propozycja dla osób, które cierpią na bezsenność. Godzina w takiej wannie rozluźnia mięśnie, podnosi poziom endorfin, przez co zmartwienia odchodzą na drugi plan, uspokaja oddech, przez co łatwiej później się zasypia.

Minibasen dla osób starszych?

To strzał w dziesiątkę! Starsze osoby często narzekają na bóle kostno-stawowe. Ciepła kąpiel z hydromasażem potrafi skutecznie te bóle zminimalizować. Ponadto, w wodzie ciało człowieka staje się lżejsze i nie czuć już takiego obciążenia stawów, dlatego hydromasaż zalecany jest osobom starszym. Do tego, kąpiele w jacuzzi zalecane są osobom, które chorują na cukrzycę typu drugiego, ponieważ obniżają poziom cukru we krwi, a to dosyć częsta przypadłość u seniorów.

Jacuzzi – rozrywka dla dzieci?

Nie tylko dorośli szybko docenią uroki minibasenów. Dzieci również odnajdą się w takim urządzeniu i będą miały mnóstwo frajdy. Jacuzzi polecane jest dla maluchów, które boją się wody. Na takiej małej powierzchni, bez obcych ludzi dookoła, szybciej się oswoją i dadzą przekonać do wodnych kąpieli. Kiedy jeszcze dołączymy do tego aromaterapię i koloroterapię, sprawimy, że dzieci w ogóle nie będą chciały wychodzić z takiego jacuzzi.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj