Komputery i laptopy, co jeszcze możemy kupić w sklepie komputerowym przez internet?

2
3935
czarna klawiatura

Odkąd mamy internet, zakupy stały się łatwiejsze niż kiedykolwiek. Nie ruszając się sprzed monitora, możemy wybrać towar i złożyć zamówienie, a potem pozostaje już tylko czekać, aż paczka zjawi się u naszych drzwi. Nie inaczej jest w przypadku internetowych sklepów komputerowych. Wszystko czego nam potrzeba, możemy zamówić przez internet. Wszystko – czyli co właściwie?

1. Komputer

Oczywiście sklep komputerowy najbardziej kojarzy się z… komputerami. I to one cieszą się największym wzięciem. Bez względu na to, czy wolimy tradycyjny komputer, czy też bardziej poręczny laptop, w ofercie każdego komputerowego sklepu znajdziemy niezliczoną ilość modeli. Warto też wiedzieć, że komputery i laptopy to produkty, które najszybciej tanieją (www.zadowolenie.pl) – ta wiadomość powinna ucieszyć wszystkich, którzy planują w przyszłości taki zakup.

Nie musimy kupować komputera w całości. Możemy zdecydować się na popularny „składak”. Co za tym idzie, w sklepach komputerowych znajdziemy też oczywiście wszystkie potrzebne elementy takiego „zestawu”.

A to pozwala też, gdy w naszym komputerze coś się zepsuje, wymienić wadliwe części. Nie tylko takie najbardziej rzucające się w oczy, jak obudowa czy monitor, ale i te wszystkie drobne, a równie ważne, a zatem procesory, karty pamięci, wentylatory, stacje dysków, karty graficzne.

Oczywiście komputer byłby dla nas bezużyteczny bez klawiatury czy myszki (a zwykle jednego i drugiego). Te niezbędne elementy również znajdziemy w każdym komputerowym sklepie. Warto wiedzieć, że klawisze można kupować też osobno – jeśli więc niektóre w naszej klawiaturze są wytarte, nie trzeba zaraz kupować nowej. Wystarczy wymienić te kilka klawiszy, które sprawiają problem.

2. Drukarka

Ale jak już zaznaczyliśmy, sklepy komputerowe mają do zaoferowania więcej niż tylko komputery i części do nich. Na przykład z reguły mają bogaty wybór drukarek. A jeśli mamy ze swoją drukarką kłopot, to w takim sklepie znajdziemy też zazwyczaj tusze, tonery i w ogóle wszystko, co potrzebne.

drukrka

3. Sprzęt audio

Oczywiście do swojego komputera potrzebujemy głośników, nieraz też słuchawek (jeśli nie chcemy, by w całym domu wszyscy wiedzieli, czego słuchamy), a czasem i mikrofonu. Ale nie tylko sprzed audio do komputera znajdziemy w takim sklepie. W wielu z nich możemy też nabyć na przykład radioodtwarzacz i głośniki do samochodu.

4. Aparat cyfrowy

A może naszym powołaniem jest fotografia? W takim razie przejrzyjmy bogatą ofertę aparatów cyfrowych. Tradycjonaliści narzekają, że taki aparat to nie to samo, co stara dobra lustrzanka, ale wraz z biegiem czasu cyfrowe aparaty oferują coraz więcej możliwości. I naprawdę mają wiele zalet.

Prawdziwym błogosławieństwem może być chociażby fakt, że z cyfrówką nie musimy się nigdy martwić, że film nam się skończy. Możemy pstrykać tyle zdjęć, ile dusza zapragnie, a potem w domu na spokojnie wybierać te najlepsze do wywołania. A te, na których wyszliśmy głupio, oczywiście od razu możemy usunąć. Już nam nie grozi, że nasze kiepskie zdjęcia będą nas straszyć w albumach.

5. Tablet, smartfon

Jeśli sklep chce być na czasie, to w jego ofercie znajdziemy też urządzenia mobilne. Gdy potrzebny nam tablet, smartfon czy inny tego rodzaju najnowszy krzyk mody, to wiemy, gdzie szukać.

6. Nawigacja GPS

Jak często zdarza nam się zgubić drogę? Skręcić w złą uliczkę? Wybrać zjazd, który, jak się później okazuje, wcale nie był tym właściwym? Trudno uniknąć takich przypadków. Możemy posiłkować się mapą, ale nie da rady sprawdzać na niej trasy na bieżąco, kiedy siedzimy za kółkiem i musimy patrzeć na drogę.

I tu z pomocą przychodzi nam nawigacja GPS. To przydatne urządzenie, do nabycia w sklepie komputerowym, wyznaczy nam odpowiednią trasę i poprowadzi do celu.

nawigacja GPS

7. Czytnik ebooków

Papierowe książki to świetna rzecz, ale zajmują dużo miejsca na półce i zbierają kurz. Dlatego ciekawą alternatywą są książki elektroniczne. A czytniki są pomyślane specjalnie w taki sposób, by nawet długotrwałe wpatrywanie się w ekran nie męczyło naszych oczu.

8. Konsole i gry

Dla miłośników gier sklepy komputerowe też mają szeroką ofertę. Nie może zabraknąć najświeższych tytułów, no i oczywiście najnowszych konsol, bo wiadomo, że przecież nie wszystkie najbardziej rozchwytywane gry ostatnich lat odpalimy na swoim PC.

9. Telewizor

Wydaje się, że większość sklepów komputerowych ma teraz także rozbudowany dział RTV. Jeśli więc potrzebujemy nowego telewizora, śmiało możemy przejrzeć ofertę takiego właśnie sklepu. Dokupimy też do niego bez problemu wszystko, czego będziemy potrzebować, a zatem odtwarzacz DVD lub Blu-Ray albo zewnętrzny dysk do nagrywania filmów z telewizji.

2 KOMENTARZE

  1. Odwiedziny w sklepie komputerowym to rzeczywiście zagwozdka czy kupić komputer PC, laptop a później jeszcze tablety na półkach… 🙂 człowiek kupuje i później okazuje się że jednak opcji było za dużo 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj