Powiększanie piersi to odpowiedzialna decyzja – dlaczego decydujesz się na powiększenie biustu?

2
2666
Jak powiększyć piersi?

Na powiększenie piersi decyduje się coraz więcej Polek. Panująca w mediach moda na piękny biust wpędziła już niejedną kobietę w kompleksy, przez co liczba takich operacji plastycznych wzrosła. Jakie są główne przyczyny powiększania biustu? Dlaczego kobiety decydują się na operację?

Kto może powiększyć biust?

Nie każda kobieta może pozwolić sobie na taką operację. Chirurg plastyczny musi zakwalifikować pacjentkę do zabiegu powiększenia piersi, o czym można przeczytać na drolender.pl. Uprzednio trzeba przejść szereg niezbędnych badań czy nie ma do tego przeciwwskazań. Główną przeszkodą może być wiek. Najlepsze efekty uzyska się u kobiet pomiędzy 20. a 40. rokiem życia, chociaż operuje się też starsze kobiety. Wszelkie zmiany w piersiach również mogą być tu ograniczeniem. Podobnie jak schorzenia dermatologiczne, a także cukrzyca, nadciśnienie, zaburzenia krzepliwości krwi czy depresja.

Jak powiększyć piersi?

Dlaczego kobiety powiększają piersi?

W dobie zalewających nas okładek czasopism z poprawionymi, nie zawsze skalpelem, modelkami, wzrasta poczucie, że nie wyglądamy idealnie. Dążenie do perfekcji jest tutaj głównym powodem, dla którego kobiety decydują się na taką operację. To, że ktoś chce wyglądać tak jak znana aktorka, bierze się z niskiej samooceny. Powiększając piersi, kobiety mają wrażenie, że dzięki zmianie wyglądu będą bardziej wartościowe.

Operacja piersi sposobem na leczenie kompleksów?

Wiele kobiet tak właśnie uważa. Małe piersi to najczęstszy kompleks wśród kobiet. Niektóre osoby uważają, że kobiece kobiety to takie, które mają duży biust i kształtne biodra. Nic więc dziwnego, że kobieta, która ma małe piersi, chce to zmienić, by wpisać się w kanon piękna, jaki warunkuje jej płeć. Osoby, które decydują się na operację z tego powodu, zaraz po niej stają się zupełnie inne. Lepiej czują się we własnym ciele, wzrasta ich pewność siebie i chętnie zmieniają styl ubierania się.

Powiększenie piersi dla mężczyzny?

Niestety, ale to również jest powód, dla którego kobiety operują biust. Mimo że nie powinno się robić tak inwazyjnego zabiegu dla mężczyzny, niektóre kobiety właśnie taki podały powód. Na takie powiększenie piersi pod czyjąś presją decyduje się na szczęście coraz mniej kobiet. Skoro ktoś kocha nas za sam wygląd i chce nas zewnętrznie udoskonalać to to chyba nie jest prawdziwa miłość.

Powiększanie piersi ze względów medycznych?

Powiększanie biustu nie zawsze wykonywane jest ze względów estetycznych. Jest grupa kobiet, które decyduje się na taką operację ze wskazań zdrowotnych, często są to rekonstrukcje piersi po mastektomii lub po urazach. Niektóre kobiety mają wyraźną asymetrię piersi, co również może być wskazaniem do operacyjnej korekty. Najważniejsze, żeby taką decyzję o powiększeniu biustu podjąć świadomie, wiedząc że jest to normalna operacja, a nie tylko kaprys, który chcemy spełnić, żeby zaspokoić czyjąś zachciankę o idealnym kobiecym wyglądzie.

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj