Piersi to atrybut kobiecości. Choć mężczyźni kochają je bezwarunkowo, wiele pań ma im sporo do zarzucenia. Czasami nie czują się one dobrze we własnym ciele, a ich biust – za mały, za duży czy też niewystarczająco jędrny, jest dla nich powodem niezliczonych kompleksów. Obecnie jednak możemy skorzystać z pomocy sprawnych dłoni chirurgów plastyków, którzy potrafią ujrzeć piękno tam, gdzie my widzimy jedynie katastrofę.
• Czy przygotowanie przed operacją piersi jest ważne?
• Co trzeba wiedzieć przed operacją powiększania piersi?
• Jakie badania wykonać przed operacją powiększania piersi?
• Jak wygląda dzień operacji?
Czy przygotowanie przed operacją piersi jest ważne?
Zdecydowanie odpowiednie przygotowanie się do zabiegu operacji piersi jest ważne. Kiedy zdecydujemy się już na odpowiednią klinikę i ustalimy wszelkie szczegóły zmiany naszego wyglądu, powinnyśmy się również właściwie do tej operacji przygotować, warto jest więc wcześniej zasięgnąć wiedzy o tym, co nas czeka i o czym powinnyśmy pamiętać, żeby potem nie było niemiłego zaskoczenia. To może również pomóc nam w łagodniejszym przejściu przez cały, dość stresujący proces.
Co trzeba wiedzieć przed operacją powiększania piersi?
Kształt oraz wielkość nowych piersi uzgadniane są wcześniej z chirurgiem, który dopasowuje biust tak, aby współgrał on z naszym ciałem i nie prezentował się groteskowo czy sztucznie. W tym momencie pamiętać należy o tym, aby naszym priorytetem nie były jedynie koszty, a sprawdzona klinika, której możemy zaufać i z której wyjdziemy piękniejsze, a nie obarczone kolejnymi kłopotami.
Ostateczny wygląd biustu będzie się różnił od naszego wyobrażenia i piersi, o jakich marzymy codziennie przed pójściem spać. Aby uniknąć rozczarowań, warto wziąć to pod uwagę, pamiętając, że będziemy wyglądały piękniej, nasze ciało nabierze nowych ładniejszych kształtów, ale niemożliwym jest osiągnięcie perfekcyjnego wyglądu odtwarzanych na nowo w Photoshopie modelek.
Miejmy świadomości tego, że nawet po udanej operacji powiększenia piersi, nawet u najlepszych chirurgów plastycznych (np. drolender.pl), pozostaną nam blizny. Z całą pewnością powiadomi nas o tym profesjonalny chirurg plastyk, warto jednak zdać sobie z tego sprawę wcześniej i zastanowić się, czy wciąż chcemy się takiemu zabiegowi poddać. Dobra wiadomość jest taka, że przy augmentacji biustu, skazy te są mało widoczne. Chowają się one pod fałdą biustu, wokół brodawki lub pod pachą, nie zwracając w późniejszym czasie niczyjej uwagi.
Jakie badania wykonać przed operacją powiększania piersi?
Przed operacją lekarz poprosi nas z całą pewnością o wykonanie konkretnych badań, zależnych od wieku, rozległości zabiegu, sposobu znieczulenia lub dodatkowych schorzeń. Do tego typu badań zalicza się najczęściej morfologia krwi, RTG klatki piersiowej oraz, w przypadku starszych osób, EKG.
W momencie przeprowadzania operacji pacjentka musi być całkowicie zdrowa. Dyskwalifikuje ją nawet zwykłe przeziębienie czy katar. Zabiegu nie można również przeprowadzać w czasie miesiączki, zaburzona jest wtedy bowiem krzepliwość krwi, co skutkować może nasilonym krwawieniem w trakcie operacji.
Przed decyzją o operacji chirurg i anestezjolog przeprowadzają z pacjentką dokładny wywiad na temat przebytych chorób, uczuleń, nałogów, pobytów w szpitalach itp. Jeżeli do takiej rozmowy nie dochodzi, powinna nam się włączyć czerwona lampka.
Jak wygląda dzień operacji?
W dzień operacji pacjentka proszona jest o niespożywanie żadnych napojów ani posiłków na sześć godzin przez wyznaczonym zabiegiem. Najpierw chirurg oraz anestezjolog przeprowadzają z nią rozmowę, następnie na skórze szkicowane są odpowiednie linie, a kobieta przewożona jest na salę operacyjną i poddawana znieczuleniu ogólnemu. Budzi się 2-3 godziny później. Zanim jednak zacznie się cieszyć nowym biustem, czeka ją jeszcze kilka zmian opatrunków i stała kontrola lekarzy. Pamiętajmy również o tym, że swój ostateczny kształt piersi przyjmują dopiero po 4 do 5 miesiącach po przeprowadzonej operacji.