Jak przygotować się do operacji powiększania piersi?

0
3880
Kobieta z widocznym biustem

Piersi to atrybut kobiecości. Czasami jednak biust sprawia, że niektóre panie nie do końca dobrze czują się we własnym ciele. Za małe czy też niewystarczająco jędrne piersi mogą być powodem niezliczonych kompleksów. Z tego względu wiele kobiet decyduje się poddać operacji plastycznej. Sprawdź, jak przygotować się do tego zabiegu powiększenia piersi.

Czy przygotowanie przed operacją piersi jest ważne?

Zdecydowanie odpowiednie przygotowanie się do zabiegu operacji piersi jest ważne. Kiedy wybierzesz już odpowiednią klinikę i ustalisz wszelkie szczegóły zmiany wyglądu, powinnaś się również właściwie do tej operacji przygotować. Dowiedź się wcześniej, o czym powinnaś pamiętać, żeby potem nie było niemiłego zaskoczenia. To może również pomóc Ci łagodniej przejść przez całą procedurę.

Co trzeba wiedzieć przed operacją powiększania piersi?

Kształt oraz wielkość nowych piersi uzgadniane są wcześniej z chirurgiem, który dopasowuje biust tak, aby współgrał on z ciałem i nie prezentował się groteskowo czy sztucznie. Pamiętaj, że nawet po udanej operacji powiększenia biustu, nawet u najlepszych chirurgów plastycznych (np. drolender.pl), pozostaną blizny. Dobra wiadomość jest jednak taka, że przy augmentacji piersi skazy są raczej mało widoczne. Chowają się one pod fałdą biustu, wokół brodawki lub pod pachą.

kobieta z pięknymi piersiami

Jakie badania wykonać przed operacją powiększania piersi?

Przed operacją lekarz poprosi Cię o wykonanie konkretnych badań, w zależnych od Twojego wieku, rozległości zabiegu, sposobu znieczulenia lub dodatkowych schorzeń. Zalicza się do nich najczęściej morfologię krwi, RTG klatki piersiowej, a w przypadku starszych osób EKG.

W momencie przeprowadzania operacji pacjentka musi być całkowicie zdrowa. Dyskwalifikuje ją nawet zwykłe przeziębienie czy katar. Zabiegu nie można również przeprowadzać w czasie miesiączki, zaburzona jest wtedy bowiem krzepliwość krwi, co skutkować może nasilonym krwawieniem w trakcie operacji. Przed decyzją o operacji chirurg i anestezjolog przeprowadzają z pacjentką dokładny wywiad na temat przebytych chorób, uczuleń, nałogów, pobytów w szpitalach itp.

Jak wygląda dzień operacji?

W dzień operacji pacjentka proszona jest o niespożywanie żadnych napojów ani posiłków na sześć godzin przed wyznaczonym zabiegiem. Najpierw chirurg oraz anestezjolog przeprowadzają z nią rozmowę. Następnie na skórze szkicowane są odpowiednie linie, a kobieta zostaje przewieziona na salę operacyjną i poddana znieczuleniu ogólnemu. Operacja powiększenia piersi trwa około 2-3 godziny. Zanim jednak kobieta zacznie się cieszyć nowym biustem, czeka ją jeszcze kilka zmian opatrunków i stała kontrola lekarzy. Pamiętaj, że swój ostateczny kształt piersi przyjmują dopiero po 4 do 5 miesiącach po przeprowadzonej operacji.

Operacja powiększenia piersi powinna być starannie przemyślana. Naszym zdaniem należy skupić się na wyborze odpowiedniej kliniki, aby mieć pewność, że zabieg przebiegnie bez komplikacji, a efekt będzie zadowalający. Jaka jest Twoja opinia na temat zabiegów powiększania biustu? Przedstaw ją w komentarzu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj