Ładna i praktyczna komoda kąpielowa z przewijakiem. Jak wybrać komodę kąpielową dla dziecka?

2
2802
dziecko w kąpieli

Przygotowania do przyjścia na świat dziecka to czas podejmowania wielu trudnych decyzji. Każdy odpowiedzialny rodzić chce zapewnić swojemu dziecku jak najlepszą opiekę, jednocześnie biorąc pod uwagę także swoją wygodę oraz ułatwienia, jakie oferują nam producenci mebli i akcesoriów dla niemowląt. Nie da się jednak ukryć, że wiele nowoczesnych gadżetów ma swoją niemałą cenę, dlatego też każdy zakup warto dogłębnie przemyśleć i tak też jest w przypadku komody kąpielowej.

Czy warto kupować komodę kąpielową?

To pierwsze pytanie, które nasuwa się w przypadku tego typu mebla, gdyż trzeba uczciwie przyznać, że nie jest on niezbędny. Nasi rodzice, dziadkowie i wiele pokoleń rodziców przed nimi świetnie radziło sobie bez takich ułatwień, kąpiąc dzieci w przeróżny sposób. Obecnie zalecane jest mycie niemowląt w małych wanienkach, które dla własnej wygody warto postawić na specjalnym stelażu. Po co więc wydawać pieniądze na specjalną komodę, która dodatkowo zajmuje więcej miejsca w dziecięcym pokoju?

Otóż komoda kąpielowa jest dobrym rozwiązaniem w przypadku osób, które mają bardzo małe łazienki i dużo łatwiej jest im wykąpać dziecko w pokoju o większej powierzchni. Kolejnym argumentem przemawiającym za zakupem tego typu mebla jest komfort i bezpieczeństwo. Po wykąpaniu dziecka w wanience ustawionej w łazience konieczne jest przeniesienie go do pokoju, w którym wykonujemy pozostałe czynności pielęgnacyjne. Dzięki komodzie kąpielowej nie musimy nigdzie przenosić mokrego malucha, który jest w tym momencie narażony, chociażby na nagłą zmianę temperatury. Przewijak znajduje się tuż obok wanienki, dzięki czemu wystarczy wyjąć niemowlę z wody i położyć tuż obok.

Jak wybrać komodę kąpielową dla dziecka?

Przy zakupie komody kąpielowej warto zwrócić uwagę na to, aby była ona wyposażona w głębokie szuflady, w których zmieścimy wszystkie niezbędne akcesoria pielęgnacyjne oraz bieliznę dla maluszka. Praktycznym dodatkiem jest również wieszak na ręcznik. Przewijak powinien mieć wysokie brzegi, zapewniające bezpieczeństwo niemowlęciu. Chcąc zaoszczędzić miejsce w pokoju, warto wybrać model, w którym wanienka jest wbudowana w regał i można ją schować pod przewijakiem. Kolejnym szczegółem, na który warto zwrócić uwagę, jest to, czy wanienka posiada odpływ, dzięki czemu nie trzeba przenosić jej z pokoju do łazienki, aby wylać wodę, wystarczy spuścić ją do wiaderka.

Akcesoria niezbędne do pielęgnacji noworodka

Poza wanienką i przewijakiem lub komodą kąpielową przyszli rodzice powinni pomyśleć także o innych akcesoriach niezbędnych do pielęgnacji niemowlęcia. Niezbędne są pieluchy, miękkie ręczniki (najlepiej z kapturem), patyczki i bawełniane płatki higieniczne. Warto również kupić nawilżane chusteczki. Aby odpowiednio zadbać o główkę niemowlęcia, warto kupić szczotkę z miękkim włosiem, która ułatwi pozbycie się ciemieniuchy. Niezbędny jest również zestaw do pielęgnacji paznokci, a w nim specjalne nożyczki i cążki. Warto mieć przygotowane również pieluchy tetrowe i flanelowe, które mogą okazać się przydatne w różnych sytuacjach.

2 KOMENTARZE

  1. Ja miałam taki przewijak i kładłam go w różnych miejscach wraz z tym, jak moje dziecko rosło i robiło się coraz bardziej ruchliwe. W pewnym momencie najbezpieczniej było położyć je na łóżko, bo z takiej komody jednak można szybko spaść, wystarczy sekunda nieuwagi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj