Sprawdzamy czy istnieje skuteczne lekarstwo na kaca

1
2873

Dobre imprezy często mają to do siebie, że nie zapominamy o nich kolejnego dnia ? nie chodzi tu niestety o wspaniałe wspomnienia, lecz o jakże uciążliwego kaca. Kac, fatalne samopoczucie, ból głowy, suchość w ustach, nadmierne pragnienie, potliwość, drgawki czy rozdrażnienie. Zdecydowanie nie jest to przyjemne. Jak zaradzić tym uporczywym dolegliwościom po spożyciu alkoholu?

Pij wodę niegazowaną

Kac przyczynia się do odwodnienia komórkowego mózgu, by szybko temu zaradzić, zaleca się nawadnianie organizmu już podczas picia alkoholu. Najlepiej sprawdza się niegazowana woda mineralna. Jeśli zapomniałeś o nawadnianiu, koniecznie wypij duże ilości wody kolejnego dnia, zaraz po przebudzeniu.

Zrób sobie koktajl owocowy

Niektórzy uważają, że właśnie koktajl owocowy szybko wygrywa z kacem. Ponoć każdy dobry barman poleca ten sposób. Większość osób stawia na napój, którego podstawą są banany. Do koktajlu można dodać inne owoce, takie jak truskawki, cytryny i pomarańcze. Porządna dawka witamin to podstawa.

Koktajle owocowe

Sięgnij po kawę

Jeśli następnego dnia po imprezie, musisz iść do pracy, pomoże ci mocna kawa. Może się oczywiście zdarzyć, że wypicie kubka kawy spowoduje natychmiastowe wymioty bądź biegunkę, dlatego nim sięgniesz po to rozwiązanie, lepiej zastanów się dwa razy. Za kawą przemawia fakt, iż zawarta w niej kofeina, pobudza nasz organizm do działania i daje energetycznego kopniaka.

Spróbuj kawy po cygańsku

Całkiem podobnie jak w przypadku wody, zaleca się picie tej kawy przed wyjściem na imprezę bądź następnego ranka. Kawa po cygańsku to połączenie mocnej kawy i soku ze świeżej cytryny. Metoda podobno pamięta czasy przedwojenne i stosowana jest zwłaszcza przez osoby starsze. Wiekowy specyfik w przeciwieństwie do napojów izotonicznych uważanych przez spory odsetek ludzi za dobre lekarstwo na kaca, jest dużo zdrowszy i z pewnością nie wywoła gwałtownych sensacji żołądkowych.

Filiżanka i ziarna kawy

Zjedz pożywny posiłek

Istnieje spora grupa osób, która stoi murem za jajecznicą na boczku, czy kurczakiem z ryżem. Ciepły posiłek, na pewno dobrze wpłynie na żołądek i pomoże złagodzić nieprzyjemne dolegliwości. Należy pamiętać, by nie przesadzać z ilością, posiłek powinien być pożywny, ale lekki. Warto też odkręcić słoik z kiszonymi ogórkami.

Na co lepiej uważać?

Reklamy telewizyjne są bardzo przekonujące, a występujący w nich aktorzy zawsze szczerze polecają witaminy na kaca. Mimo to, nie daj się zwariować i zaufaj naturalnym sposobom, gdyż jedna saszetka czy tabletka nie uchroni cię od kaca, zwłaszcza jeśli mieszałeś drinki z wódką, winem i szampanem. Chemiczne substancje mają to do siebie, że w połączeniu z alkoholem wywołują nieprzyjemne dolegliwości żołądka. Jeśli koniecznie chcesz zastosować kurację witaminową, lepiej napij się soku z ze świeżych warzyw lub owoców.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj