Jakie okulary noszą gwiazdy?

0
3336
dziewczyna w okularach

W przeciwieństwie do słynnej postaci jaką był pan Hilary z wiersza Tuwima, gwiazdy swoich okularów nie gubią. Co więcej, znane postacie popkultury uwielbiają poprzez noszenie szkieł manifestować swoją indywidualność. Nie mówimy tu nawet o modelach przeciwsłonecznych, które tłumnie wszyscy kupujemy na lato. Dzisiaj modne jest również noszenie okularów na co dzień, co powoduje, że wiele osób sięga także po zerówki. Skąd wziął się ten fenomen i dlaczego bycie okularnikiem jest trendy?

Uzewnętrzniona indywidualność poprzez okulary

Okulary to przede wszystkim nie tylko poza, nie tylko element stylizacji. To także opowieść, personalna historia, którą pragnie nam opowiedzieć ich właściciel. Nieco starsi datą z pewnością będą pamiętać znanego aktora Zbigniewa Cybulskiego. Jego ciemne okulary były symbolem smutku pokolenia Kolumbów.

Najpopularniejsze okulary gwiazd, jak te z Domodi? Spójrzmy choćby na muzyków. Oni także zwykli nie stronić od szkieł. Wystarczy wspomnieć choćby o liderze zespołu U2, dla którego okulary przeciwsłoneczne są integralnym elementem prezentowanego image’u. To pozostałość ze scenicznego alter ego z wczesnych lat 90 zwanego The Fly. Dzisiaj już nikt nie potrafi wyobrazić sobie innego wizerunku Bono.

A John Lennon? Jego okrągłe okulary w drucianych oprawkach dziś mogą bez wątpienia zasłużyć na miano kultowych. Nawet w słowniku wyrazów bliskoznacznych jednym z synonimów do słowa okulary są „lennonki”.

Okulary przeciwsłoneczne

Mądrala budzący respekt

Czy wiecie, że iloraz inteligencji osób noszących szkła ocenia się przeciętnie o czternaście punktów wyżej niż u osób, które ich nie posiadają? Nie bez powodu sowa będąca zwierzęcym symbolem mądrości, utożsamiana jest także z okularami. Okulary to również nieodłączny atrybut szeroko poważanych grup społecznych: lekarzy, profesorów, bibliotekarzy.

Co więcej, okularami jesteśmy otaczani już od samego dzieciństwa! Wystarczy choćby przypomnieć sobie bajkę ze słynnym, małym i szalonym naukowcem, czyli Dexterze. Z najmodniejszymi okularami gwiazd kojarzą nam się przede wszystkim takie osoby jak reżyser i aktor Woody Allen, współzałożyciel firmy Apple Steve Jobs, czy też choćby najsłynniejszy filmowy czarodziej Harry Potter.

Okulary korekcyjne stylowe

Zadaj szyku na salonach

Buty, torebki i kolejne naszyjniki nie są już utożsamiane ze stylowymi dodatkami. Obecnie sercem gwiazd masowo zawładnęły nerdy zwane inaczej kujonkami. Okulary w grubych i prostokątnych oprawkach znalazły swoje miejsce nawet w najnowszych kolekcjach Toma Forda i Michaela Korsa. Nic więc dziwnego, że noszą je także osoby, które nie mają żadnych problemów ze wzrokiem, a chcą po prostu wyglądać gustownie.

Okulary przeciwsłoneczne modne

Pan Słońce i zabawa w chowanego

Najczęstszym jednak powodem, dla którego nosimy okulary jest chęć ukrycia się przed rażącymi promieniami słonecznymi. Jakie modele będą hitem w tym sezonie? Najmodniejsze okulary gwiazd to te z ekstrawaganckimi dodatkami takimi jak ananasy lub palemki. Wciąż prym wiodą też metaliczne szkła odbijające światło oraz złote oprawki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj