Jaka komoda kąpielowa? Jaki mamy wybór kupując komodę kąpielową?

0
2147
komoda-kąpielowa-z-przewijakiem

Komfortowa i bezpieczna kąpiel niemowlęcia jest możliwa dzięki komodzie kąpielowej. Trzeba tylko wybrać odpowiedni model, wyposażony w najważniejsze elementy, takie jak przewijak czy wanienka ze specjalnym odpływem. Sprawdź jakie komody kąpielowe dostępne są na rynku? I na którą z nich warto się zdecydować?

Komoda kąpielowa czy wanienka?

Co lepiej wybrać? Komodę kąpielową czy wanienkę? Przede wszystkim należy się zastanowić, jak dużym pomieszczeniem dysponujemy? I czy zmieści się w nim dodatkowy mebel jakim jest komoda kąpielowa?

Wanienka w porównaniu do komody nie zajmuje zbyt wiele miejsca, ale za to jest mniej funkcjonalna. Może służyć jedynie do kąpieli dziecka. Z kolei komoda najczęściej wyposażona jest w dodatkowe półki lub wysuwane szuflady, w których możemy przechowywać artykuły do higieny i pielęgnacji niemowlęcia. Na rynku dostępnych jest kilka modeli komody kąpielowej. Niektóre z nich wyposażone są jedynie w mebel z wanienką, inne posiadają dodatkowo przewijak i wężyk odprowadzający wodę.

dziecko-niemowlę-kąpiel-komoda-kąpielowa

Komoda kąpielowa z wanienką i przewijakiem

Ten model to jeden z najbardziej praktycznych mebli dla niemowląt. Komoda z przewijakiem i wanienką jest bezpiecznym rozwiązaniem, dostosowanym zarówno do potrzeb dziecka, jak i rodziców. Z pozoru wygląda jak zwykła szafka, dlatego bez problemu można dopasować ją do wnętrza pokoju. Wbudowana w regał wanienka może być albo wysunięta, albo schowana pod przewijakiem, dzięki czemu mebel, nie zajmuje aż tak dużo miejsca. Komody kąpielowe na stronie ATBmeble.pl wyposażone są także w specjalny wężyk, przez który można sprawnie opróżnić wannę z wody.

Komody kąpielowe z wanienką i przewijakiem najczęściej mają głębokie szuflady, które pomieszczą najważniejsze akcesoria do kąpieli. Często posiadają także dodatkowe zabezpieczenia dla niemowlęcia, np. przewijak z podwyższonymi krawędziami.

Komoda kąpielowa – jakie modele?

Oprócz komody kąpielowej z wanienką, przewijakiem i specjalnym odpływem, możemy także znaleźć nieco skromniejsze i tańsze modele. Na przykład regały wyposażone jedynie w wanienkę lub takie, w których przewijak mocuje się bezpośrednio na wannę. Przeważnie zajmują one znacznie mniej miejsca i wykonane są ze stalowych rurek. Co za tym idzie, nie wyglądają jak tradycyjna komoda i bardziej pasują do wnętrza łazienki niż do pokoju dziecięcego.

komoda-kąpielowa-kąpiel-niemowlę

Zalety komody kąpielowej

Podstawową zaletą jest ogromny komfort jaki daje nam komoda kąpielowa, ponieważ nie musimy dźwigać wanienki po kąpieli. Ponadto większość modeli wyposażonych jest w dodatkowe półki i przewijak, dzięki czemu wszystkie najpotrzebniejsze rzeczy mamy zawsze pod ręką. Komody kąpielowe najczęściej posiadają specjalne zabezpieczenia chroniące dziecko przed wypadnięciem. Większość modeli jest mobilna, wyposażona w kółka i posiada wanienki z odpływem wody, które ułatwiają zaprowadzenie porządku po kąpieli.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj