Tonik ściągająco-oczyszczający – kto powinien go używać?

0
2293
Tonik ściągająco-oczyszczający – kto powinien go używać?

Choć często kuszą nas pojawiające się ciągle w branży kosmetycznej nowinki i superpreparaty, warto uświadomić sobie, że każdy z nich ma pewne specyficzne działanie, które pomaga rozwiązać konkretny problem. Jeśli zatem masz skórę mieszaną lub tłustą, uwielbiane przez wiele osób i często wspominane na Instagramie olejki nawilżające nie są ci do niczego potrzebne. Im szybciej zdasz sobie z tego sprawę i sięgniesz po dobre kosmetyki dopasowane do twojej cery, tym lepiej dla niej. Jedną z pozycji, którą powinnaś się zainteresować, jest dobry tonik ściągająco-oczyszczający, jak tonik Garnier Czysta Skóra. Dlaczego warto go sprawdzić i na czym polega jego działanie?

Tonik oczyszczająco-ściągający – po co się go używa?

Wiele osób – zupełnie niesłusznie – oczyszczanie twarzy kończy na użyciu tylko jednego kosmetyku, a mianowicie żelu myjącego (lub płynu micelarnego). Tonik to znacznie rzadszy wybór. Najczęściej dlatego, że (o zgrozo!) większość z nas myśli, iż można go używać wymiennie z kosmetykiem myjącym. Nic bardziej mylnego – tonik całkowicie nie posiada właściwości myjących i powinno się po niego sięgać w zupełnie innym celu.

Tonik ściągająco-oczyszczający – kto powinien go używać?

Po myciu twarzy pH skóry znacznie wzrasta, jej pory się rozszerzają, a „powrót do normalności” zajmuje sporo czasu, bo około 30 minut. Wówczas skóra tłusta produkuje jeszcze więcej sebum niż zwykle. Co więcej, z uwagi na osłabienie warstwy hydro-lipidowej podczas mycia skóra staje się bardziej podatna na szkodliwe czynniki wewnętrzne. Sprawdzony tonik dobrej marki, jak tonik Garnier Czysta Skóra (https://nowosci.garnier.pl/czystaskora/garnier-czysta-skora/tonik), jest w stanie przywrócić skórze odpowiednie pH w szybkim czasie i znormalizować wszystkie te procesy w taki sposób, że skóra odzyskuje świeżość. Kosmetyk ten przygotowuje też skórę twarzy na dalsze zabiegi pielęgnacyjne, jak aplikacja kremu, żelu czy maści.

Tonik Garnier Czysta Skóra – skład i działanie

Wspomniany już tonik Garnier Czysta Skóra został opracowany specjalnie z myślą o cerze mieszanej i tłustej. Z założenia ma jej pomóc w walce z najbardziej uciążliwymi codziennymi problemami, jak skłonność do powstania różnego rodzaju niedoskonałości, tworzenie się zaskórników, nadmierna produkcja sebum czy nieestetycznie wyglądające rozszerzone pory. Dlatego też w swoim składzie tonik Garnier Czysta Skóra ma dwa składniki aktywne: od lat stosowany w walce z trądzikiem kwas salicylowy o właściwościach antybakteryjnych, a także pochodną oczyszczającego cynku, który znany jest z właściwości regulujących wytwarzanie sebum. Dzięki temu po zastosowaniu toniku skóra wygląda świeżo, czysto i – co ważne! – matowo.

Jeśli więc do tej pory nie używałaś toniku oczyszczająco-ściągającego, naprawdę warto włączyć go do codziennego rytuału pielęgnacyjnego. Szybko zauważysz różnicę!

Materiał zewnętrzny

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj