Jakie zabytkowe meble sprawdzą się w salonie?

0
2535
zabytkowe meble

Zabytkowe meble mają swój niepowtarzalny styl i charakter, którego na próżno szukać w tych nowoczesnych, nawet stylizowanych. Warto zdecydować się na antyczny
element w salonie. Świetnie sprawdzi się w wielu stylach wnętrzarskich, dodając pomieszczeniu charakteru i luksusu.

Jakie zabytkowe meble sprawdzą się w salonie?

Zabytkowe meble do salonu w sklepie Antique Beauty to wysokiej jakości unikatowe antyki, które sprawdzą w każdym wnętrzu – zarówno dużym, jak i małym. Szeroka oferta produktów pozwoli każdemu na zalezienie idealnego mebla. Dobrym pomysłem jest wybór jednego stylowego mebla i zaaranżowanie go wśród pozostałych w klasycznym, nowoczesnym lub innym dowolnym stylu. Będzie to dużo bezpieczniejsze rozwiązanie niż próby zestawienia ze sobą kilku nie do końca spójnych antyków. Dużą popularnością cieszą się stylowe, tapicerowane fotele o niebanalnej formie. Na rynku znaleźć można meble te w różnorodnych obiciach, dlatego z łatwością będzie można dopasować je do wnętrza. Idealnie sprawdzą się zaaranżowane w pobliżu kominka. Ciekawym pomysłem jest także wykorzystanie zabytkowej sofy w salonie. Warto jednak podkreślić, że niektóre z nich mogą nie spełniać roli kanapy, ponieważ zostały zaprojektowane tak, aby służyć za szezlong. Wśród mebli nietapicerowanych zainteresowaniem cieszą się sekretarzyki, które można zaadaptować jako biurka idealne do pracy w domu, a także miejsce do przechowywania dokumentów. Dobrym pomysłem jest także odrestaurowany stolik kawowy zestawiony z nowoczesną kanapą lub pikowanym narożnikiem. Ponadto ciekawym zabytkowym meblem do salonu jest unikatowy i niezwykle funkcjonalny barek. Warto wybrać model bogato zdobiony, na kółkach. Niektóre z nich wyróżniają się bardzo stylowymi aksamitnymi schowkami na szklanki i kieliszki.

Dlaczego warto wybrać zabytkowe meble do salonu?

Wspominaliśmy już o wizualnych zaletach antycznych mebli do salonu. Warto jednak wiedzieć, że ich stylowy charakter oraz oryginalność to nie wszystko, za co je cenimy. Należy podkreślić, że zabytkowe elementy wyposażenia wnętrz są niezwykle trwałe i wytrzymałe. Wykonano je z wysokiej jakości materiałów, zazwyczaj z drewna. Przetrwały one kilkanaście lub kilkadziesiąt lat użytkowania, a wciąż są funkcjonalne i ładne. Oznacza, że będą użyteczne także dla nas oraz kolejnych pokoleń. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na bardzo modny ostatnio trend zero waste. Wykorzystanie zabytkowych mebli oraz nadanie im nowego życia pozwala na „odciążenie” planety. Warto podkreślić, że oryginalne antyki nie są tanie, jednak jest to inwestycja, którą warto ponieść, by cieszyć się wysokiej klasy stylowym elementem wyposażenia wnętrza.

Jak dbać o zabytkowe meble w salonie?

Zanim zabytkowe meble trafią do domu czy mieszkania powinny przejść proces renowacji oraz naprawy. Pozwoli to na przywrócenie im dawnego wyglądu, klasy oraz elegancji. Można zrobić to samodzielnie, jednak warto wiedzieć, że firmy trudniące się sprzedażą antyków, np. wspomniane wcześniej Antique Beauty, bardzo często zajmują się także odrestaurowywaniem mebli. Wiedza i doświadczenie ekspertów pozwalają na wszechstronną renowację oraz naprawę mebli bez ryzyka uszkodzenia ich. Profesjonaliści mogą także zająć się odrobaczaniem mebli. Należy podkreślić, że proces renowacji starych mebli może być nie tylko trudny, ale i czasochłonny – to kolejny z powodów, dlaczego warto oddać meble w ręce profesjonalistów.

By móc jak najdłużej cieszyć się nimi warto pamiętać o samodzielnym delikatnym czyszczeniu mebli. Drewniane elementy należy przecierać miękką ściereczką w celu usunięcia kurzu. Nie należy używać odkurzacza. Dodatkowo trzeba regularnie nacierać je woskiem pszczelim i polerować. Na blatach nie wolno stawiać szkła z gorącymi napojami oraz z alkoholem. Tapicerkę należy odkurzać, wykorzystując specjalną końcówkę odkurzacza. Nie powinno się zajmować samodzielnie wszelkiego rodzaju zaciągnięciami, plamami czy odbarwieniami na tkaninie – lepiej, by specjalista zajął się naprawą. Dodatkowo warto zadbać, aby zabytkowe meble w salonie nie stały w jego nasłonecznionej części.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj