Jakie czynności wykona za Ciebie biuro rachunkowe, gdy prowadzisz jednoosobową działalność?

0
2518
jakie czynności wykona za ciebie biuro rachunkowe

Prowadzenie działalności gospodarczej w pojedynkę ni jest łatwe. Nikt nie jest w stanie opanować wszystkiego i w niektórych kwestiach powinniśmy się zwrócić do eksperta. Na pewno jest tak w przypadku księgowości, która dla wielu osób jest zbyt skomplikowana. Warto poprosić o pomoc profesjonalnego księgowego, by zaoszczędzić sobie czasu i niepotrzebnych problemów. Dowiedz się, co może za Ciebie zrobić biuro rachunkowe.

Dlaczego warto wybrać biuro rachunkowe?

Jeśli prowadzisz samodzielną działalność gospodarczą, to dość oczywiste jest to, że nie zatrudniasz księgowego w swoim biurze. Warto jednak postarać się o obsługę w biurze rachunkowym, ponieważ będziemy wtedy mieć pewność, że wszystkie nasze dokumenty zostały wypełnione poprawnie i nie musimy się obawiać kontroli urzędu skarbowego.

Dobrze jest poprosić o przykładową ofertę biura rachunkowego, ponieważ w bardzo wielu przypadkach okazuje się ona niezwykle korzystna. Warto porównać zakres usług, a także cennik zanim podejmiemy ostateczną decyzję. Nie bez znaczenia będzie również oczywiście opinia o danej firmie wystawiona przez naszych znajomych lub po prostu internautów.

jakie czynności wykona za ciebie biuro rachunkowe

Jakie jest zakres usług biura rachunkowego?

W przypadku jednoosobowej działalności gospodarczej z oczywistych powodów nie bierzemy pod uwagę obsługi pracowników. Istnieje jednak bardzo wiele zadań, w których biuro rachunkowe może nas wyręczyć.

Prowadzenie Księgi Handlowej – to bardzo złożona usługa, którą oferuje każde biuro rachunkowe. Polega ona przede wszystkim na kompleksowej organizacji księgowości do celów podatkowych. W jej ramach prowadzi się miesięczne i kwartalne rozliczenia. Biuro może przygotowywać także specjalne bilanse, dzięki którym lepiej będzie można ocenić kondycję firmy.

Rozliczenie roczne – biuro rachunkowe pomoże nam w optymalny sposób rozliczyć się z urzędem skarbowym według stawki progresywnej lub liniowej. Dzięki temu rozwiązaniu jesteśmy w stanie naprawdę sporo zaoszczędzić, a jednocześnie otrzymać możliwość zainwestowania nadpłaconego podatku.

Rozliczenie środków unijnych – obecnie wiele osób korzysta z dofinansowań Unii Europejskiej. Są one w stanie w znaczący sposób wpłynąć na rozwój firm, jednak są one również niezwykle skomplikowane. Przepisy dotyczące EFS (Europejskiego Funduszu Społecznego), jak i z EFRR (Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego) ulegają ciągłym zmianom, więc warto polecić wszystkie rozliczenie profesjonalistom.

Co daje nam pomoc biura rachunkowego?

Dzięki pomocy biura rachunkowego jesteśmy w stanie poświęcić się rozwojowi własnego biznesu, podczas gdy wszystkimi kwestiami finansowymi i podatkowymi zajmuje się wykwalifikowany specjalista. Jeśli zdecydujemy się na księgowość w ramach outsourcingu, na pewno uda nam otrzymać ciekawą ofertę, która będzie dla nas opłacalna. Warto wybierać biura, które istnieją już na rynku od dłuższego czasu i mogę się poszczycić bardzo dobrą opinią.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj