Jak zbudować pewność siebie

1
2490
Napis z klocków nigdy się nie poddawaj

Często bywa tak, że ludzie, którzy wręcz emanują pewnością siebie tak naprawdę są pełni lęku i niepewności w tym co robią czy mówią. Czasami też od razu widać, że ktoś nie jest pewien podejmowanych przez siebie działań. Brak pewności siebie jest często mylony ze skromnością, powściągliwością czy wstydliwością, co od razu sprawia, że człowiek czuje się gorszy od innych i stale się do nich porównuje. Tak na prawdę wystarczy niewiele, aby zyskać pewność siebie i zmienić swoje życie.

Zajrzyj w głąb siebie

Na początku swojej walki musisz poznać siebie. Zrozumienie istoty swojego jestestwa jest istotne w zrozumieniu tego kim jesteś, co czujesz, jak odbierasz świat, jego bodźce, które na Ciebie działają każdego dnia i otaczających Cię ludzi. Obserwuj więc siebie, to jak się zachowujesz, czego się boisz, a co sprawia, że czujesz się dobrze i zaakceptuj to. Pokochaj się takim jakim jesteś ze wszystkimi swoimi zaletami i wadami, a wady potraktuj jako powód do samodoskonalenia się. Bądź krytyczny względem siebie i swoich dokonań, ale także zadowolony z rezultatów swojej pracy. Uwierz, że to co robisz jest dobre i wartościowe, a tym samym wcale nie gorsze od pracy innych ludzi.

Zdolności i umiejętności

Ważne jest też to, co na zewnątrz

Na pewność siebie składa się także nasz wygląd zewnętrzny. Wyprostowana postawa ciała, zdecydowany ton głosu i delikatna gestykulacja na pewno sprawią, że poczujesz przypływ pewności siebie podczas ważnego wystąpienia, na konferencji czy w pracy. Odpowiedni ubiór, fryzura i makijaż na pewno też podniosą naszą samoocenę i sprawią, że poczujemy się pewniej. Dlatego tak samo jak o nasze wnętrze dbajmy też o dobrą prezencję tego co widać na pierwszy rzut oka.

Zmień podejście do życia

Śmiej się na głos czytając książkę, uśmiechaj się do nieznajomych, żartuj ze współpracownikami lub ekspedientką w sklepie, nuć ulubioną piosenkę idąc chodnikiem lub jadąc tramwajem. Humor i śmiech w bardzo pozytywny sposób wpływają na nasz nastrój. Poprawia on nasz stosunek do świata i postawę wobec codziennego życia. Osoby wesołe, śmiejące czy uśmiechające się, są przez społeczeństwo postrzegane jako osoby pewne siebie, które czerpią z życia garściami. Z takimi osobami inni ludzie częściej nawiązują kontakt i chętniej przebywają w ich towarzystwie.

Dwie śmiejące się kobiety

Pewność siebie pomaga w życiu

Zostaw za sobą brak pewności siebie, irracjonalny strach przed ludźmi, niektórymi czynnościami czy sytuacjami, które hipotetycznie mogą się wydarzyć. Uwierz w siebie, poczuj własną wartość i zacznij swoje życie od nowa. Wbrew pozorom wcale nie jest to takie trudne, jak mogłoby się to wydawać. Trzeba przede wszystkim chcieć coś zmienić i dążyć do tej zmiany, a wówczas z pewnością będzie nam o wiele łatwiej w życiu.

1 KOMENTARZ

  1. Jak się dobrze ubiorę, pomaluję i zrobię włosy to zawsze nabieram pewności siebie. I wydaję mi się, że jak wyglądam profesjonalnie, to inni też mnie za taką osobę biorą. I tak naprawde niewiele trzeba, żeby dobrze wypaść na ważnym spotkaniu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj