Jaki prezent na ślub? Co podarować w prezencie ślubnym zamiast „koperty”?

0
1986
Torby z prezentami

Wielkimi krokami zbliża się sezon weselny, a to oznacza, że czas pomyśleć o prezentach na ślub. Wiele osób nie mając pomysłu na to co kupić młodej parze, decyduje się na wręczenie „koperty”. Warto jednak z wyprzedzeniem sprawdzić, co można podarować nowożeńcom zamiast pieniędzy. Jakie prezenty na ślub są obecnie popularne? O tym poniżej.

Prezenty ślubne do kuchni

Prezenty ślubne powinny być przede wszystkim praktyczne, a więc takie, z których młoda para będzie mogła chętnie i często korzystać. Prezenty na ślub ze sklepu online Fabryka Form to w znacznej mierze gadżety do kuchni. Wśród nich można wymienić AGD małe, a nawet duże. Goście weselni mają w tym przypadku mnóstwo możliwości. Na liście często wybieranych akcesoriów do kuchni wymienia się czajniki elektryczne, ekspresy do kawy, miksery, blendery, tostery, komplety garnków, sztućców itp. W grę wchodzą także filiżanki, zastawy, patery, karafki i inne drobne gadżety kuchenne.

Torby z prezentami

Praktyczne prezenty na ślub

Użyteczne prezenty ślubne nie tylko związane są z kuchnią. To także szereg innych akcesoriów, które przydają się w codziennym życiu. Wybierając się na ślub, można więc pomyśleć o kupieniu dekoracyjnego zestawu ręczników dla młodej pary, eleganckiej pościeli, ozdobnym kocu lub narzucie na łoże. Tekstylia są mile widziane na prezent, jednak powinny być one wysokiej jakości. Jeśli para młoda jest na etapie urządzania mieszkania, takie akcesoria z pewnością się przydadzą.

Ozdobne prezenty na ślub

W przypadku dekoracji wybór jest właściwie nieograniczony, jednak warto wziąć pod uwagę gust osób obdarowywanych i to, w jakim stylu urządzają wnętrza. Szukając pomysłu na prezent ślubny, można zdecydować się na takie rzeczy, które ozdobią młodym mieszkanie. Mogą to być dekoracyjne figurki, eleganckie ramki na zdjęcia, obrazy, rzeźby, designerskie lampy, stojaki na butelki, kominki dekoracyjne itd.

Wycieczki i pobyty w spa w prezencie ślubnym

Prezenty ślubne w znacznej mierze uzależnione są od możliwości finansowych gości. Nie brakuje osób, które mogą pozwolić sobie na więcej, szczególnie jeśli młoda para to bliska rodzina lub rodzeństwo. Niektóre osoby, np. rodzice lub chrzestni, mogą zdecydować się na podarowanie młodym wycieczki w prezencie. Nie muszą to być od razu egzotyczne wczasy, a np. tygodniowy pobyt nad polskim morzem lub w górach. Bardziej zamożni mogą sobie pozwolić oczywiście na większe wydatki, np. sfinansowanie rejsu po Morzu Śródziemnym. Popularnym prezentem dla młodej pary są również pakiety spa. Mogą to być weekendowe pobyty, podczas których zagwarantowane będą takie atrakcje jak masaże, zabiegi pielęgnacyjne, sauna, baseny itd.

Czego nie dawać w prezencie ślubnym?

W Polsce panuje sporo przesądów na każdy temat, w tym także odnośnie ślubu i wybieranych prezentów. Według nich nie powinno się dawać młodej parze zegarów, ponieważ to symbolizuje upływający czas i może przyczynić się do rozstania oraz noży, które zwiastować mogą przecięcie więzów małżeńskich.

A Wy, co zwykle kupujecie Parze Młodej na prezent? A może jesteście zwolennikami „kopert”? Dajcie znać w komentarzu, jakie macie zdanie na temat prezentów ślubnych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj