Wycieczki szkolne w góry Beskidy – gdzie jechać?

0
2929
Beskidy góry

Beskidy to grupa pasm górskich, będąca częścią łańcucha gór Karpat, który rozciąga się od Czech przez Polskę aż po Ukrainę. To też jedne z najmłodszych gór, które jednocześnie chętnie przyciągają rzesze turystów. Jest to również ciekawy kierunek dla wycieczek szkolnych, dający wiele możliwości. Gdzie warto się udać?

Jak zorganizować wycieczkę szkolną w Beskidy?

Wycieczki w góry najczęściej organizowane są tak, by dzieci spędziły ten czas aktywnie z uwzględnieniem walorów edukacyjnych. Równie dobrze sprawdzą się więc wędrówki po górach, ścieżki przyrodnicze, wjazdy kolejkami górskimi, zwiedzanie muzeów i innych punktów turystycznych. To także liczne gry i zabawy, zawody czy ogniska z pieczeniem kiełbasek. Wiele firm oferuje organizację podobnych wypraw, proponując najróżniejsze atrakcje. Ciekawe wycieczki szkolne w góry pomoże zorganizować bcamp.pl, dostosowując atrakcje i zabawy do wielkości grupy oraz wieku dzieci. W ten sposób można pojechać na jednodniową wycieczkę, wypad kilkudniowy czy nawet zielone szkoły oraz obozy treningowe.

wycieczka szkolna zabawa w przeciąganie liny

Gdzie warto udać się na wycieczkę szkolną w Beskidy?

Gdzie jednak warto się wybrać? Beskidy to rozległy teren, który dzieli się na kilka pasm, wśród których można wymienić Beskid Śląski, Beskid Żywiecki, Beskid Mały, Beskid Sądecki, Beskid Wyspowy, Gorce czy Beskid Niski i Wysoki. Każde z tych miejsc jest atrakcyjna turystycznie, choć zdecydowanie najpopularniejszymi kierunkami jest Beskid Śląski i Beskid Żywiecki. Co warto w nich odwiedzić?

Gdzie na wycieczkę szkolną w Beskidzie Śląskim?

Beskid Śląski jest częścią Beskidów Zachodnich i jednym z najlepiej zagospodarowanych części Beskidów. Z popularnych kierunków chętnie wybieranych na wycieczki szkolne jest Ustroń, Wisła, Bielsko-Biała, Istebna, Szczyrk czy Brenna. Można więc z jednej strony zdecydować się na wycieczkę szlakiem górskim, z drugiej odwiedzić liczne atrakcji, jak Leśny Park Niespodzianek w Ustroniu, wjechać wyciągiem krzesełkowym na Skrzyczne (najwyższy szczyt w Beskidzie Śląskim) w Szczyrku, odwiedzić skocznię, a także liczne muzea (muzeum Małysza, Muzeum Koronkarstwa w Koniakowie, Muzeum Kukuczki). Wśród obowiązkowych szczytów do zdobycia znajduje się Czantoria i Barania Góra.

Widok z Rysianki w Beskidach

Gdzie na wycieczkę szkolną w Beskidzie Żywieckim?

Beskid Żywiecki sąsiaduje z Beskidem Śląskim, a wśród głównych ośrodków turystycznych można wymienić Zwardoń, Rajczę, Rycerkę Górną, Zawoję, Żywiec czy Korbielów. Warto odwiedzić Jezioro Żywieckie, wejść na górę Żar, podjąć wędrówkę górską na Halę Miziową,zdecydować się na zjazd wyciągiem orczykowym albo wejść na Rysiankę. W Żywcu można zwiedzić Pałac Habsburgów czy Beskidzkie Centrum Nauki, a w Węgierskiej Górce schron Wędrowiec. Warto także odwiedzić Babiogórski Park Narodowy oraz Żywiecki Park Krajobrazowy, w obrębie którego znajduje się aż 12 rezerwatów przyrody.

Wycieczka szkolna w Beskidy – o czym pamiętać?

Wycieczki szkolne to szansa na to, by dzieci nie tylko się wyszalały, ale i czegoś nauczyły. To sposób na przemycenie edukacji w bardziej przystępny sposób i to nie tylko poprzez odwiedziny muzeów i innych punktów turystycznych. Beskidy i w ogóle góry to doskonały sposób na naukę historii, przyrody i biologii, geografii oraz wychowania fizycznego, pozwala także na lepszą integrację dzieci oraz nauczenie ich poszanowania do otoczenia oraz w przypadku gier i zabaw współpracy i komunikacji. Warto to wykorzystać, a nasze piękne Polskie góry dają taką możliwość.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj