Paryż to nie tylko miasto zakochanych. Zobacz, z czego słynie Paryż!

3
2087
Posąg gargula z widokiem na Paryż

Paryż jest jednym z najczęściej odwiedzanych miast. Co roku do francuskiej stolicy przyjeżdża około 30 milionów turystów, zachwycających się jego architekturą i niepowtarzalnym klimatem. Pomimo że ma opinię miasta zakochanych, oferuje o wiele więcej. Czytaj dalej, a dowiesz się, z czego słynie Paryż!

Romantyczna strona Paryża, czyli la cite de l’amour

W popkulturze Paryż przedstawiany jest jako miasto miłości. Nie można się temu dziwić, praktycznie całe jest idealnym miejscem na randkę, kuszącym zakochanych z całego świata. Pary zauroczone są magią i klimatem tego miasta, które przyciąga do siebie jak magnes. Nie można odmówić mu uroku, a liczne atrakcje tylko potęgują szybsze bicie serc.

Zakochani głównie kierują się w okolice Żelaznej Damy, symbolu stolicy Francji, o którym słyszał każdy. Wieża Eiffla, bo o niej mowa, jest jedną z głównych atrakcji Paryża, na stałe wpisaną w miłosny szlak zakochanych, zwiedzających miasto.

Co zobaczyć w Paryżu?

Paryż to nie tylko miłość i motyle w brzuchu, to stolica światowej mody, kina, a także kultury i sztuki. Dlatego nawet ci, którzy przyjechali bez miłosnych pobudek, nie będą zawiedzeni atrakcjami. Będąc w Paryżu, koniecznie trzeba odwiedzić jedno z najsłynniejszych muzeów świata – Luwr. Jest to miejsce, w którym spotkać można najważniejsze i najwspanialsze dzieła, jakie stworzył człowiek. Co więcej, już sam muzealny budynek jest architektoniczną perełką. Wybierając się do niego, warto zarezerwować cały dzień, ilość eksponatów naprawdę robi wrażenie.

Chwilę oddechu można złapać w jednej z klimatycznych knajpek, na przykład na Polach Elizejskich, o których Francuzi mówią z dumą: najpiękniejsza aleja świata. Przy okazji warto spojrzeć na Łuk Triumfalny, wzniesiony ku czci poległych za kraj.

Ponadto warto polecić rejs po Sekwanie, który szczególnie po zmroku pokazuje klimatycznie oświetloną część miasta. Statkiem można także dopłynąć na Ile de La Cite, wyspę, ze słynną katedrą Notre – Dame. Jej budynek jest jednym, z najbardziej rozpoznawalnych na świecie, nie można więc opuścić takiej turystycznej gratki.

Z czego jeszcze słynie Paryż?

Tak naprawdę Paryż to miasto, które można zwiedzać praktycznie w nieskończoność. Most Aleksandra, Musée d’Orsay czy Centrum Pompidou to tylko garstka miejsc zniewalających urokiem. Mnogość zabytków w Paryżu wręcz zmusza do tego, by pojawić się w tym mieście więcej niż raz.

Dla zainteresowanych jego nieco odważniejszą stroną poleca się dzielnicę Czerwonych Latarni. To właśnie tam można znaleźć słynne Moulin Rouge, którego budynek wygląda jak duży czerwony młyn. Oprócz samego kabaretu można znaleźć tam też wiele lokali dla dorosłych, niesamowicie rozpalając wyobraźnię.

Jak widać Paryż to nie tylko romantyczne obietnice składane pod wieżą Eiffla. To miasto, które nie poddaje się schematom i stereotypom. Można zwiedzać jego zabytki, może podziwiać piękno, albo rozkoszować się kieliszkiem dobrego wina planując kolejne eskapady. Sprawdź sam, a przekonasz się, że Paryż to coś więcej niż wykreowany przez komedie romantyczne świat.

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj