Wiele osób za granicą kojarzy Polskę ze znanymi postaciami – Jan Paweł II, Lech Wałęsa czy Robert Lewandowski, to osoby rozpoznawalne w wielu państwach świata. W tym artykule dowiesz się, z czego jeszcze słynie Polska za granicą.

Z czym kojarzy się Polska za granicą?

Niestety Polska pomimo posiadania wielu atrakcji turystycznych i ciekawej historii nie budzi aż tak wielu skojarzeń za granicą, co Niemcy, Francja czy nawet stosunkowo niewielka Holandia. Polska przeważnie nie przywodzi na myśl urokliwych miasteczek, rajskich kurortów lub wielkich metropolii, jednak słynie ze znanych na całym świecie osobistości.

Obcokrajowcy kojarzą papieża Jana Pawła II. Szczególnym uwielbieniem cieszył się on w krajach Ameryki Łacińskiej. Podczas swojego blisko 27-letniego pontyfikatu polski papież odwiedził kilkadziesiąt państw, co spowodowało, że cieszy się dużym uznaniem nawet po śmierci.

Wiele osób, szczególnie tych nieco starszych postrzega Polskę przez pryzmat upadku komunizmu i postaci Lecha Wałęsy, który został laureatem Pokojowej Nagrody Nobla i dostąpił zaszczytu wystąpienia w amerykańskim kongresie.

Młodszym osobom, w szczególności fanom piłki nożnej Polska kojarzy się z Robertem Lewandowskim. Polski piłkarz ma kibiców na całym świecie, czego wyrazem jest liczba 28 mln obserwujących jego oficjalne konto na Instagramie.

Fryderyk Chopin — Polak popularny w wielu krajach azjatyckich

Spośród polskich muzyków najbardziej znanym jest popularny na całym świecie Fryderyk Chopin. Szczególnym uznaniem cieszy się on w Japonii, gdzie żyje wielu miłośników jego kompozycji. Wizerunek polskiego kompozytora jest także obecny na podręcznikach do muzyki w Korei Południowej. Co ciekawe w Chinach pianista jest znany nie tylko z powodu swoich wybitnych utworów, ale też dlatego, że jego nazwisko jest prostsze do wymówienia dla Chińczyków niż Czajkowski czy Chaczaturian.

Polska słynna z powodu pięknych kobiet i jachtów

Polska słynie za granicą także z powodu urody Polek. W przeprowadzonych kilka lat temu badaniach respondenci z kilkunastu państw świata jako odpowiedź na pytanie, z czego słynie Polska, wskazali głównie 3 odpowiedzi: Jan Paweł II, wódka oraz piękne kobiety.

Polska jest znana także jako jeden z największych eksporterów jachtów. Znane postacie ze świata sportu i popkultury, takie jak wybitny hiszpański tenisista Rafael Nadal czy popularna celebrytka Paris Hilton są posiadaczami jachtów wyprodukowanych w polskich fabrykach.

Polskie miasta także są słynne i odwiedzane przez turystów, zarówno z Europy, jak i coraz częściej – krajów azjatyckich. Największą popularnością cieszą się Warszawa oraz Kraków. Niestety inne duże miejscowości nie są tak rozpoznawalne i tłumnie odwiedzane przez turystów.

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj