Z czego słynie Polska? Z czym kojarzy się Polska za granicą?

2
6225
rynek we Wrocławiu

Wiele osób za granicą kojarzy Polskę ze znanymi postaciami – Jan Paweł II, Lech Wałęsa czy Robert Lewandowski, to osoby rozpoznawalne w wielu państwach świata. W tym artykule dowiesz się, z czego jeszcze słynie Polska za granicą.

Z czym kojarzy się Polska za granicą?

Niestety Polska pomimo posiadania wielu atrakcji turystycznych i ciekawej historii nie budzi aż tak wielu skojarzeń za granicą, co Niemcy, Francja czy nawet stosunkowo niewielka Holandia. Polska nie kojarzy się z urokliwymi miasteczkami, rajskimi kurortami lub wielkimi metropoliami, słynie jednak ze znanych na całym świecie osobistości.

Obcokrajowcy kojarzą papieża Jana Pawła II. Szczególnym uwielbieniem cieszył się on w krajach Ameryki Łacińskiej. Podczas swojego blisko 27-letniego pontyfikatu polski papież odwiedził kilkadziesiąt państw, co spowodowało, że cieszy się dużym uznaniem nawet po śmierci.

Wiele osób, szczególnie tych nieco starszych postrzega Polskę przez pryzmat upadku komunizmu i postaci Lecha Wałęsy, który został laureatem Pokojowej Nagrody Nobla i dostąpił zaszczytu wystąpienia w amerykańskim kongresie.

Młodszym osobom, w szczególności fanom piłki nożnej Polska kojarzy się z Robertem Lewandowskim. Polski piłkarz ma kibiców na całym świecie, czego wyrazem jest liczba 28 mln obserwujących jego oficjalne konto na Instagramie.

Fryderyk Chopin — Polak popularny w wielu krajach azjatyckich

Spośród polskich muzyków najbardziej znanym jest popularny na całym świecie Fryderyk Chopin. Szczególnym uznaniem cieszy się on w Japonii, gdzie żyje wielu miłośników jego kompozycji. Wizerunek polskiego kompozytora jest także obecny na podręcznikach do muzyki w Korei Południowej. Co ciekawe w Chinach pianista jest znany nie tylko z powodu swoich wybitnych utworów, ale też dlatego, że jego nazwisko jest prostsze do wymówienia dla Chińczyków niż Czajkowski czy Chaczaturian.

Polska słynna z powodu pięknych kobiet i jachtów

Polska słynie za granicą także z powodu urody Polek. W przeprowadzonych kilka lat temu badaniach respondenci z kilkunastu państw świata jako odpowiedź na pytanie, z czego słynie Polska, wskazali głównie 3 odpowiedzi: Jan Paweł II, wódka oraz piękne kobiety.

Polska jest znana także jako jeden z największych eksporterów jachtów. Znane postacie ze świata sportu i popkultury, takie jak wybitny hiszpański tenisista Rafael Nadal czy popularna celebrytka Paris Hilton są posiadaczami jachtów wyprodukowanych w polskich fabrykach.

Polskie miasta także są słynne i odwiedzane przez turystów, zarówno z Europy, jak i coraz częściej – krajów azjatyckich. Największą popularnością cieszą się Warszawa oraz Kraków. Niestety inne duże miejscowości nie są tak rozpoznawalne i tłumnie odwiedzane przez turystów.

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj