Co przywieźć z Austrii? Z czego słynie Austria?

0
1788
z czego slynie austria

Austria słynie z ośrodków narciarskich, wybitnych kompozytorów oraz Wiednia, w którym znajduje się wiele perełek światowej architektury. Jednak to nie wszystko, co ma do zaoferowania ten malowniczy alpejski kraj. W artykule dowiesz się, z czego jeszcze jest znana Austria i co z niej przywieźć jako doskonałą pamiątkę.

Z czego słynie Austria?

Największym atutem Austrii jest jej położenie i ukształtowanie terenu. Alpejskie kurorty co roku przyciągają wiele milionów turystów również latem. Austria posiada blisko cztery tysiące wyciągów narciarskich, co plasuje ją na 3. miejscu na świecie wśród kurortów narciarskich. Biorąc pod uwagę jej niewielkie rozmiary, jest to imponujące. Jednak nawet jeśli ktoś nie jest fanem narciarstwa, to znajdzie coś dla siebie. Jeżeli nie wiesz, jak spędzić wakacje, warto przemyśleć wyjazd właśnie do Austrii, m.in. ze względu na piesze wędrówki po Alpach, które kuszą wielu turystów.

Austria słynie z bogatej historii, ponieważ przez lata była najważniejszą częścią monarchii Habsburgów, którzy byli jedną z ważniejszych dynastii w Europie. Ślady dawnej potęgi Austrii najlepiej widać w Wiedniu. Miasto to było kiedyś jednym z najważniejszych ośrodków kulturowych na świecie. To tu swoje największe kompozycje tworzyli Mozart i Beethoven, a podstawy współczesnej psychologii kształtował Freud.

Wiedeń słynie ze swojej architektury. W mieście podziwiać można barokowy Pałac Schönbrunn, Hofburg oraz Katedrę św. Szczepana. W stolicy Austrii znajdują się także urokliwe kamienice, wybudowane w zeszłych stuleciach, które cieszą oko nie tylko architektów.

Co przywieźć z Austrii?

W czasie wyjazdu do Austrii, oprócz szusowania na nartach i zwiedzania Wiednia czy Salzburga, warto rozejrzeć się za ciekawymi pamiątkami i przysmakami, które możemy z tego kraju przywieźć. Poniżej lista popularnych rzeczy.

Pralinki Mozartkugeln z Austrii

Słynne austriackie czekoladki z wizerunkiem Mozarta na opakowaniu, to jedne z najpopularniejszych słodyczy w Austrii. Pyszna czekoladowa kulka z dodatkiem marcepanu jest bardzo często kupowana przez turystów. Oryginalne pralinki opakowane są w srebrno-złotą folię. Przy zakupie należy uważać na podróbki, które nie posiadają tego charakterystycznego opakowania.

Dzwonki z Tyrolu w Austrii

Podczas wizyty w Tyrolu warto zaopatrzyć się w pamiątki związane z lokalnym folklorem. Należą do nich przede wszystkim słynne tyrolskie dzwonki wieszane na szyjach krów. Na straganach i w małych sklepach można kupić metalowe dzwonki z wygrawerowanym własnym imieniem, możemy też sprawić prezent naszym bliskim.

Znane koszulki „No kangaroos in Austria”

Z Austrii warto przywieźć pewne humorystyczne pamiątki. Prawdziwym hitem stały się koszulki z hasłem informującym, że w tym kraju nie ma kangurów. Jest to ironiczne nawiązanie do tego, że wiele osób na świecie, które nie znają się na geografii, mylą Austrię z Australią.

Słynne w Austrii wafle Manner

Austria słynie z bardzo dobrych słodyczy. Wafelki sprzedawane w rzucającym się w oczy opakowaniu to jeden z symboli Austrii. Znajdziemy je niemalże w każdym austriackim markecie. Dostępne są w wielu smakach – m.in. w waniliowym, orzechowym czy cytrynowym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj