Z czego słynie Hiszpania? Co kupić w Maladze, Walencji, w Barcelonie?

1
2431
z czego slynei hiszpania

Hiszpania to kraj, który słynie z ciekawej historii, bogatej kultury oraz wielu ciekawych i różnorodnych regionów. Andaluzja, Kastylia oraz Katalonia to najbardziej popularne części tego kraju. W tym artykule doradzamy, co warto kupić jako pamiątkę z wyjazdu, w zależności od regionu, który zwiedzamy w Hiszpanii.

Co warto kupić w Andaluzji?

Andaluzja to jeden z najchętniej odwiedzanych przez turystów regionów w Hiszpanii. Znajdują się w nim takie miasta jak Sewilla, Malaga, Grenada czy Kadyks. Andaluzja jest ojczyzną tańca flamenco, oprócz tego słynie także z pięknej pogody, ciekawej architektury oraz gai oliwnych.

Będąc w Maladze czy Sewilli, warto na lokalnym targu lub bazarze kupić oliwę z oliwek. To właśnie z tej części Hiszpanii pochodzą najwięksi światowi producenci oliwy. Nie opłaca się kupować jej w marketach, ponieważ jakość produktu może być gorsza.

Z kolei, jeśli pojedziemy do jednego z większych miast Andaluzji – Grenady, to warto na pamiątkę kupić drewniane, intarsjowane pudełeczka z ciekawymi wzorami. Mogą nam one posłużyć do przechowywania małych przedmiotów lub jako prezent dla najbliższych.

W Sewilli można zakupić ciekawe szale z pięknymi różanymi wzorami i długimi frędzlami. Andaluzyjskie kobiety używają ich jako eleganckich okryć podczas letnich i jesiennych wieczorów.

Andaluzja słynie z flamenco, dlatego warto kupić na targu w Maladze, Sewilli lub w innym mieście jako pamiątkę cały strój używany do tego tańca, a także rekwizyty do niego wykorzystywane, np. kastaniety.

Co kupić w Barcelonie? Atrakcje Katalonii

Katalonia to region, który posiada odrębny język, kulturę oraz historię. Pomimo wielu prób uzyskania niepodległości, dalej pozostaje w granicach Hiszpanii. Perłą tego regionu jest Barcelona, która słynie z pięknej architektury, kościoła Sagrada Familia oraz klubu piłkarskiego FC Barcelona.

Z Barcelony warto przywieźć espadryle. Te ciekawe buty pochodzą właśnie z Katalonii, pomimo tego, że Francuzi uważają je za swój wynalazek. Możemy je znaleźć zarówno w modnych barcelońskich butikach, jak i na lokalnych bazarach.

Z Barcelony wywodzi się słynny alkohol Sangria. Oryginalną Sangrię możemy podarować swoim bliskim lub przyjaciołom.

Ze względu na to, że z Katalonii wywodzi się słynny klub piłkarski FC Barcelona, to niezapomnianą pamiątką będzie koszulka piłkarska, którą możemy zakupić w oficjalnym sklepie klubu, lub w markecie.

Co przywieźć z Madrytu?

Hiszpania słynie jednak nie tylko z Andaluzji oraz Katalonii. Zdecydowanie warto odwiedzić również stolicę Hiszpanii i całego regonu Kastylii. W Madrycie, oprócz zwiedzania zabytków, dobrze nabyć także cenne pamiątki. Jednym z symboli miasta jest drzewo truskawkowe. Dlatego warto przywieźć z Madrytu orzeźwiający likier truskawkowy, który nazywa się Madrono liqueur. Można też kupić piękne malowidła ważnych dla całej Hiszpanii miejsc, między innymi Pałacu Królewskiego. Znajdziemy je w większości sklepów z pamiątkami.

Dla smakoszy dużą atrakcją będzie też kupno madryckich ciasteczek violetas, które nazwę wzięły od charakterystycznego koloru fioletowego.

Co warto kupić w Walencji i w Kraju Basków?

Hiszpania słynie z bardzo wielu regionów. Nieco niedocenianymi częściami Hiszpanii są Baskonia i Walencja. Z Kraju Basków, który również jest odrębny kulturowo i językowo od reszty Hiszpanii (podobnie jak Katalonia), warto przywieźć baskijski cydr Sagardoa. Region też słynie z wielu rodzajów serów.

Z kolei w Walencji można kupić oryginalne wina pochodzące z całego regionu oraz ozdoby z ceramiki. Walencja jest słynna w całej Hiszpanii z produkcji ceramicznych naczyń oraz ozdób.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj