Meble do pokoju młodzieżowego, które ucieszą rodziców i dziecko!

1
3221
Zestaw mebli młodzieżowych

Urządzenie pokoju dla dziecka może wydawać się proste, ale w rzeczywistości sprawa wcale nie jest taka łatwa, szczególnie jak ma się do czynienia z dorastającym nastolatkiem w wieku szkolnym. Najczęściej ma on już swoje gusta, więc zadaniem rodziców jest nie tylko znalezienie praktycznych mebli, ale i takich, które będą się podobać im i ich pociechom. Czym się więc kierować przy wyborze mebli młodzieżowych?

Jak wybrać meble młodzieżowe?

Wybór mebli młodzieżowych wcale nie jest taki prosty, jak mogłoby się wydawać. Szeroki wybór dostępny na rynku jest z jednej strony błogosławieństwem, ponieważ pozwala na indywidualny dobór według gustu i upodobań, a z drugiej przekleństwem – jak z tak wielu mebli wybrać te najlepsze dla naszego dziecka? Do sprawy trzeba podejść metodycznie, najlepiej przez ustalenie najważniejszych kryteriów, których będziemy się trzymać przy poszukiwaniach. Wtedy możemy przystąpić do poszukiwań, a meble do pokoju młodzieżowego ma w ofercie sklep meblewersal.pl, który jest przykładem sklepów tego typu. Jeżeli nie mamy czasu na jeżdżenie po salonach meblowych, prostym rozwiązaniem jest wykorzystanie internetu, by właśnie w ten sposób zorientować się w ofertach, co może pomóc w późniejszym wyborze.

Meble dla nastolatka a moda

Gusta bywają różne, także w temacie mebli. To, co może podobać się rodzicom, niekoniecznie może spodobać się dziecku czy dzieciom. Na pewno warto postawić na nowoczesny design, który powinien trafić w upodobania naszych pociech, jednocześnie dobrze jest także brać pod uwagę ich zdanie. Aby zapobiec ewentualnym konfliktom, warto jest ten temat przedyskutować także z dziećmi, a te, szczególnie w wieku nastoletnim chcą już mieć własne zdanie w pewnych kwestiach i móc samodzielnie decydować, nawet jeżeli chodzi o dobór mebli do pokoju. Warto dać im tę możliwość. To pozwoli im także czuć się swobodnie na ich własnej przestrzeni.

Zestaw mebli młodzieżowych

Meble młodzieżowe powinny być praktyczne

Oprócz mody czy wyglądu, które też są ważne pod względem estetyki, trzeba zwrócić uwagę także na praktyczność ich zastosowania. Dziecko powinno mieć gdzie spać (łóżko), a także mieć gdzie się uczyć (biurko, półki na książki, szafki), czy przechowywać swoje rzeczy (szafy, szafki, komody, regały). Pokój dziecka powinien być dobrze zorganizowany, aby zmieściło się wszystko to, co niezbędne i jednocześnie pomieszczenie nie było przeładowane i nie powodowało problemów w tak podstawowych czynnościach jak otwieranie szafek czy swobodne przemieszczanie się. Meble powinny być dostosowane do potrzeb dziecka, a także dać mu wygodę i swobodę ruchów – biurko powinno być na tyle duże, by móc się uczyć i pomieścić choćby komputer i przybory szkolne, łóżko wygodne do spania, a szafa zdolna pomieścić wszystkie ubrania.

Co z jakością mebli młodzieżowych?

Trzeba także zwrócić uwagę na jakość mebli dla nastolatków. Użycie mebli nie powinno stanowić problemu ani być niewygodne. Dodatkowo meble te powinny być wytrzymałe, aby przetrwały więcej niż jeden rok, jednocześnie powinno się wziąć także pod uwagę potrzeby wciąż rosnącego dziecka. Nastolatek rośnie, zmienia się jego ciało, a meble powinny być do tego dostosowane. Biurko nie powinno być zbyt niskie, krzesło biurkowe regulowane, a łóżko na tyle duże, by rosnący nastolatek czuł się wygodnie nawet gdy przybędzie mu centymetrów.

Gotowy zestaw czy pojedyncze meble młodzieżowe?

Jedno i drugie rozwiązanie ma swoje plusy i minusy. Gotowe zestawy pozwalają na zachowanie spójności stylu i koloru, są do siebie dobrze dopasowane, zakup jest też zazwyczaj szybszy i tańszy niż w przypadku pojedynczych mebli. Może to jednak sprawić problem choćby z dostosowaniem mebli do rozmiaru pokoju, jednolity design może się znudzić i z góry jesteśmy skazani na narzucony styl. Obecnie jest wiele sklepów oferując zestawy mebli, daje do wyboru różne warianty, to znaczy klient może dobrać do zestawu takie meble, jakie będą mu najbardziej pasować. Całość zestawu może zawierać różnego rodzaju szafki, szafy, komody czy półki w różnych wariantach, to jednak nie oznacza, że trzeba kupić wszystko – można wybrać to, będzie nam po prostu odpowiadać.

1 KOMENTARZ

  1. Jeśli chodzi o meble dla dorastającej młodzieży, to ja bym postawiła na coś uniwersalnego. Dzieci naprawdę szybko dorastają, więc najlepszym wyborem byłyby meble w stylu jak najbardziej dorosłym, żeby nie przestały się nastolatkowi zbyt szybko podobać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj