Używany samochód czy nowy – jakie auto kupić?

0
2679
auto używane

Samochód prosto z salonu to marzenie niejednego fana motoryzacji, jednak zakup nowego auta wiąże się ze sporym wydatkiem. Alternatywą jest rynek samochodów używanych, który stwarza szansę wyboru tańszego samochodu lub auta wyższej klasy z lepszym wyposażeniem za porównywalne pieniądze. Używany samochód czy nowy – jakie auto kupić?

auto używane

Samochód używany czy nowy – co wybrać?

Planując zmianę samochodu pewnie się zastanawiasz czy postawić na nowy egzemplarz, czy może zdecydować się na auto z rynku wtórnego. W tym artykule nie uzyskasz jednoznacznej odpowiedzi, ponieważ zakup samochodu jest kwestią indywidualną, uzależnioną od Twoich potrzeb.

Jeżeli pieniądze nie stanową dla Ciebie problemu, cenisz sobie nieużywane wnętrze, brak rys na karoserii, obawiasz się dotychczasowej historii pojazdu i wszelkie ewentualne usterki chcesz naprawiać na gwarancji udaj się do salonu i przebieraj w nowych modelach. Jeśli jednak drobne przetarcia na siedzeniach i kierownicy nie stanowią dla Ciebie problemu, a chcesz kupić pojazd w korzystnej cenie szukaj używanego auta. Kupując samochód z drugiej ręki możesz wybrać atrakcyjny model, marki premium, z lepszym wyposażeniem i silniejszym silnikiem.

Na co zwrócić uwagę kupując używane auto?

Zakup używanego samochodu jest nie lada wyzwaniem, czasem to wręcz loteria. Nawet jeśli już znajdziesz wymarzony model możesz trafić na egzemplarz z ukrytymi wadami, które czasem całkowicie dyskwalifikują go ze sprzedaży.

samochód używany

Jeżeli decydujesz się na samochód z drugiej ręki przeglądaj uważnie ogłoszenia. Jeśli w ofercie znajdujesz jedynie hymn pochwalny na temat wystawionego do sprzedaży auta pomiń je, ponieważ uczciwy sprzedający powinien wspomnieć o wadach i usterkach. Kiedy wyszukasz już egzemplarz, który spełnia Twoje oczekiwania pamiętaj, że używany samochód warto sprawdzić przed zakupem – co jest ważne przeczytasz na motoego.pl. Znajdziesz tam kilka przydatnych wskazówek na co powinieneś zwrócić uwagę.

Sprawdź zawsze stan nadwozia, przyjrzyj się czy na powłoce lakierniczej nie ma śladów rdzy. Uważnie obejrzyj wnętrze pojazdu, stan foteli, kierownicy oraz gałki zmiany biegów często świadczy o skali eksploatacji pojazdu do tej pory. Koniecznie zweryfikuj przebieg samochodu na podstawie numeru VIN, w ten sposób dowiesz się czy auto nie ma cofniętego licznika.

Kiedy najlepiej kupić samochód z salonu?

Jeżeli jesteś zwolennikiem samochodów z pierwszej ręki, marzysz o pachnącym świeżością aucie prosto z salonu pamiętaj, że najlepszym czasem na zakup nowego auta jest koniec lub początek roku. Branża motoryzacyjna rozkwita zawsze w ostatnich miesiącach roku, w listopadzie zawsze ruszają wyprzedaże bieżącego rocznika, ponieważ nowe auta bardzo szybko tracą na wartości.

auto z salonu
Dobry czas na zakup nowego auta to moment, w którym producent wprowadza na rynek nową generację określonego modelu. Planując zakup auta z salonu szukaj specjalnych ofert promocyjnych, wykorzystując marketingowe zabiegi sprzedawcy czasem dają upusty dla np. określonych profesji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj