Jak otworzyć warsztat samochodowy bez pożyczek

0
10708
Warsztat samochodowy

Otwarcie własnego warsztatu jest nie lada wyzwaniem, a prowadzenie biznesu wymaga od nas sporo gimnastykowania oraz kombinowania. To także spory wydatek, bo nie da się założyć działalności gospodarczej bez poniesienia kosztów. Jak jednak to zrobić nie musząc zaciągać pożyczek? Z jakiej alternatywy warto skorzystać?

Warsztat samochodowy jako pomysł na biznes

Warsztat samochodowy może stać świetnym pomysłem na życie, o ile powstał podczas wielu analiz i przemyśleń przyszłego przedsiębiorcy. Nie ulega więc żadnej wątpliwości fakt, że przyszły przedsiębiorca musi mieć solidny fundament zarówno ten związany z oceną przyszłości biznesu, jak i z oceną posiadanych środków finansowych potrzebnych do prowadzenia działalności gospodarczej.

Warsztat samochodowy wiąże się przecież z niemałymi wydatkami, bowiem trzeba zakupić profesjonalny sprzęt, zaopatrzyć się w części zamienne, jak i w dokumentację różnych marek samochodów. W miarę pojawiania się coraz to większej ilości zleceń trzeba liczyć się również z zatrudnieniem nowych pracowników. Są do dość duże wydatki dla przyszłych przedsiębiorców nie mających porządnego zaplecza finansowego.

Środki finansowe konieczne to otwarcia warsztatu

Finanse potrzebne na otwarcie własnej działalności gospodarczej są niezbędne, przy podejmowaniu kroków wielu przyszłych właścicieli zastanawia się jak otworzyć warsztat samochodowy bez pożyczek?, czy jest to w ogóle możliwe?, jeśli tak, to co należy zrobić aby uzyskać wsparcie? Jest na to kilka sposobów, a szczególnie warto przyjrzeć się możliwościom jakie dają środki unijne na ten cel.

Mężczyzna stojący przed warsztatem

Warsztat za unijne pieniądze

Pożyczki oferowane na rynku finansowym mogą wiązać się z niemałym ryzykiem. Ich spłata może być niezwykle trudna, gdy biznes nie funkcjonuje tak jak powinien. Z pomocą przychodzą środki jakie można uzyskać z Unii Europejskiej w ramach tych programów.

Aby założyć warsztat samochodowy można więc skorzystać z takiej pomocy w ramach działania operacyjnego 6.2. Oczywiście procedury pozyskiwania środków na otwarcie działalności wiążą się z podjęciem pewnych kroków. Chcąc je pozyskać to przede wszystkim należy zdobyć wiedzę na temat ich funkcjonowania. Takie informacje można zdobyć w Wojewódzkich Urzędach Pracy zlokalizowanych na terenie województw.

Jakie formalności trzeba wypełnić żeby dostać finansowanie z UE?

Po wypełnieniu odpowiedniej dokumentacji beneficjent zostaje zaproszony na rozmowę rekrutacyjną, podczas której sprawdza się wiarygodność złożonych dokumentów, jak i ocenia się indywidualne predyspozycje do prowadzenia działalności, w tym wypadku warsztatu samochodowego. Jeśli przyszły właściciel przejdzie pozytywnie ten proces, to następnie staje się uczestnikiem szkolenia, gdzie nabywa wiedzę z zakresu się tworzenia biznes planu, i wniosku o dofinansowanie.

Pozytywna ocena ze szkolenia jest przepustką do następnego etapu, czyli do właściwego złożenia wniosku o dofinansowanie, który zostanie poddany ocenie przez powołane do tego organy. Jeśli wniosek zostanie pozytywnie rozpatrzony wówczas pieniądze na otwarcie warsztatu są już w zasięgu ręki i najprawdopodobniej w niedługim czasie zostano przelane na konto beneficjenta, który w podpisanej umowie zobowiązuje się do wykorzystania ich zgodnie z umową.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj