Co warto zobaczyć w Bieszczadach

1
4008
Bieszczady góry

Być może wybierasz się na wakacje, lub na weekend w Bieszczady, ale zastanawiasz się nad tym co warto zwiedzić, i od czego należy zacząć swoją wyprawę. Podróż w Bieszczady wiąże się z wieloma atrakcjami turystycznymi. Dobrze przemyślana trasa to piękne chwile spędzone rodziną lub przyjaciółmi.

Bieszczady to przepiękna część Polski. Położone są w części zachodniej Beskidów Wschodnich, niezwykłe widoki zapierają dech w piersiach, tworząc niezwykłą atmosferę. Warto jest zapoznać się z miejscami, które zdecydowanie należy odwiedzić.

Malowniczy San

Park krajobrazowy leżący u wybrzeża Sanu jest niezwykle ciekawy i interesujący przede wszystkim ze względu na niezwykłe bogactwa przyrody. W tym malowniczym miejscu istnieje kilka niezwykłych krajobrazów takich jak Krywe, gdzie istnieje niezwykła różnorodność roślin i zwierząt. Z kolei Hulskie im. Stefana Myczkowskiego zachwyca licznymi gatunkami zwierząt będących pod ochroną.

Jaskinie dla odkrywców

W Bieszczadach można zwiedzić również liczne i malownicze jaskinie, które przyciągają turystów z całego świata. Jeszcze do niedawna nie były niczym niezwykłym, ponieważ zarówno okoliczni mieszkańcy jak i zapaleni globtroterzy nie dostrzegali ich piękna i tajemnicy. Wszystko jednak zmieniło się diametralnie gdy jaskinie zostały odkryte na nowo. Obecnie jest ich około piętnastu, a zostały one zinwentaryzowane przez tamtejszych speleologów. Wiele z nich pozostaje jeszcze nieznana.

Akwen Soliński

Te akweny wodne są niezwykłą atrakcją dla tych którzy lubią zwiedzać, podróżując szlakami wodnymi. Po tych niezwykłych szlakach kursują statki, dzięki którym zwiedzający odkrywają malownicze fiordy otoczone niezwykle atrakcyjnymi pejzażami górskimi. Taka podróż to niezwykłe emocje i widoki w okresie wiosennym lub letnim stają się niezwykle atrakcyjne ze względu na kwitnące kwiaty i zielone korony drzew.

Piesze wycieczki skłaniają są atrakcyjne dla tych którzy lubią odkrywać nowe miejsca bez wytyczonego szlaku. Spacery po beskidzkiej puszczy obok Jeziora Solińskiego skłaniają do głębokich przemyśleń połączonych z intymnymi relacjami z naturą. Na taką podróż najlepiej jest przeznaczyć kilka, aby poznać bogatą faunę i florę, bardzo ciekawe osady, czy wsie w których odnosi się wrażenie, że czas się zatrzymał dawno temu.

Jezioro solińskie

Park Krajobrazowy Ciśniańsko – Wetliński

Jest to miejsce o bardzo wysokim zalesieniu. Na tym terenie dominują jodły, buki, czy świerki. Oczywiście oprócz dominującej zieleni, nie sposób nie spotkać również niezwykle drapieżnych i dzikich zwierząt leśnych takich jak wilki, żubry, niedźwiedzie lub inne. Rzecz jasna można zwiedzać samemu te rejony, jednak czasami może się to wiązać z ryzykiem związanym z zaatakowaniem przez dzikie zwierzęta. Oczywiście takie procedery zdarzają się stosunkowo rzadko, ale trzeba zachowywać wszelkie środki ostrożności.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj