Top 4 pięknych rajskich kurortów

1
2397
Piękne kurorty

Niejeden zmęczony pracownik biurowy marzy o wyjeździe w piękne i gorące miejsce, a marzenia o wyjeździe w egzotyczne miejsca mogą stać się niemalże rzeczywistością, ponieważ oferty proponowane przez biura podróży w niektórych okresach w roku są bardzo atrakcyjne. Biura podróżny prześcigają się organizowaniu wycieczek w egzotyczne kraje, wymyślając coraz to nowe atrakcje. Gdzie zatem spędzić wakacje w rajskich kurortach

Egzotyczne kraje jako kierunek wycieczek

Polacy z roku na rok staja się coraz bardziej żądni przygód i coraz to nowych wrażeń. Już od dawna egzotyczne kraje stają się celem Polaków i ich zagranicznych wycieczek. Nie ma się co temu dziwić, gdyż po całorocznej szarudze chcemy odkryć piękno lazurowego wybrzeża, bogactwo smaków, i różnorodność kultur.

Dominikana zachwyca widokami

To państwo które zachwyca, jest jednym z najpiękniejszych miejsc na archipelagu Wielkich Antyli. Cudowny krajobraz górski połączony z bujną roślinnością tworzy niezwykły klimat. Turystów z całego świata przyciągają również niezwykle złociste plaże i kurorty. Bogactwo tropikalnych owoców i warzyw zachwyca niejednego konesera. Bogata historia i spuścizna kolonizatorów hiszpańskich zachęca do niezwykłej podroży w czasie w stolicy Santo Domingo. W tym miejscu można zobaczyć pierwszy powstały w Ameryce Środkowej szpital, mennicę czy katedrę.

Plaża na Dominikanie

Maroko eksplozja smaków i barw

To niezwykły kraj, w którym kultura muzułmańska jest głęboko zakorzeniona w sercach ludzi. Uwidacznia się ona w codzienności, od kontaktów międzyludzkich po wzornictwo i architekturę. Wycieczka w głąb Maroka ukazuje piękno czerwonych gór Atlas. To właśnie w rejonie tych gór rośnie jedyna dziewicza plantacja Arganu. Turystów przyciąga również Marrakesz, czerwone miasto, gdzie czas zatrzymał się dawno temu. Można tam kupić przyprawy, zioła, i naturalne leki. Niezwykła otwartość okolicznych mieszkańców, sprawi że będzie to niezwykła i baśniowa podróż w czasie.

Meczet w Maroko

Wyspy Bahama dla każdego coś miłego

Z kilkuset wysp należących do archipelagu tylko trzydzieści jest zamieszkałych. Na uwagę zasługuje wyspa Harbour Island. Tutaj każdy znajdzie coś dla siebie. Turyści preferujący aktywne spędzanie czasu mogą liczyć na świetne warunki do uprawiania wielu sportów wodnych, a zwolennicy tradycyjnego plażowania zachwycają się różową plażą usytuowaną na wschodniej części wyspy. Zapierające dech w piersiach widoki, piękne niebieskie morze, przyciągają turystów z całego świata. Istny rajski kurort.

Wyspy Bahamy

Meksyk na ostro

Piasek w tym miejscu jest zawsze gorący, a woda niezwykła. Kuchnia meksykańska jest znana ludziom na całym świecie, przede wszystkim ze względu na ostrość powodowaną uwielbianą przez meksykanów papryczką chili, która jest podstawą w tamtejszym menu. Kraj ten nie tylko kojarzy się ze specyficzną kuchnią, ale słynie również z takich miejsc jak Acapulco czy Meksyk. Amatorzy rozrywki o wysokim poziomie adrenaliny mogą zobaczyć występy byków które są organizowane w centrach dużych miast.

Piramida majów w Meksyku

Jest co zwiedzać i jest gdzie jechać. Nic dziwnego, że coraz więcej ludzi decyduje się na takie kierunki. Każdy z nich wydaje się być atrakcyjną opcją i z pewnością warto jest je zwiedzić.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj