Jak leczyć gardło wodą utlenioną?

1
12994
Leczenie gardła wodą utlenioną

Ból przy przełykaniu pokarmów, obrzęk i zaczerwienienie w przełyku, trudności w oddychaniu, to tylko niektóre ze skutków zapalenia gardła lub anginy. Są to dolegliwości niezwykle uciążliwe, podrażnienia powstałe na skutek choroby przeszkadzają w normalnym wykonywaniu codziennych zajęć.

Jak woda utleniona pomaga na bolące gardło?

Dostępne lekarstwa oczywiście mogą zlikwidować objawy, jednak nie zawsze niwelują ich przyczyny. W związku z tym wiele osób ucieka się do alternatywnych metod leczenia, takich jak stosowanie wody utlenionej, która według profesora Nieumywakina posiada szereg właściwości mogących zapobiec powstawaniu poważnych chorób, również tych znajdujących się w obszarze górnych dróg oddechowych. Aby wyleczyć gardło wodą utlenioną należy przede wszystkim poznać przyczyny bólu.

woda-w-szklance

Woda utleniona niszczy drobnoustroje

Niekiedy pierwotną przyczyną bólu gardła może być stres, wychłodzenie organizmu lub obecność licznych bakterii chorobotwórczych, czyli wirusów, grzybów, czy innych drobnoustrojów atakujących górne drogi oddechowe. Przyczyn zapalenia gardła upatruje się w osłabionym układzie immunologicznym, który broni nas przed szkodliwymi czynnikami z zewnątrz lub niepożądanymi „gośćmi” wewnątrz. Słaby układ immunologiczny to przyczyna wielu chorób takich jak zapalenie migdałków, grypa czy zapalenie oskrzeli. Powikłania pochorobowe mogą mieć daleko idące konsekwencje, więc nie należy bagatelizować mogłoby się wydawać błahej choroby.

Tak jak już wcześniej zostało wspomniane ból gardła jest spowodowany niektórymi drobnoustrojami. W takich przypadkach na pomoc przychodzi woda utleniona, lub inaczej nadtlenek wodoru która walczy z drobnoustrojami maleńkimi cząsteczkami tlenu i wody. Połączenie tleniu i wody działa niczym odkurzacz na zidentyfikowane lub niezidentyfikowane bakterie czy wirusy. Dzieje się tak za sprawą niezwykłej mocy tlenu która jest skuteczną bronią w walce z licznymi patogenami. Tlen jest mocnym utleniaczem więc dzięki temu leczenie w taki sposób pomaga w usunięciu patogennej flory.

walka-z-bolem-gardla

Woda utleniona odkaża gardło

Woda utleniona to jeden z najtańszych środków leczniczych, bo w aptece można ją nabyć za ok. 2 zł. Regularne stosowanie płukanek znacznie pomaga w leczeniu infekcji gardła. Zaleca się zastosowanie jednej łyżeczki na 50 ml. Taki roztwór działa odkażająco i co za tym idzie redukuje stan zapalny. Stosowany kilka razy dziennie przez kilka dni przez ok tydzień zapewne przyniesie ulgę przy dolegliwościach chorobowych.

Na co jeszcze pomaga woda utleniona?

Leczenie wodą utlenioną jest zróżnicowane, ponieważ stosuje się ją nie tylko na objawy chorób górnych dróg chorobowych, ale też w leczeniu chorób skóry takich jak łuszczyca, egzema, czy choroby zatok. Woda utleniona ma szerokie spektrum działania. Stosuje się ją w formie płukanek, bezpośrednio nacierając chorobowo zmienione miejsca lub wewnętrznie. Metoda ta może być skuteczna, jednak przedtem należy zwrócić się do specjalisty w tej dziedzinie.

1 KOMENTARZ

  1. Jedyny minus to posmak w ustach, który mija. Ból gardła znika niemalże od ręki. Też miałam zagwozdkę czy to pomaga, jak dla mnie nie ma lepszego i szybszego sposobu na ból gardła.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj