Co zrobić, gdy boli ząb?

1
2197
Zęby człowieka

Rozumiem, że skoro czytacie ten tekst, to znaczy, że nie wzięliście pod uwagę wizyty u dentysty lub też z jakiegoś powodu nie możecie się do niego wybrać. U mnie głównym powodem jest zwykle lenistwo. Znam więc mnóstwo sposobów, dzięki którym można uśmierzyć szybko ból i odwlec o kilka dni dzień sądu w gabinecie stomatologicznym. W końcu jednak konieczna okaże się wizyta u stomatologa i nikt nie ochroni Was przed słowami: dlaczego tak późno?

Czy masaż zęba to dobry pomysł?

Pierwszy ze środków koniecznych do uśmierzenia bólu raczej zawsze macie pod ręką. Odruchowo zwykle przykładamy dłoń do bolącego miejsca. Dzięki delikatnemu masażowi będziemy w stanie zniwelować na chwilę to przykre uczucie. Ulga jednak jest zwykle chwilowa, więc proponuję sięgnąć po dalsze rozwiązania.

Alkohol na ból zęba

Sam nie wiem, dlaczego nie wymieniłem tego na pierwszym miejscu. Specjaliści radzą, żeby przepłukać bolące miejsce wysokoprocentowym alkoholem. Ze swojej strony mogę dodać, że warto drugą szklankę po prostu wypić. To tradycyjny, męski sposób radzenia sobie z bólem od stuleci.

Butelki wódki

Napar z szałwii dla zęba

To sposób, o którym pewnie powie Ci każda babcia. Szałwia, dzięki olejkom eterycznym, ma właściwości antyseptyczne i przeciwzapalne – to dobrze. Wystarczy kupić suszone liście w markecie pod blokiem, zrobić napar i cieszyć się smakiem i zapachem, który jeszcze długo będzie w Waszych ustach. Aby szybciej o nim zapomnieć można po raz kolejny zastosować tradycyjny, męski sposób radzenia sobie z bólem.

Goździki do walki z bólem

Możliwe, że mamy taką przyprawę w domu. Jeśli nie, to wybierzmy się do sklepu, a przy okazji kupmy miód, cynamon, imbir i piwo. Goździki rozgniatamy i przykładamy do miejsca bólu. Ma podobne właściwości, co szałwia, więc możemy liczyć na szybką ulgę. Z pozostałych składników przygotujmy grzaniec, który poprawi nam nastrój i podniesie naszą odporność.Jest to niemniej ważne w walce z bólem.

Przyprawa goździka

Jakie okłady na ból zęba?

Zwykle bardzo pomocne są również zimne okłady. Jeśli mamy specjalne żelowe ice packi, zaznamy dłuższej ulgi bez konieczności ścierania wody z podłogi. Mężczyźni, którzy mają taką możliwości, mogą się również przytulić się do piersi swoich partnerek. W ten przyjemny sposób można zapomnieć o bólu. Single i osoby, które nie są w stanie namówić na taką pomoc koleżanki, mogą zastosować inne męskie sposoby, które zostały wymienione wyżej.

Tradycyjne tabletki na ból zęba

Nie ukrywajmy jednak, że tak naprawdę sięgniemy po tabletki. Nikomu z nas nie będzie chciało się bawić w napary czy goździki. Jeśli ból jest słaby, to wystarczy nam paracetamol. Przy mocniejszym można pomyśleć o ibupromie lub leku przeciwbólowym na receptę, który z jakiegoś powodu znajduje się w naszej apteczce. Sprawdźcie jednak datę ważności i tym razem może darujcie sobie męskie sposoby poprawienia efektywności działania leku.

Po zastosowaniu, któregoś z wymienionych wariantów, warto jednak przedzwonić do swojego dentysty i ze skruszoną miną wyznać swoje winy, licząc na to, że zostaniemy przyjęci bez kolejki.

1 KOMENTARZ

  1. Ja próbowałam sposobu z goździkami – pomagał, ale na chwilę oraz z alkoholem – to już było bardziej skuteczne. Niestety, smutna prawda jest taka, że najlepsza metoda na bolący ząb, to wizyta u dentysty… 🙁

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj