Jak leczyć dnę moczanową w domu?

1
3932
Gołe stopy

Jest to choroba objawiająca się silnym bólem w okolicach stawów. Osoby cierpiące na to schorzenie często borykają się z ostrymi stanami zapalnymi. Znaczne uczucie dyskomfortu powodują napady bólowe odczuwalne niekiedy przez długi czas. Dobrze jest wiedzieć czym się charakteryzuje dna moczanowa oraz jak ją leczyć.

Czym charakteryzuje się dna moczanowa?

Warto wiedzieć jakimi objawami charakteryzuje się dna moczanowa. Są to:

  • powstawaniem guzków dnawych pojawiających się w różnych częściach ciała,
  • artropatią, czyli przewlekłym stanem zapalnym w stawach,
  • zaburzoną równowagą w funkcjonowaniu układu moczowego.

Jakie rodzaje choroby wyróżniamy?

Wyróżnia się dwa rodzaje tego schorzenia – dna pierwotna i wtórna. To pierwsze to choroba metaboliczna, której przyczyną jest nieprawidłowe funkcjonowanie w gospodarce purynami. Drugie zaś jest często związane z powikłaniami chorób nerek. Znane dolegliwości, takie jak: podagra, omagra, chinagra, gonagra to powikłania nawrotowego zapalenia narządów ruchu, spowodowane reakcjami zapalnymi, które są wynikiem odkładania się kryształków we krwi.

Puryny występują w jądrach komórkowych roślin i zwierząt, trafiają do organizmu drogą pokarmową. Drugim czynnikiem powodującym obecność puryn jest rozpad komórek w organizmie.

Gołe stopy

O co chodzi w chorobie dny moczanowej?

Ważne jest, aby zrozumieć mechanizm działania tego schorzenia. Kwas moczowy w organizmie rozpuszcza się w sposób ograniczony, w związku z tym wysokie stężenie kwasu moczowego odkłada się w tkankach organizmu. Dzieje się tak wtedy, gdy organizm nie potrafi sobie poradzić ze zbyt dużą ilością kwasu moczowego. Zakłada się, że jeśli jego stężenie we krwi występuje powyżej 7mg/dl to mówimy o hiperurykemii, czyli znacznym podwyższeniu kwasu w surowicy krwi. W tym przypadku niezbędna jest diagnostyka lekarska.

Jak leczyć dnę moczanową w domu?

Zielarstwo od dawna pomaga ludziom w trudnych przypadkach. Wiele osób przekonało się, że jest ono niezwykle skuteczne, ponieważ pomaga zniwelować stan zapalny w ogniskach krystalizacji moczanów.

Przepis (według receptury o. G. Sroki):

  • ziele nawłoci,
  • ziele skrzypu,
  • liść mącznicy lekarskiej,
  • liść poziomki,
  • liść brzozy,
  • ziele połonicznika,
  • rumianek pospolity.

Łyżeczkę ziół zalać wodą, następnie przez 20-30 min ogrzewać. Pić dwa razy dziennie po pół szklanki po jedzeniu. Mieszanka redukuje stan zapalny.

Dna moczanowa – choroba królów

Choroba ta często towarzyszyła ludziom pławiącym się w dostatku, stąd też potocznie została nazwana chorobą królów. Cierpieli na nią tacy władcy, jak: Aleksander Wielki, Ludwik XIV Wielki, Zygmunt III Waza, Jan II Kazimierz, jak również Karol Darwin, Benjamin Franklin, Marcin Luter, Giacomo Casanova, Winston Churchill.

Niegdyś medycyna nie była rozwinięta w takim stopniu, jak dzisiaj, gdzie farmaceutyki przynoszą ulgę w dolegliwościach bólowych. Jednak medycyna naturalna posiada szereg skutecznych sposobów pomagających obniżyć stężenie kwasu moczowego we krwi.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj