Jak dieta rozdzielna odchudza i poprawia samopoczucie?

1
2655
dieta rozdzielna odchudza

Każda kobieta chce być szczupła i piękna pod każdym względem. Zalegający tu i ówdzie tłuszcz staje się zmorą, szczególnie gdy na dworze jest ładna pogoda i można by odsłonić trochę ciała. W Internecie można znaleźć mnóstwo diet, które rzekomo potrafią zdziałać cuda. Ale czy faktycznie tak jest? A co z coraz bardziej powszechną dietą rozdzielną?

Co daje dieta rozdzielna?

Dieta rozdzielna jest coraz bardziej doceniana przez kobiety, które chcą uzyskać piękną figurę. Okazuje się, że jest to możliwe wystarczy zastosować się do kilku, dla niektórych być może niełatwych, wskazówek. Efekty jednak z pewnością będą zadowalające i będziemy mogły cieszyć się szczupłą sylwetką, a także rzecz jasna o wiele lepszym samopoczuciem.

Ścisła dieta to gwarancja sukcesu

Niestety lub stety, konieczne jest dość radykalne zastosowanie się do wskazówek, dzięki którym dieta ma przynieść rezultaty. Przede wszystkim nie powinno się łączyć niektórych produktów żywnościowych. Nie jest to dla wielu kobiet łatwe, bowiem stare nawyki żywieniowe są silnie zakorzenione w umyśle. Bardzo trudno przecież zrezygnować z pysznego i tradycyjnego obiadu w postaci ziemniaków z kotletem i surówką.

By osiągnąć sukces w stosowaniu tej diety trzeba przestrzegać kilku porad. Nie wolno łączyć białek z węglowodanami. Białka zawierają takie produkty, jak: ryby, różne rodzaje mięs, fasola, bób, itp. Węglowodany to szeroko rozumiane produkty mączne, takie jak pieczywo, ale również kasze czy ziemniaki. Wyżej wspomniane związki można natomiast łączyć z tłuszczami zwierzęcymi, jak i roślinnymi, a także z warzywami i owocami.

Zdrowa dieta

Dobre samopoczucie jest na talerzu

Ta reguła znana jest już od dawien dawna. Niestety, ostatnio zostaje wypierana przez liczne „cudowne” farmaceutyki. Nie chodzi o to, aby rozwodzić się nad sposobem ich działania, ale należy zwrócić uwagę na to, że znajdujące się na talerzu zdrowe produkty żywnościowe powinny być odpowiednio ze sobą połączone.

Dobrze zestawiona ze sobą żywność nie stanowi zbędnego obciążenia ważnych organów w naszym organizmie, na przykład jelita grubego. Jeśli procesy trawienne zostaną w nim zaburzone, wówczas przedłoży się to na funkcjonowanie całego ciała. W wyniku źle strawionego pokarmu powstaną złogi lub kamienie, pogorszy się samopoczucie z powodu nagromadzonych toksyn przedostających się do krwi i zatruwających cały organizm.

Niewiele osób zdaje sobie sprawę z powagi sytuacji. Leczymy się na przykład na depresję, a okazuje się, że problemem mogą być nagromadzone w naszym organizmie toksyny.

Dieta rozdzielna jako wstęp do zdrowszego życia

Ciało człowieka to maszyna, którą sterujemy każdego dnia i jeśli będziemy z nim współpracować, w niedługim czasie wróci energia oraz zostanie zachowana równowaga w wielu procesach życiowych. Dieta rozdzielna jest więc wstępem do poprawienia swojego wyglądu i samopoczucia. Ten sposób odżywiania się w połączeniu ze sportem stanowi idealną drogę na zmianę życia na lepsze. Nigdy nie jest na to za późno.

1 KOMENTARZ

  1. Ja nie jestem zwolenniczką tak radykalnych diet. Zazwyczaj powodują, że czegoś zaczyna nam brakować i potem się na to dosłownie rzucamy. Lepiej odżywiać się zdrowo, racjonalnie, najlepiej pod okiem dietetyka…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj