Jaki sprzęt fitness nada się do domu?

2
4935
Domowy sprzęt fitness

Oferta sprzętu sportowego na współczesnym rynku jest niezwykle bogata i różnorodna. Każdy znajdzie tu coś dla siebie, zarówno wówczas, gdy poszukuje sprzętu do domowego użytku, jak i wtedy, gdy potrzebuje urządzeń na wyposażenie siłowni, czy klubu fitness. Ogólnodostępność obu rodzajów sprzętów i akcesoriów sprawia, że w chwili dokonywania zakupów wahamy się, nie mając pewności, czy dana rzecz nada się do indywidualnego treningu w domowym zaciszu. Jaki sprzęt fitness nada się zatem do domu?

Jaki sprzęt do większej powierzchni?

Po pierwsze, należy sobie odpowiedzieć, jak dużą ilością wolnej przestrzeni dysponujemy. Jeśli posiadamy domek i możemy wydzielić na miejsce do ćwiczeń całe pomieszczenie, to tak naprawdę ograniczają nas tylko nasze potrzeby i finanse. W sytuacji, gdy posiadamy dość sporo miejsca, możemy zainwestować zarówno w rozbudowane, skomplikowane stacje treningowe do ćwiczenia mięśni, jak i w różne akcesoria, przydatne podczas treningu ogólnorozwojowego.

Jaki sprzęt fitness do małego mieszkania?

Sytuacja komplikuje się, gdy dysponujemy małym mieszkaniem i poszukujemy sprzętu fitness, który w chwili, gdy go nie używamy, może leżeć na dnie szafy, nikomu nie przeszkadzając. Na szczęście w profesjonalnych sklepach fitness znajdziemy dziś rozmaite rozwiązania dla osób z taką sytuacją.

Najłatwiej będzie wybrać sprzęty i akcesoria, które mają małe rozmiary, jak gumowe piłeczki, skakanka, czy fitness bag, albo takie, które można złożyć, czy zwinąć, np. mata do ćwiczeń. Jeśli zależy nam na zaoszczędzeniu miejsca, warto wybierać sprzęt fitness (np. www.tb-polska.pl) do różnorodnego zastosowania, np. ćwicząc z gumowymi taśmami możemy stosować rozmaite ćwiczenia, pozwalające na ćwiczenie różnych partii mięśni. Również popularna piłka rehabilitacyjna może być używana przy wykonywaniu ćwiczeń różnego rodzaju.

Kobieta ćwicząc na piłce rehabilitacyjnej

Do jakiego celu chcemy sprzęt fitness?

Wybór sprzętu fitness do domowego kącika będzie zależny także od celu, jaki chcemy osiągnąć poprzez wykonywanie ćwiczeń. Inne przyrządy potrzebne będą osobie, pragnącej skupić się na ćwiczeniach z grupy muscle, a inne osobie, chcącej popracować nad sferą cardio. W pierwszym przypadku przydatne będą wszelkiego rodzaju taśmy i gumy oporowe, drążki, podwieszane systemy, atlasy i hantle. W drugiej grupie lepiej sprawdzi się rowerek treningowy, bieżnia, skakanka i mata do ćwiczenia układu fitness.

Dla kogo sprzęt fitness?

Po trzecie wreszcie, to, jaki sprzęt fitness wybierzemy do domowego użytku, zależne jest od tego, kto tego sprzętu będzie używać. Jeśli planujemy zaangażować w ćwiczenia całą rodzinę, warto pomyśleć o urządzeniach przydatnych przy treningu ogólnorozwojowym, jeśli chcemy skupić się tylko na sobie, dobierzmy przyrządy (oraz rodzaj ćwiczeń) do naszego celu, wieku, zdrowia i możliwości fizycznych.

Nie warto kupować profesjonalnego sprzętu fitness do wzmacniania i rozwoju mięśni, kiedy naszym celem nie jest rozwinięcie muskulatury, tylko np. ogólne poprawienie kondycji, a osoba, która ma problemy zdrowotne z kręgosłupem i nie może dźwigać ciężkich rzeczy, nie powinna inwestować w sprzęt fitness typu atlas czy hantle.

Kobieta ćwicząc na macie

Sprzęt fitness trzeba dobrze dobrać

Bardzo ważne jest, by wszystkie powyższe czynniki wziąć pod uwagę, wybierając sprzęt sportowy, który będzie użytkowany w domu podczas indywidualnych ćwiczeń. Dzięki dobrze dobranym urządzeniom i ćwiczeniom będziemy mieć większą satysfakcję z treningu i zwiększa się szansa na to, że nie zniechęcimy się do aktywności sportowej po kilku dniach, czy tygodniach.

2 KOMENTARZE

  1. Ja mam matę do ćwiczeń, zestaw hantli (właściwie to są dwa hantle i można do nich dokładać obciążenia), skakankę i expander. Na inne sprzęty fitness zwyczajnie nie mam miejsca. Choć w sumie wydaję mi się, że to jest wystarczające.

  2. Ja osobiscie posiadam sprzet Firmy Kelton i jestem mega zadowolony wszystko naprawde jest bardzo solidne i co wazne warte swojej ceny gdyby ktos potrzebowal czegos to z czystym sumieniem moge polecic.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj