Jak pozbyć się gołębi z balkonu? Sposoby na gołębie!

1
2340
Gołębie siedzące na barierce

Brudzą, hałasują i w ogóle są bywają bardzo uciążliwymi sąsiadami. Pomimo tego, jak kiedyś ceniono gołębie, obecnie są one traktowane na równi ze szkodnikami. W miastach jest ich pełno, a wciąż dokarmiane przez ludzi czują się pewnie i bezpiecznie. Niestety ze szkodą dla nas samych, naszych samochodów oraz rzecz jasna balkonów. Jak się pozbyć gołębi z balkonu w skuteczny sposób?

Zbuduj drucianą blokadę dla gołębi

O co konkretnie chodzi? Mniej więcej o to, co wiele budynków instaluje na swoich dachach, gzymsach i parapetach. Założenie drutu kolczastego, może załatwić sprawę i raz na zawsze odstraszyć gołębie od naszego balkonu oraz parapetów okien. Takie kolce można zakupić w sklepie ogrodniczym, albo jeżeli nie m możliwości kupna – zrobić je samemu. Wystarczy do tego klej montażowy oraz kołki i wkręty, ewentualnie można położyć także deseczkę szerokości parapetu i wbić w nią gwoździe na wylot. Można także zamontować specjalną siatkę na balkonie.

Skorzystaj ze specjalnych preparatów na gołębie

Rzeczywiście takie są i można je kupić. Są to przeważnie jakieś żele i płyny, którymi traktuje się balustrady oraz parapety. Tak posmarowana powierzchnia powinna skutecznie odstraszyć gołębie od okolicy naszych okien. Cechą charakterystyczną takich preparatów jest duża lepkość, a co za tym idzie, gołębie nie będą chciały po nich chodzić, ani też na nich stać. Warto spróbować tej metody, jednak mogą być niebezpieczne dla zdrowia ptaków.

Gołąb siedzacy na barierce

Odstrasz gołębie za pomocą drapieżników

Można to zrobić w bardzo prosty sposób, poprzez kupno plastikowych czy drewnianych zwierząt przedstawiających kruki, sowy albo węże. To naturalni wrogowie gołębie, ponieważ większe ptaki są potencjalnie silniejsze i mogą im zagrozić, podobnie wąż. Warto przy tym co jakiś czas zmieniać położenie „drapieżników”, żeby gołębie nie przywykły do takiego nieruchomego towarzysza, który wcale im nie zagraża. Jednak to może sprawić, że gołębie będą omijać balkon szerokim łukiem, ale warto pamiętać również o tym, że takie rozwiązanie może być dobre tylko na krótką metę.

Zamontuj odświeżacze powietrza

Gołębie nie przepadają za mocnymi przykrymi zapachami. Metoda może się wydać raczej kiepska, ale warto spróbować. O co chodzi? Najlepiej będzie zamontować na balkonie automatyczny odświeżacz powietrza, który aktywuje się co jakiś czas. W tym wypadku najlepiej sprawdzą się te najtańsze oraz brzydko pachnące, co powinno skutecznie odstraszyć gołębie po jakimś czasie.

Gołębie siedzące na balustradzie

Daj szeleszczące woreczki i świecące płyty CD na balkon

Można na balkonie zawiesić płyty CD, które pod wpływem wiatru będę wydawać dźwięki oraz odbijać światło słoneczne, z kolei woreczki ruszające się na wietrze dają imitację ruchu. Dobrym pomysłem są również wiatraczki. Ta metoda jest dobra, ale najczęściej na krótką metę. Inna kwestia jest taka, że hałas za oknem może irytować nas samych, a co za tym idzie zamienimy jeden problem na drugi. Cicho szeleszczące woreczki także mogą być uciążliwe po jakimś czasie.

Metod pozbycia się gołębi jest naprawdę wiele. Każdy pewnie wypróbował co najmniej kilka. Być może ktoś wpadł też na idealny sposób, który sprawdził się u niego, a niekoniecznie znalazł się on na wymienionej liście?

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj