Modne ubrania dla dzieci – znak czasów czy fanaberia?

1
4187
Modnie ubrane dzieci

Każdy rodzic chce, żeby jego pociecha prezentowała się jak najlepiej. Niektórzy, wzorem zachodnich gwiazd, ubierają swoje dziecko w najmodniejszą odzież, stylizowaną na tą dla dorosłych i wyglądającą na ściągniętą prosto z wybiegów. Inni stawiają na ubrania typowo dziecięce, twierdząc, że maluch nie musi wcale wyglądać niczym córka Beckhamów, czy syn Mirandy Kerr i Orlando Blooma oraz stawiając jednocześnie na jego wygodę.

Czy moda dla dzieci w ogóle istnieje?

Patrząc na modne ubrania zaprezentowane na Domodi.pl, widzimy, że trendów w modzie dziecięcej jest sporo. Znajdziemy tam zarówno t-shirty z bohaterami kreskówek, jak i mniejszą wersję czarnej skórzanej ramoneski czy rozkloszowanej tiulowej spódnicy. W wieku niemowlęcym czy przedszkolnym za styl dzieci odpowiadają rodzice, zatem to, którą pójdą drogą zależy w tym przypadku jedynie od nich.

Ubrania dla dziewczynek

Moda dziecięca jak dla dorosłych?

Zwolenników mody dziecięcej, stylizowanej na trendy dla dorosłych jest wielu. Rodzice ubierają swoje dzieci w stylu, na który sami stawiają, wybierając zestawy codziennej odzieży, sądząc, iż w ten sposób wpłyną na późniejszy gust malucha i nakierują go na dobrą modową ścieżkę.

Zdaniem psychologów jest w tym trochę prawdy, z drugiej jednak strony to, jak dziecko będzie się ubierało jako osoba nastoletnia czy dorosła, zależy w dużej mierze również od preferencji szkolnych rówieśników. Wpływ rodziców może być zatem duży, umiarkowany lub znikomy, w zależności od charakteru i postawy dziecka w późniejszym wieku.

Moda dziecięca za czy przeciw?

Przeciwnicy modnej odzieży dziecięcej twierdzą z kolei, że maluchom po prostu nie opłaca się kupować drogich markowych ubrań, kiedy przecież tak szybko z nich wyrastają i co chwilę trzeba zmieniać je na większe. Sądzą oni również, że ciuszki dla dzieci powinny być przede wszystkim wygodne, nie krępować ruchów i pozwalać na codzienne harce na świeżym powietrzu. Według nich na modę przyjdzie jeszcze czas, więc nie warto męczyć dziecka stylizacjami od najlepszych projektantów, kiedy te najprawdopodobniej dosyć szybko się poplamią, rozciągną lub rozerwą.

Małe dziecko nie ma świadomości tego, w co jest ubrane, a modne ubrania to domena rodziców, którzy chcą się swoją pociechą nierzadko po prostu pochwalić.

Ubrania dla chłopców

Dzieci też chcą być modne

Same dzieci zaczynają interesować się tym, co na siebie zakładają, dopiero wtedy, kiedy idą do szkoły podstawowej. To tam porównują się do znajomych z klasy i często chcą wyglądać tak, jak koleżanka czy kolega. Czy zatem wcześniej należy im się pełna swoboda i dowolność, czy już od niemowlęcia powinniśmy wskazywać im tę właściwą drogę?

Moda dziecięca z rozsądkiem

Moda jest dziś nieodłączną częścią naszego życia. Inni oceniają nas nierzadko właśnie również według tego, co na siebie ubieramy, warto więc oczywiście wpajać dzieciom zasady eleganckiego i schludnego ubioru już od najmłodszych lat. Z drugiej jednak strony, przecież każda dziewczynka prędzej czy później przechodzi przez fazę różowych ubranek, pragnąc prezentować się niczym księżniczka z bajki, a chłopcy chcą się po prostu dobrze bawić, nawet jeżeli wracają do domu umorusani po same uszy. Dlatego więc czasem warto pozwolić dzieciom być dziećmi. Mają do tego pełne prawo.

1 KOMENTARZ

  1. Każdy ubiera dziecko w ubranka na jakie go stać. Patrząc na bogate i wystylizowane mamy z dziećmi ubranymi w kolekcje z pokazów mody – myślę sobie – „ok – super, że ich na to stać. Dlaczego nie?” Ale generalnie uważam, że ubrania nie są najważniejsze. O wiele większe znaczenie ma dla mnie fakt, czy maluszek jest zadbany, pachnący i wypielęgnowany. Dziecko może mieć na sobie klasyczne i skromne ubranka – i też wygląda super.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj