Pomieszczenie w starym stylu stworzone na nowo, czyli mieszany desing kuchni

1
5440
desigd_kuchni_w_mieszanym _stylu

Są aranżacje, które nigdy nie wychodzą z mody, a ząb czasu tylko dodaje im magii. I choć wymagają renowacji co kilka lat, to przybywa jej zwolenników. Kuchnia w starym stylu po całkowitym remoncie. To jeden z pomysłów na oryginalny wystrój pomieszczenia.

Kuchnia jako centrum domu

Kuchnia to najważniejsze miejsce w naszym domu. Spędzamy tam większość czasu z rodziną, jedząc świeże śniadanie, spełniając się kulinarnie ucząc się nowych potraw. Poza tym mówi się, że najlepsze imprezy są w kuchni. Każdy kto był na domówce może śmiało potwierdzić. Dlatego urządzając mieszkanie warto najbardziej skupić się na tym, by to właśnie kuchnia dominowała w naszych czterech ścianach.

Kuchnia w stylu vintage

Zastanawiałeś się dlaczego kuchnia w starym stylu jest tak bardzo popularna? Przede wszystkim kojarzy się z dobrym jedzeniem i tradycją z dawnych lat, gdzie gotowanie i wspólna konsumpcja była swego rodzaju rytuałem. Najbardziej popularny wystrój starej kuchni to jasne kolorowy i drewniane meble. Dodatkowo tradycyjne filiżanki, porcelanowa zastawa i na tym można by zakończyć urządzanie pomieszczenia na wzór dawnych lat.

Kuchnia w stylu vintage

Jak połączyć stary styl z nowoczesnością?

Tak naprawdę wszystko zależy od naszej pomysłowości, dzisiejszy design kuchni (inspiracji szukaj na Homebooku) to coś więcej niż pomysły na wyposażanie. To też badanie granic i delikatne ich przekraczanie. Mowa o wkomponowaniu nowoczesnych urządzeń w tradycję. I to współczesne AGD wcale nie przeszkadza, wręcz przeciwnie, dodaje uroku. Dla urozmaicenia pomieszczenia możemy rozłożyć stare fotografie czy przedmioty popularne w kuchni kilkanaście lat temu, na przykład stary młynek do kawy czy tarka.

Styl kuchni dla każdego

Wielkość kuchni nie ma znaczenia, ważne jest odpowiednie rozmieszczenie mebli, bo to dzięki niemu możemy sprawić, że pomieszczenie będzie ciasną klitką albo przestrzennym wnętrzem. Ten styl nazywany popularnie vintage nie ma ograniczeń wiekowych. Oznacza to, że w aranżacji będą czuły się dobrze zarówno nastolatki, jak i te w podeszłym wieku. Starsi, bo pamiętają wystrój sprzed lat i z chęcią przeżyją drugą młodość w miejscu z przeszłości. Zaś młodzi lubią poszukiwać, odkrywać i sprawdzać to, co nieznane.

Kuchnia w stylu vintage

Ważna ciągłość stylu

Wystrój w stylu retro może być wiejski, elegancki, kolorowy. Nie jest to reguła, ale ważne żeby podobny styl użyty w kuchni stosować w całym mieszkaniu. Wtedy mieszkanie będzie jednolite a zarazem różne i aranżacje w pomieszczeniach nie będą się gryzły. To już swego rodzaju metoda, by remontowany budynek czy pomieszczenie utrzymywać w jednym stylu. Łatwiej wtedy o zmiany i dobór dodatków.

Oczywiście nie da się wszystkiego zaplanować, bo papier przyjmie wszystko, ale prawdziwe problemy pojawiają się w trakcie realizacji projektu. Nasze propozycje na design kuchni często wykorzystywane są przez czytelników, którzy po remoncie umieszczają zdjęcia w internecie. Pokazują efekt końcowy poszerzony o swoje inspirację i dzielą się radami oraz opisują co sprawiło im największy problem w trakcie realizacji.

1 KOMENTARZ

  1. Bardzo ładnie to wygląda i naprawdę niezwykle stylowo, sama chciałabym mieć taką kuchnię. Chyba bym z niej nie wychodziła.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj