Jak niedrogo odmienić swoje mieszkanie?

1
2200
wnętrze pokoju

Mówiąc o odmianie mieszkania, często ma się na myśli remonty, które w znaczny sposób ingerują w wygląd otoczenia i pociągają za sobą jednocześnie większe koszty, a także czas oraz nerwy. Nie każdego stać na to, by całkowicie wszystko zmieniać, ale czasem wystarczy naprawdę kilka drobiazgów, by ogólny odbiór stał się inny. Jak to zrobić?

Czy da się tanio odmienić mieszkanie?

Odpowiedź na to pytanie jest prosta – da się. Oczywiście wiele będzie zależało od tego, jak wyobrażamy sobie odmianę i czy będzie to dotyczyło kilku drobiazgów, czy jednak planujemy coś więcej. Prawda jednak jest taka, że nie zawsze trzeba kupować całkowicie nowe meble i urządzenia, by nasze gniazdko nabrało całkiem nowego charakteru i wyglądu. Owszem, takie działania mogą być szybsze, ale zdecydowanie nie należą do tańszych.

Jednak poświęcając nieco swojego własnego czasu oraz zdając się na przydatne podpowiedzi, można zdziałać wiele i to niewielkim kosztem, a efekt będzie naprawdę piorunujący. Odnowienie starych mebli, zainwestowanie w ciekawe dodatki czy drobne modyfikacje w układzie mebli mogą naprawdę sporo zmienić.

Jak odnowić stare meble?

Pierwszą z metod, jaką można zaproponować, w celu odmienienia wnętrza mieszkania, jest odnowa starych mebli. Nie zawsze trzeba je wyrzucać i kupować nowe, co rzecz jasna jest kosztowne. Odnowienie starych mebli jest czasochłonne, ale niedrogie, jak się do tego zabrać przeczytaj na noy.pl, żeby wiedzieć, jak to zrobić właściwie i od czego w ogóle zacząć. W stosunkowo prosty sposób można tchnąć nowe życie w zużyte już sprzęty i sprawić, że posłużą nam jeszcze wiele lat. Można je odmalować, oszlifować, naprawić ubytki czy wymienić zniszczone części, a także okleić, na przykład tapetę o ciekawym wzorze.

wnętrze pokoju

Jakie dodatki dla odmiany wnętrza?

Czasami naprawdę nie trzeba wiele, by w znacznym stopniu odmienić wnętrze swojego mieszkania i można w tym celu po prostu dokupić kilka ciekawych dodatków i dekoracji. Ozdobne poduszki, figurki, obrazy czy plakaty mogą zdziałać cuda. Wybór nowych tkanin jak narzuty na łóżka czy sofy, koce czy nawet wybór nowej tapicerki sprawi, że wystrój będzie kompletnie inaczej się prezentować. Można też pomyśleć o dywanie z nietypowym, pasującym do aranżacji wzorem.

Jak tanio udekorować mieszkanie?

Aby odmienić wygląd naszego mieszkania, zazwyczaj nie trzeba wiele. Wystarczy na przykład zmienić jego kolorystykę – postawić na inne kolory i wzory – nora tapeta czy farba bez zmian w wyposażeniu daje naprawdę wiele. Z ciekawych rozwiązań warto wymienić także panele dekoracyjne, naklejki naścienne, a także wykorzystać listwy przypodłogowe czy pod sufit wykonane ze styropianu lub gipsu. Dzięki temu pomieszczenia optycznie nabiorą świeżości, nawet jeżeli ograniczymy się jedynie do jednej większej zmiany lub kilku mniejszych.

1 KOMENTARZ

  1. Do odnawiania starych mebli potrzeba dużo miejsca i sprzętu. Bardzo bym chciała, ale nie wiem czy stać mnie by wejść w takie drogie hobby.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj