3 sposoby na szare ściany w sypialni

1
3209
Szara ściana i lampa

Odcienie szarości nie zawsze kojarzą nam się pozytywnie. Szary jest czasem zimny i ponury. Jednak dobrze urządzone ściany nawet w kolorze szarości nabierają klasy, blasku i zaczynają się podobać. Kolory można pomieszać, udekorować albo połączyć z fototapetą. I co najważniejsze ? meble mają tutaj pierwszorzędne znaczenie.

Pomieszaj ze sobą kolory

Urządzając szarą sypialnie warto wcześniej zaplanować zakup odpowiednich mebli oraz dekoracji. Dzięki temu łatwiej jest dobrać odpowiedni odcień szarego, który ma pojawić się na ścianach. Wbrew pozorom szary bardzo dobrze komponuje się z innymi kolorami. Na przykład do ciemnego odcienia szarych ścian idealnie wkomponują się jasne meble oraz białe ramy okien i oraz dodatki, również w odcieniu bieli.

Ponadto bardziej odważni mogą zdecydować się na meble w kolorze intensywnej czerwieni albo jasnej zieleni. Takie pomieszanie sprawia, że kolor szary wzajemnie uzupełnia się zarówno z ciepłymi, jak i zimnymi kolorami. Jeśli chcemy nadać pomieszczeniu świeżości i lekkości warto zestawić szary z neutralnymi barwami takimi jak biały, cafe latte albo ecru. To najbardziej sprawdzone połączenia. Istotną kwestią jest także ilość szarości i jej odcienie w pomieszczeniu. Wszystko zależy od tego czy chcemy wizualnie powiększyć wnętrze sypialni albo zmniejszyć.

Postaw na fototapetę

Urozmaiceniem szarych ścian są coraz częściej fototapety na fragmencie wybranej, pustej ściany. Nadaje ona charakter pomieszczeniu, ożywia go, rozbudza. Wszystko oczywiście zależy od motywu, jaki przedstawia fototapeta czy tapeta. Zazwyczaj są to motywy natury czy aglomeracji miejskiej, ale też motywy przedstawiające postaci i zwierzęta.

W szarym wnętrzu bardzo dobrze prezentują się wzorzyste tapety oraz nasycona energią kolorystyka. Do fototapety można dołączyć małe fotografie w ramkach, najlepiej w odcieniu zbliżonym do bieli. Sypialnia to dość intymne miejsce, dlatego tak ważną sprawa jest odpowiedni wystrój. Spędzamy tak większość naszego domowego czasu.

Szare ściany ze wzorem

Zaszalej ze wzorami!

Trafionym pomysłem na urządzenie szarej sypialni są też malowane wzory. Mowa tutaj o szablonach malarskich albo naklejkach, które również mają duże wzięcie. Styliści wnętrz często polecają szablony malarskie, bo nie są tak popularne jak fototapety, a zdarza się, że dają o wiele lepszy efekt.

Co ważne, nie trzeba wielkich umiejętności, by stworzyć sobie wymarzony wzór na ścianie. W ostatnim czasie popularne były chińskie znaki i tribale. W modzie są też napisy jedno i dwu kolorowe. Z szarymi ścianami dobrze uzupełnia się napis ecru, biały oraz czarny.

Wszystko zależy od naszej koncepcji

Mieszanina kolorów, fototapeta i wzory. To najpopularniejsze rozwiązania. Oczywiście wybór jednej z tych trzech opcji to kwestia indywidualna. Wszystko zależy od tego ile na zmiany chcemy wydać pieniędzy oraz jaką mamy koncepcję. Mamy nadzieję, że dzięki temu poradnikowi już nie pojawią się wątpliwości i głosy, że szary kolor w sypialni można tylko przemalować, bo nic nie da się z nim zrobić. W żadnym wypadku. Wystarczy trochę wyobraźni, weny twórczej i odwagi.

1 KOMENTARZ

  1. Ja postawiłam na „ombre” na ścianach. A jako, że bazą jest szary to efekt jest bardzo delikatny i ciekawie to wygląda. A sypialnia urządzona jest w stylu skandynawskim, więc to wszystko do siebie pasuje.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj