Pomysły na imprezy tematyczne dla dzieci

1
5798
Pomysły na dziecięce przyjęcia tematyczne

W dzisiejszych czasach dzieci nie mają łatwego życia ? od najmłodszych lat wymaga się od nich nauki języków obcych, umiejętności obsługi komputera. Dzieciństwo nie jest już teraz tak beztroskie jak kiedyś, a fascynujące zabawy rozwijające wyobraźnię maluchów coraz częściej zostają zastąpione przez brutalne gry komputerowe i wątpliwej jakości bajki puszczane w telewizji. Jeśli więc chcemy, aby w naszych dzieciach pozostało coś z dziecięcej radości i magicznej wyobraźni, wykorzystujmy różne okazje na stworzenie imprez tematycznych.

Imprezy tematyczne dla dzieci jako ciekawa opcja zabawy

Imprezy tematyczne dla dzieci świetne sprawdzają się w przypadku urodzin malucha, a także jako sposób na uczczenie ważnych dla dziecka wydarzeń. Wcielenie się w postaci z wybranej bajki lub epoki, dobór stroju, odpowiednie dekoracje pomieszczenia, adekwatna do stylu imprezy muzyka i zaskakujące potrawy wszystko to budzi ekscytację w dzieciach i sprawia, że dzień przyjęcia staje się dniem wyjątkowym, długo jeszcze wspominanym tak przez małego gospodarza imprezy, jak i przez jego gości.

Istnieje wiele możliwości stworzenia takiego przyjęcia i tak naprawdę pomysły na imprezy tematyczne dla dzieci uwarunkowane są tylko naszą wyobraźnią, umiejętnościami, czasem na organizację imprezy, wiekiem uczestników oraz zainteresowaniami naszych pociech. Warto zapoznać się z kilkoma przykładowymi imprezami tematycznymi dla dzieci.

Piraci z Karaibów

Impreza tematyczna polecana szczególnie w gronie chłopców w wieku ok. 7-10 lat. Zaproszenia na imprezę mogą przyjąć formę starych, poszarpanych listów, sprawiających wrażenie dopiero co wyjętych z butelki. Można pójść o krok dalej i rzeczywiście wręczyć dzieciakom zaproszenia wciśnięte do butelek, trzeba tylko zadbać o to, by łatwo można było je wyjąć. Wszyscy uczestnicy zabawy mają obowiązek przyjść w strojach pirackich.

Zamiast czapeczek urodzinowych można dla gości przygotować pirackie opaski na oko. Wśród przekąsek powinny się znaleźć m.in. ośmiorniczki zrobione z parówek, czy paluszki rybne, a tort powinien mieć albo kształt statku, albo przynajmniej jego wizerunek na wierzchniej warstwie. Wśród zabaw zorganizowanych w czasie tego typu imprezy tematycznej dla dzieci można urządzić np. poszukiwanie skarbu wg. przygotowanej wcześniej mapy.

Chłopiec w przebraniu

Przyjęcie u księżniczki

To impreza tematyczna dla dzieci młodszych, mających 3-6 lat, z oczywistych względów: głównie dla dziewczynek. Niech każda zaproszona dziewczynka przyjdzie w sukni balowej, ale uwaga: tylko gospodyni przyjęcia może mieć na głowie królewską koronę. Elegancko podane przekąski z pewnością uatrakcyjnią imprezę, dobrym pomysłem będzie zakup dekoracyjnych jadalnych perełek, którymi można udekorować tort oraz babeczki.

Zgodnie z zainteresowaniami dziecka

Starszym dzieciom z pewnością spodoba się impreza tematyczna nawiązująca do ich zainteresowań, jeśli dziecko lubi ozdabiać różne przedmioty, można zorganizować warsztaty z techniki scrapbookingu, decoupage, czy robienia biżuterii, a jeśli dziecko jest wielbicielem wybranej dyscypliny sportowej, można urządzić seans „100 najlepszych bramek świata”, czy „Najlepsi skoczkowie narciarscy na świecie”, przygotować popcorn, pompony do kibicowania, urządzić zawody sportowe. Ważne, aby wszyscy uczestnicy takich imprez tematycznych dla dzieci w wieku 10-15 lat mieli podobne zainteresowania, w przeciwnym razie goście mogą się nudzić.

1 KOMENTARZ

  1. Zgadzam się z autorem powyższego artykułu – dzieci nie mają łatwego życia…. 😉 Po urodzeniu syna, rozpoczęłam organizowanie przyjęć urodzinowych Krystiana. Pierwsze – powitalne, tuż po urodzeniu małego. Zdecydowałam się na misiowy motyw w pokoiku dziecięcym i także ten motyw dominował na przyjęciu powitalnym – misiowe serwetki, obrus, balony z misiowym logiem. Także menu na stole wyróżniało się misiowymi motywami. Sernik z dekoracją wykonaną z syropu czekoladowego w kształcie misia, misiowe dekoracje na muffinkach. Obkleiłam butelki i opakowania po sokach misiową etykietką. Całość wyszła bardzo słodko. i tak z roku na rok wybierałam inne chłopięce motywy przewodnie – statek piratów, impreza piłkarska, mały podróżnik, impreza majsterkowicza – goście byli zachwyceni – dzieci pod wrażeniem 😉

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj