Z czego słynie Brazylia?

1
8197
Dwoje ludzi z flagami Brazylii

Ludziom z całego świata Brazylia jawi się jako kraj niezwykły i magiczny, w którym głęboko zakorzenione tradycje plączą się z nowoczesnością. Słysząc Brazylia, najczęściej pierwszymi naszymi skojarzeniami są kawa, karnawał i piłka nożna. A czy Brazylia słynie jeszcze z innych rzeczy?

Słynna brazylijska kawa

Odpowiadając na pytanie, z czego słynie Brazylia, należy skupić się na tych bardziej i mniej oczywistych kwestiach. Chyba każdy wie, iż Brazylia jest światowym liderem w produkcji kawy, niemniej jednak należy zauważyć, że tylko dwa stany na południu kraju przystosowane są pod jej uprawę: Parana i Sao Paulo. W błędzie jest więc ten, kto wyobraża sobie Brazylię, jako kraj pokryty ogromnymi plantacjami kawy.

Wybrzeża Brazylii – mekka turystów

Inne obszary tego niezwykłego kraju odgrywają ważną rolę w obszarze turystyki. Brazylia słynie z najpiękniejszego i najdłuższego wybrzeża na świecie, które co roku pragną odwiedzać miliony turystów ze wszystkich zakątków Ziemi. Cudowne, rajskie plaże rozciągają się na długości ponad 7 tysięcy kilometrów, zachwycając czystym, białym piaskiem, przejrzystą wodą i dobrze rozwiniętą infrastrukturą. Najsłynniejszą brazylijską plażą jest ta położona w dzielnicy Rio de Janeiro, Copacabanie. Nazwę tę kojarzymy głównie z wodą toaletową, ale w rzeczywistości jest to długa na 4 kilometry plaża z imponującą promenadą, usianą luksusowymi hotelami i drogimi restauracjami.

Wybrzerze Rio de Janeiro

Rio de Janeiro – najsłynniejsze miasto Brazylii

W Rio de Janeiro odbywa się słynny na cały świat huczny brazylijski karnawał, podczas którego atrakcyjne, odziane w kuse, połyskliwe stroje kobiety dają pokaz tradycyjnej brazylijskiej samby, ten zmysłowy taniec to kolejna rzecz, z której słynie Brazylia. W czasie karnawału odbywa się także szkoła samby oraz zawody. Z tak swawolną, beztroską zabawą silnie kontrastuje głęboka wiara Brazylijczyków. Na słynnym szczycie Rio de Janeiro, Corcovado znajduje się rozpoznawczy symbol Brazylii: górujący nad miastem monumentalny posąg Chrystusa Odkupiciela z rozpostartymi ramionami.

Amazonia – tropikalne płuca planety

Odpowiadając na pytanie, z czego słynie Brazylia, nie można zapomnieć o słynnej Amazonii, czyli regionie leżącym w dorzeczu równie popularnej rzeki Amazonki. Tropikalne lasy tego obszaru, zamieszkujące tereny dzikie anakondy oraz niezwykła malowniczość tutejszych krajobrazów stały się inspiracją dla wielu produkcji filmowych.

Rzeka amazonka

Piłkarska stolica

Tym, co nieodłącznie kojarzy nam się z Brazylią, jest również piłka nożna, stanowiąca narodowy sport Brazylijczyków, który w hierarchii wartości zajmuje miejsce równorzędne z religią. Brazylijska drużyna jest jedną z najlepszych na świecie, co udowodniła wielokrotnie zdobywając tytuł Mistrza Świata. Z Brazylii pochodzi wielu piłkarzy światowej sławy.

Fauna Brazylii

Charakterystycznym elementem brazylijskiej fauny jest kapibara, czyli największy gryzoń świata. Z wyglądu przypomina nieco świnkę morską, tyle, że wielokrotnie powiększoną. Kapibary są świetnymi pływakami. W innych rejonach świata możemy je podziwiać jedynie w ogrodach zoologicznych.

1 KOMENTARZ

  1. A no kawa, karnawał. piłka nożna – to wszystko mi się kojarzy z Brazylią.O Kapibarze nigdy nie słyszałam. Świetna informacja! Zabawne są te zwierzaczki! 😉

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj